Albanian flag Embassy of Albania in London

Address33 St George's Drive
London SW1V 4DG
United Kingdom
Phonelocal: (020) 7828.8897
international: +44.20.7828.8897
Faxlocal: (020) 7828.8869
international: +44.20.7828.8869
Emailembassy.london@mfa.gov.al

» Can I visit Albania without a visa?

Comments on this Embassy

Flora
Mon, 8 Nov 2021 18:15 EST
Pershendetje jetoj ne franc jam e paisur me dokumenta fraceze duha te shkoj ne angli per pushime desha te pyes a duhe te aplikoj per vize
Amarda
Mon, 27 Sep 2021 16:33 EDT
Pershendetje , kam leje qendrimi ne gjermani dhe dua te shkoj ne Angli per takuar disa familjare .Cfare dokumentash duhen dhe si duhet te veproj? ju faleminderit
Bush
Sat, 24 Apr 2021 01:29 EDT
Gjini
Menohenenimir para se te vini ktu
Mirela
Sat, 17 Apr 2021 12:51 EDT
Du te iki per pushime ne angli jam e martuar me grek kam dhe nje femij dhe ajo ka pashaport greke
erijola
Tue, 23 Mar 2021 08:50 EDT
Eriola
du te beje vize turistike kame burrin ne Londer dhe djalin ka pashaporte greke
Joana
Tue, 20 Oct 2020 00:09 EDT
Pershendetje , Jame me kart greke 10 vjecare Dhe dua te shkoj me angli per te Punuar , si mund te shkoj ?
Eriglent Cobo
Sat, 8 Aug 2020 06:15 EDT
Turizmi
Du de di si mund të udhëtojnë për në Londër pe turizëm. Jam me letra të rregullta greke ose lej qëndrimin greke.Desha de di se çfarë dekumenta me duhen për të shkua. Nëse mundeni të na jepni një përgjigje do ishte kënaqësi e imja.
Olsi
Thu, 2 Jul 2020 05:37 EDT
Na kan ca karin tu i marr 100 her e se ngrejn , moterqirat
Valentina
Thu, 11 Jun 2020 09:29 EDT
Dua te di si a mundem te iki ne angli per pune si guzhinjere kam letra greke qendrimi a i kthej dot ne letra gjermane
Zhaneta
Mon, 9 Mar 2020 06:09 EDT
Vize
Pershendetje.
Jetoj ne Greqi dhe jam me leje qendrimi greke
Kam djalin student ne Angli dhe ne Qershor ka mbrojtjen e dipllomes dhe prandaj dua ne Qershor te shkoj ne atje.
Cfare duhet te bej?
A do mundem te marre ndonje pergjigje prej jush,nese po,deri kur duhet te pres?
Faleminderit!

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Albanian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Albania, and such topics will be deleted.