France flag l'Ambassade du France en Tirana

AmbassadeurMme Maryse DAVIET
Adresse14 rue Skenderbeg
Tiranë (Tirana)
Albanie
Téléphonelocal: (04) 223.3750
international: +355.4.223.3750
Faxlocal: (04) 223.4442
international: +355.4.223.4442
Emailambafrance.tr@adanet.com.al
Site Webhttp://www.ambafrance-al.org

» Puis-je visiter France sans visa?

Commentaires au sujet de cette l'Ambassade

Kosovo
Thu, 1 Mar 2018 17:53 EST
Edhe un du me shku ne frans por spo ma qan kush vizen
Edhe un due shu ne frans porspo ma qan kush vizen
Anila
Mon, 29 May 2017 16:08 EDT
Pershendetje kam nje pyteje nese mundet dikush mem ndihmu kam. Nje problem. Me burrin.ai Ka problem psiqik qe 1 muaj. Eshte. Ne. Nje klinik psikiatrie e un kamm vetem 2 muaj se. Kam. Shku. Ne. Franc. Tani jam. Largu nga.burri po. Deshta. Me dit a kam ndonje mundesi. Te rri ne franc. Se. Nuk kam ku te shkoj ne kosove. Ju. Lutemi. Nese dikush din mem ndihmu se jam. Shumm. Ne halle te madh. Nuk diku te drejtohem. Qka te. Bej.
Mitrovica
Thu, 9 Mar 2017 04:44 EST
Mfal a mun mem tregu Kush sa vanon pergjigja per bashkim familjar ne franc??
Astriti
Thu, 15 Dec 2016 18:25 EST
Astriti
Pershendetje jam shtetas Kosovar kom jetu ma
heret ne Franc si azil kerkues , mkan kthy me dhun edhe e kom
ndales ne Franc per 3 muaj , qekjo ndalesa a
ashte vetem per Franc a per ter evropen nese keni mundesi mem jep informata me teper
ju pershedes
Lorena
Fri, 19 Aug 2016 03:32 EDT
Per besnikun
0038923244301
0038923244300
0900100205 keta numra mi kan jap mua per ne shkup me ba termin per me dorzu librin familjar dhe per viz
Por te lutem a mundesh mem tregu sa te ka vonu libri familjar
lira
Mon, 1 Feb 2016 10:36 EST
per halilim
un te hanen jom kon i kom dorzu dokomentat me test e me krejt po mas ni jave um than thirr u ba ni jav i thirra um than sna ka ardh pergjigjja tha prej cilit vend duhet me ju ardh pergjigjja um than sigurisht prej frances e tash um
tha. thirr edhe 7dit a munet me ne ndodh mu refuzu viza burri nuk po punon qe 1jav te lutem tregom qofse din diqka klm
shkenda
Wed, 14 Oct 2015 11:32 EDT
kunorizimi ne franc me dukumenta te italis
Me falni deshaa te pyes a ka pasur ndonje rast qe nje vajz me letra te punes te italis te bej kunor me nja djal qe gjendet ne belford te frances dhe ka letra 10 vjeqare te azilit ??? Ju lutem me tregoni a muj baj kunor dhe qfar me duhet per kunor qfar dukumentash... Ju faliminderit
ismeti
Tue, 6 Oct 2015 05:07 EDT
Deshta mju pyt nese ka munsi mem tregu dikush amunet mem marr ne franc edhe se sosht ne pun studjon po se ka hi tash ne pun nese edin dikush amundet mem tregu se amunet mema dergu vizen se kahi qe 2 jav ne pun
shpejtim
Thu, 16 Oct 2014 13:08 EDT
pershndetje
a ka munci mu tregu qfar letra duhet per viz konurzm e kam bo ks edh fejuna i ka shku ne franc e ka mor qe tasht veq po du me dit qfar letra duhet me nzer per viz ne shkup nese ka munci mu tergu
avni
Thu, 5 Jun 2014 12:33 EDT
ptishtin
Akisha mujt me ju pyt po du me shku franc si turist qfar dokumenta mduhen akishi mujt me tregu ok flm

Écrivez un commentaire ici

Nous vous invitons à partager vos expériences avec l'Ambassade de France — obtenant des visas et d'autres services, localisant le bâtiment, etc.

Votre nom
Titre
Votre message
Limité à 2000 caractères
 

Ce site web n'est pas fourni par la l'Ambassade et vos commentaires ne pourraient pas être vus par son personnel. Veuillez noter que ce n'est pas un forum pour la large discussion au sujet de la politique extérieure du France, et de telles matières seront supprimées.