Albanian flag Embassy of Albania in London

Address33 St George's Drive
London SW1V 4DG
United Kingdom
Phonelocal: (020) 7828.8897
international: +44.20.7828.8897
Faxlocal: (020) 7828.8869
international: +44.20.7828.8869
Emailembassy.london@mfa.gov.al

» Can I visit Albania without a visa?

Comments on this Embassy

Valentina
Thu, 11 Jun 2020 09:29 EDT
Dua te di si a mundem te iki ne angli per pune si guzhinjere kam letra greke qendrimi a i kthej dot ne letra gjermane
Zhaneta
Mon, 9 Mar 2020 06:09 EDT
Vize
Pershendetje.
Jetoj ne Greqi dhe jam me leje qendrimi greke
Kam djalin student ne Angli dhe ne Qershor ka mbrojtjen e dipllomes dhe prandaj dua ne Qershor te shkoj ne atje.
Cfare duhet te bej?
A do mundem te marre ndonje pergjigje prej jush,nese po,deri kur duhet te pres?
Faleminderit!
Zhaneta
Mon, 9 Mar 2020 06:07 EDT
Vize
Pershendetje.
Jetoj ne Greqi dhe jam me leje qendrimi greke
Kam djalin student ne Angli dhe ne Qershor ka mbrojtjen e dipllomes dhe prandaj dua ne Qershor te shkoj ne atje.
Cfare duhet te bej?
A do mund te marre ndonje pergjigje prej jush,nese po,deri kur duhet te pres?
Sokol
Wed, 29 Jan 2020 08:35 EST
Kam letrat Greke me familje ca dokumentash me duhen per te shku ne angli
Thoma
Sun, 18 Aug 2019 03:05 EDT
Bebja
/t
Bruno
Wed, 26 Jun 2019 09:45 EDT
Si mund te lej takim per aplikimin e pashaportes dhe kartes se identitetit kam dy jave qe e mare ambassden ne tel dhe nuk pergjigjet? Flm
Rambo
Sun, 2 Jun 2019 12:12 EDT
Pershendetje!
Kam permeson dhe karten e identitetit italiane por jo nenshtetsine, me kto dokumenta a mund te kaloj per ne Angli?
Liljana
Thu, 28 Mar 2019 10:28 EDT
Viza dy vjecare
Pershendetje Me kane ardhur prinderit me vize dy vjecare e kam deshire ti mbaj per pak kohe gati pese muaj por nje shoqe me ka thene qe ne qofte se qendrojne mbi tre muaj ketu ne Angli u digjet viza edhe pse kane vize dy vjecare, ju lutem a mund te me tregoni si te veproj
Ilir
Sat, 12 Jan 2019 07:30 EST
Kacorri
Jetoj ne greqi jam me dokumenta te rregullta si mund te shkoj ne angli me keto dokumenta email erioni1jam@hotmail.com
Agim
Mon, 5 Mar 2018 07:12 EST
Jam me dokumenta greke te rregullta bashke me familjen.
A mund te shkoj ne Angli? Si mundem?

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Albanian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Albania, and such topics will be deleted.