France flag l'Ambassade du France en Skopje

AmbassadeurM. Bernard VALERO
AdresseSalvador Allende, n° 73
1000 Skopje
Macédoine
Téléphonelocal: (02) 324.4300
international: +389.2.324.4300
Faxlocal: (02) 324.4313
international: +389.2.324.4313
Fax Consulairelocal: (02) 324.4314
international: +389.2.324.4314
Emailfranamba@mt.net.mk
Site Webhttp://www.ambafrance-mk.org/

» Puis-je visiter France sans visa?

Commentaires au sujet de cette l'Ambassade

Ardita
Fri, 6 Mar 2020 10:48 EST
Pershendetje a mundet dikush mem tregu sa zgjat procesi i marrjes se vizes pas dorzimit dhe pranimit Te dokumentave gjithashtu shenjat e gishterinjev ne ambasad nshkup?
Po e cilsoj Qe edhe konfirmimin per leshuarjen e vizave ne franc bashkshortit ja kan dergu.? Faleminderit pres pergjigjje
Edonis
Thu, 27 Feb 2020 14:42 EST
Ndihmë!
Përshëndetje të gjithëve!Deshta të ju pyes se sa zgjat procesi pas dorzimit te dokumenteve në Ambasaden e Frances në Shkup.
Erhan
Mon, 24 Feb 2020 13:06 EST
Jetoj ne France kam shtetsi franqeze du me bo bashkim familjar du me mar baben a duhet pa tjeter ne Shkup a bon edhe Prishtin pasi banon ne Kosov
Vlo
Tue, 4 Feb 2020 13:33 EST
Dardan
Po burri e ka nenshtetsin franceze na i kem dorzu letrat ktu bashk N kosov Jem tu e prit librin familjar me na dorzu n Paris jeton . Po tash sa vono me ta dorzu librin faliljar dej nsa muj shkon
dardan
Tue, 4 Feb 2020 09:52 EST
per vlo?
a ka burri jot nenshteti edhe qe sa i ka derzu letrat aj ne franc qe sa muaj prej ciles dat i ka derzu
nese ska nenshteti a i ka qu niher ne offi tani offi e ka qu dosjen ne prefektur
a ja kan kontrollu banesen
cilin qytet osht
Vlo
Mon, 3 Feb 2020 09:20 EST
Pershendztje a muni me mtregu kur i keni dorzu dokumenta n prishtin Pas Sa mujve ju kan kthy pergjigjje. Edhe Qfar dokumenta duhen tani mi dorzu n ambasad t shkupitt per viz
blerim
Mon, 13 Jan 2020 18:25 EST
per ardita
a i ka qu niher ne offi a ja kan qu ata naj leter qe e kena qu dosjen ne prefektur?
qe sq osht dosja ne prefektur a mundesh me dit
blerim
Mon, 13 Jan 2020 18:22 EST
per ardita
besoj shpejt ki me pas pergjigje
Lidja
Mon, 13 Jan 2020 14:47 EST
?
Përshëndetje!A duhet mbasi qe kemi marrur një pergjigje nga Ambasada franceze,që të I dergojme ne dokumentet në ambasaden franceze në Shkup apo i dergon ambasada Franceze në Prishtinë, pasi ne i kemi derguar tek ta?
Ardita
Mon, 13 Jan 2020 14:46 EST
Per blerimin
Përshëndetje!Burri im është që 10 vite në Francë.Burri e ka carte séjourin dhe kemi aplikuar për bashkim familjar ne gusht te vitit të kaluar.Me kemi dorëzuar dokumentet tona në Ambasaden Franceze në Prishtinë në tetor,dhe burrit i kanë shkuar në shtëpi që të kontrollojnë gjendjen e shtepisë në janar të këtij viti.

Écrivez un commentaire ici

Nous vous invitons à partager vos expériences avec l'Ambassade de France — obtenant des visas et d'autres services, localisant le bâtiment, etc.

Votre nom
Titre
Votre message
Limité à 2000 caractères
 

Ce site web n'est pas fourni par la l'Ambassade et vos commentaires ne pourraient pas être vus par son personnel. Veuillez noter que ce n'est pas un forum pour la large discussion au sujet de la politique extérieure du France, et de telles matières seront supprimées.