French embassies in nearby countries

» Albania

» Belarus

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

French embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

French flag Embassy of France in Pristina

AmbassadorMme Delphine BORIONE, chargée d'affaires a.i.
Address67 rue Ismail Qemali
Dragodan
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 2245.8800
international: +381.38.2245.8800
Faxlocal: (038) 2245.8801
international: +381.38.2245.8801
Emailadmin-etrangers.pristina-amba@diplomatie.gouv.fr

» Can I visit France without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 1–10 of 199, newest first.
1 2 3 ... 18 19 20 > >>
dpshdekor@hotmail.com
Tue, 25 Sep 2018 01:32 EDT
ismet kito
cfare dokumentat duhet per vize Frances per sport edhe ajo TENIS ne BIOP sepse e morem ftese prej MOURATOGLOU.
antigona
Thu, 25 Jan 2018 14:56 EST
per drenin
Nese e dergon me post duhet me ni zarf se posta sta pranon.
Dren bardhaj
Mon, 25 Dec 2017 08:50 EST
Pershendetje une kam bo kunor ktu ne kosov tash qertifikaten e marteses kam me bo me vule edhe me dergu ne post te ambasades a din dikush mem tregu a duhet me vendos ne zarf a vetem ne ndonje kopertin te thjesht .? Edhe sa mundet me zgjat koha e pritjes deri sa te del libreza familjare .?
antigona
Tue, 10 Oct 2017 14:03 EDT
Qka dokumente duhen per visit be franc
Tali
Sun, 12 Mar 2017 11:33 EDT
Pershendetje deshabte pys per termin per vis turistike qysh jan pricedurat dhe sa zgjat
Arden Abazi
Fri, 10 Feb 2017 14:17 EST
Visa info
I am interested to visit paris with my familly by the end of march. Can you send me all details to aply for turist visa.
Sahadete
Mon, 23 Jan 2017 16:26 EST
Dokumentacioni per aplikim vize per ne franc
Qfar duhet te kem per aplikim.ju luteem te me dergoni listen e sakt te dokumenteve qe duhen ne ambasad. Qka duhet nga personi qe jeton ne franc.dhe qka nga une qe jam ne kosov..kemi kurorizim..faleminderit per mirkuptim
Dukagjini
Wed, 23 Nov 2016 11:02 EST
Dveliu87@hotmail.com
Kerkoj ndim prej dikujt per procedurat per bashkim familjar.
1) Qfar dokumenti duhet me dergu ne Franc per qertifikaten e kapacitetit.
2) Qfar dokumenta duhen per vazhdim te procedurave
3) A duhet te behet kerkesa ne ambasad ne Prishtine per bashkim familjar
Ju lutem ndimomni dikush qe ka kalu krejt procedurat nga 0 deri ne dorzim.
Naimi
Wed, 31 Aug 2016 03:02 EDT
Testi
Pershendetje
Nese mundeni mem tregu,se a ekziston testi ende per fize bashkim Familjar,kemi disa informata qe testi eshte hequr,sdi sa eshte e sakt.
Ju lutemi ktheni pergjigjje.
Petriti
Wed, 16 Dec 2015 11:59 EST
Pershendetje
A munet mem ndihmu dikush si shkon procedura per me ba kunor Kosov dokumentat i kom gati.sot thirra ambasaden per mi dorzu dokumentat po mthan se duhet me ardh personi prej frances per intervist.nese ka munedsi dikush mem tregu si i kan shku kesaj procedure se mu kan kompliku senet krejt.faleminderit

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the French Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of France, and such topics will be deleted.