France flag l'Ambassade du France en Pristina

AmbassadeurMme Delphine BORIONE, chargée d'affaires a.i.
Adresse67 rue Ismail Qemali
Dragodan
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Téléphonelocal: (038) 2245.8800
international: +381.38.2245.8800
Faxlocal: (038) 2245.8801
international: +381.38.2245.8801
Emailadmin-etrangers.pristina-amba@diplomatie.gouv.fr

» Puis-je visiter France sans visa?

Commentaires au sujet de cette l'Ambassade

Elzana
Mon, 30 Sep 2019 12:54 EDT
A kini mundesi mem tregu per viz turistike se çfar dokumente duhen
Edhe sa kohe zgjat termini
Timmy
Fri, 27 Sep 2019 17:27 EDT
Viz afat gjate
Pershendetje ,
E kam nje pytje nese mundeni mem.ndihmu.
Jam martu ne franc grun e kam me nacionalitet Françez , a ësht e obligume me pas Kontrat Cdi , apo mundet me kry pun me kontrat CDD , nese mundet me kry pun me kontrat CDD, sa FISH TE PEJ duhet mi pas ,
Faleminderit
Elina
Fri, 27 Sep 2019 06:09 EDT
Per Krejt
Desha me dit sa koh duhet me prit per termin per viz turistike?
Dina
Wed, 25 Sep 2019 10:04 EDT
Per krejt
Pershendetje te gjithve a mundeni me mtergu naj kush qysh shkon procedura per me bo kuror ne kosove i fejuari jeton me france ka nenshtesi franceze pasi e ka bo gati dokomentat ktu ne ambasad ne pr na kan thon me bo nje termin pr nje lloj inteviste per me mar nje leter qe ai munet me bo kuror ne ks a mundeni naj kush qe e din qysh shkon qikjo procedur edhe sa koh vonon flm nese pergjigjeni
Njomza
Wed, 25 Sep 2019 05:46 EDT
per Trimin
nese mundesh mem tregu qe sa muaj i ke derzu letrat ne franc a i ke derzu n offi niher tani offi a tka kthy pergjigjje per sa muj a
a veq prefektura ta ka qu letren qe u pranu dosja
edhe mbas save muaj ta kan konyrollu banese nese mundesh mem tregu
ne shkup ti dohesh mi thirr per me lan terminin
TRIMI
Wed, 25 Sep 2019 05:03 EDT
VISA
prsh, per me apliku per viz pas pergjegjies se prefektures, a duhet ta bejm terminin ne ambasad te shkupit apo na thrasin ata vet duke ditur qe nuk ka nenshtetsi veq carte de sejour cilt dokumente duhet ti kem me veti dhe cilt duhet tken vula apostile
mentor
Sun, 22 Sep 2019 11:06 EDT
per blerimin
sa ke prit deri tash qe sa muaj ke prit met ardh qekjo leter edhe ti letrat a i ke derzu ne ambasaden franqeze niher n prishtin
edhe mbas save qe i ka derzu dokumentat ja kan kontrollu banesen gruas tane n franc
po e di qe dohesh mi thirr n telefon n shkup per me lan termin
Blerim
Sun, 22 Sep 2019 09:56 EDT
Me ndihmoni
Pershendetje, libri familjar mka atdhur nusja dhe tre femijet e mi jan me nenshtetesi franceze, tash me duhet me i qu ne shkup cilat dokumente me duhet me i qu edhe a duhet termin ne shkup apo qysh... shum flm prejt nese dikush me ndihmon
tina
Sat, 21 Sep 2019 04:14 EDT
per drilonen
drilona burri duhet me pas me veti certifikaten e lindjes, te marteses, te shtetesis, bashkesis familjare, dokumentin qe sje nen hetime, ekstraktin, te gjithave duhet me ju qit vul apostile ne ministrin e brendshme, te njejtat dokumete duhet me i pas tuat edhe te burrit
Tina
Sat, 21 Sep 2019 04:08 EDT
Per Doniken
donika burri ka apliku qe tri vjet ne paris jeton tek ne maj kan pranu offi dhe kan kerku qe une me i dergu dokumentet ne ab, te frances ne kosove tash mas tre mujve kan lajmru qe keto dite kan me shku me vizitu banesen

Écrivez un commentaire ici

Nous vous invitons à partager vos expériences avec l'Ambassade de France — obtenant des visas et d'autres services, localisant le bâtiment, etc.

Votre nom
Titre
Votre message
Limité à 2000 caractères
 

Ce site web n'est pas fourni par la l'Ambassade et vos commentaires ne pourraient pas être vus par son personnel. Veuillez noter que ce n'est pas un forum pour la large discussion au sujet de la politique extérieure du France, et de telles matières seront supprimées.