Ambassades du France dans les pays voisins

» Albanie

» Belarus

» Bosnie-Herzégovine

» Bulgarie

» Chypre

» Croatie

» Estonie

» Hongrie

» Lettonie

» Lituanie

» Macédoine

» Moldova

» Monténégro

» Pologne

» République Tchèque

» Roumanie

» Russie

» Serbia

» Slovaquie

» Slovénie

» Turquie

» Ukraine

Ambassades du France dans le monde entier

d'Autres ambassades et consulats a Pristina

France flag l'Ambassade du France en Pristina

AmbassadeurMme Delphine BORIONE, chargée d'affaires a.i.
Adresse67 rue Ismail Qemali
Dragodan
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Téléphonelocal: (038) 2245.8800
international: +381.38.2245.8800
Faxlocal: (038) 2245.8801
international: +381.38.2245.8801
Emailadmin-etrangers.pristina-amba@diplomatie.gouv.fr

» Puis-je visiter France sans visa?

Commentaires au sujet de cette l'Ambassade

Showing comments 1–10 of 2226, newest first.
1 2 3 ... 221 222 223 > >>
Nesa
Tue, 12 Dec 2017 14:39 EST
Per Endritin
Endrit flm per cdo informim qe po bon kohe pas kohe,dashta te pys sa zgjat per me ta kthy pergjigjjen prefektura? Une kom dorzu dokumentet me 5 tetor, ndersa me daten 24 tetor burrit ja kan kontrollu banesen, dhe i kan thene qe mas 4 muajve lajmrojn, a kthejn pergjigje mas 4 muajve apo shkon deri ne 6muaj apo 10 muaj? Banesen rogen te gjitha i ka ne regull,tash spo di procedura si vazhdon me tutje, flm per pergjigjet dhe sqarimit nga ana jote. Klm
Per Endritin
Tue, 12 Dec 2017 14:34 EST
Me fal un Kekran Se ofendova Se pari Edhe ska Nevoj ti mem tregu mu Per Fjalt e mia Qka I fola Burri jem as Kontrat CDI Ska pas Edhe vizen Ma kan pranu Un spe di ti a Je Ambasador Apo Qka Qe po i din gjitha Kto Edhe plus U kan Me prinder Burri im Jo veq Un po shum e shum ther Ju kan ba vizat pa u permbushur Mibimalja Ose Bruti gjithsesi faleminderit Edhe si e Ceka Me lart Qyteti prej qyteti Dallon Mu Ka ba viza per 2 muaj E gjysem Se di A kam pas Fat A po Jo Te pershendes
ENDRITI
Tue, 12 Dec 2017 14:24 EST
PER PERSONIN QE SHKRUAN '' leni qka thojn''
E nderuar me vret syrin kjo shprehja juaj ''leni qka thojn''.Pra me vjen keq per edukaten tuaj dhe shpresoj se do te integroheni sa me shpejt ne shtetin qe ke ardhur.Ethem me plot pergjegjesi edhe njeher se paga apo rroga duhet te jete minimum sipas ligjit ne fuqi keshtu: 151 ore ne muaj e cila eshte 9.67 euro ne ore qe i bie pra nje rroge prej 1466.00 euro ne muaj.informim shtese: Vetem ndonje veper civile apo penale qe keni bere munde te ua refuzoj kerkesen edhe plus asaj duhet te shikohet vepra ne thellesi se a mund te ndikoj negativisht per bashkimin tuaj familjar.Shumica e bashkatdhetareve harrojne ta bejne deklarimin vjetor te te ardhurave vjetore dhe ky eshte dokumenti kyq qe ne qofte se ju mungon edhe nese e kni nje rroge 10.000 euro nuk do te ju ndihmoje e sidomos duhet ti keni tri deklaratat e tri viteve te fundit te cilat i posedon Enti tatimor i tatimpaguesve apo per disa komentues ketu qe ta kuptojne eshte POREZI VJETOR.ju pershendes dhe durim sepse kerkesat koheve te fundit u duhet nje kohezgjatje per studim dhe pranim prej 6 deri ne 10 muaj.
ENDRITI
Tue, 12 Dec 2017 13:58 EST
PER ALBANEN DHE PER TE GJITHE
Eshte njerzore nese dikush nga ju kerkon keshille, dhe eshte per keqardhje nese dikush shkruan dhe ju informon ne menyre te gabuar.Pra, komentuesi/ja e cila pretendon se burri ka pase FISHEDEPEAT si i quan ajo ( fiche de paye) edhe 600 euro nuk eshte e vertete.Ai mund ta kete pasur nje fiche de paye apo liste te pages 600 euro por ai ka pase mundesi qe rrogen e tij ta kete marre para kohe nepermes kesteve dhe normal qe ne fund firma ia ndale ato ne rroge per barazim.Tjetra,banesa me cdo kusht duhet ti kaloj 43m katror dhe nese fatekeqesisht BANJO dhe WC gjenden ne koridor larg 8 metra nga hyrja apo dera e dhomes se pare EDHE KJO REFUZOHET.Tjetra,e thame qe BRUTO rroga duhet te jete 1700.00 euro.Pra e kam perserite qe duhet ti kemi 1500.00 euro net.
Tjetra,duhet ta dini qe ketu shtetit nuk i mbetet askush borxh dhe se nuk ke shance ti ikesh asnje borxhi dhe edhe njeher po e perseris qe nje borxh nuk luan rol per nje refuzim te bashkimit familjar.
Per te Gjith
Tue, 12 Dec 2017 12:29 EST
Shikoni Ktu po lexoj Mesazhe te shumta Qyteti prej qyteti dallon nuk dmth mi pas krejt Fishdepeat 1500€ Mynesh mi pas Do ma shum do ma pak ama brutin duhet me pas 1700€ Burri jem ka pas fishdepe 600€ edhe Vizen e kom marr po leni qka thojn krejtve suskese
per Yllin
Tue, 12 Dec 2017 12:15 EST
Sa e ka Pas Gruja jote Rrogen Nermal
Ylli
Tue, 12 Dec 2017 12:08 EST
Albana
Mu albana veq per rrog qe se ka pas nusjem jem te madhe mu ka refuzu ja kan kthy tash jom hi me avoakt me kundershtu
Verona
Tue, 12 Dec 2017 10:47 EST
po burri nuk ka nenshtetsi edhe sa kom pa ktu shkrime shumices qe jon pa nenshtetsi jon vonu ma shume se 5 muj, ne Lion eshte ajo qendra per bashkim familjar se ky jeton afer Gjeneves...
Per Veronen
Tue, 12 Dec 2017 10:39 EST
Pse kaq shum tu paska vanu Gati 1 vjet Nuk ban me tu banu qekaq Thuj burrit net shkon komun Se s koritet me ta Se atyne Sju Bahet Von notmale o me tu vanu 4 muj 5 ama qekaq Shum Mu per vete Mrena 2 jave Me banes Me dokumenta I kom dorzu meniher edhe Qysh e di Qyteti Ma i shoejt per qeto sene O Lioni Ama Spe di Ishalla ki sukses Veq Ishalla Sna vanohet edhe neve qeshtu se u knaqum Tu prit haha E ishalla na vjen pozitive Se plot po jav kthejn negativ pa arsye hiq
Verona
Tue, 12 Dec 2017 09:31 EST
Pershendetje

Ju lutem me tregoni kush ka informata sa vonon pergjigja per bashkim familjar, burri e ka dorzu dosjen me 5 maj, ndersa mu me kan thirr per me dorzu me 20 qershor, per banes e kan vizitu me 7 qershor! ata kan thon qe 6 deri 7 muaj vonon pergjigja, tash a llogaritet prej dates kur u pranu dosja ne Franc(Lion) a prej kur une i kom dergu dokumetata ktu ne Prishtine? Kuroren e kom bo ne Franc

faleminderit

Écrivez un commentaire ici

Nous vous invitons à partager vos expériences avec l'Ambassade de France — obtenant des visas et d'autres services, localisant le bâtiment, etc.

Votre nom
Titre
Votre message
Limité à 2000 caractères
 

Ce site web n'est pas fourni par la l'Ambassade et vos commentaires ne pourraient pas être vus par son personnel. Veuillez noter que ce n'est pas un forum pour la large discussion au sujet de la politique extérieure du France, et de telles matières seront supprimées.