Albanian flag Embassy of Albania in Stockholm

AddressCapllavägen 7
181 32 Lidingö
Stockholm
Sweden
Phonelocal: (08) 731.0920
international: +46.8.731.0920
Faxlocal: (08) 767.6557
international: +46.8.767.6557
Emailembassy.stockholm@mfa.gov.al

» Can I visit Albania without a visa?

Comments on this Embassy

Manjola
Tue, 19 Feb 2019 04:15 EST
mxhabli@gmail.com
Pershendetje,
Une kam studiuar per Inxhinieri Mjedisi ne Tirane dhe kam punuar ne kompani ndertimi private ne sektorin e prokurimeve. Jam e interesuar per te jetuar dhe per te punuar ne Sweden Malmo.Ju lutem mund te me thoni si duhet te veproj per te perfituar letra suedeze?
Faleminderit per mirekuptimin.

Hello,
I'm Manjola and i have studied for Environmental Engineer. I have worked to construction companies to the procurement department. I'm interesting and i want to live in Sweden, Malmo. Please can you tell me the way to get Sweden documents?
Thank you for understanding.
Best Regards,
Manjola
xhuljan
Wed, 24 Oct 2018 16:51 EDT
Rrodhe
Prsh dua te pyes dicka..jam me letra greke 5 vjecare per momentim jam ne suedi si mund te perfitoj letra sueze qe me fillu pun ktu?
Rudina
Fri, 4 May 2018 03:18 EDT
Pershendetje
Une dhe burri kemi karta 10 vjecare ne greqi dhe te tre femijet pashaporta greke ,1 nga femijet e mi eshte me aftesi re kufizuara ,kjo eshte arsyeja qe ne duam te shperngulemi ne suedi .Si mundemi te veprojme ju lutem ?!
r.zhika@gmail.com
Driton
Mon, 12 Jun 2017 18:37 EDT
Maholi
Pershendetje jam intesun per suhedi me pun kam zanat moler po ashtu edhe kamrjer di mire edhe shankis di kam provoj pune shankis 5 vjet
Antonela
Thu, 20 Apr 2017 19:33 EDT
matulaxheli1519@gmail.com
Jam antonela 19 vjece jam nga shqiperia dua te studioj ne suedi une aktualisht jam studente ne vit te pare per gjuhe te huaja me rezultate shum te mira.Faleminderit
Aida
Wed, 1 Feb 2017 05:13 EST
Jemi prej vitit 2000 me domumenta greke (άδεια διαμονής)bashkeshorti i ka 3vjecare dhe ben tani rinovim te cilat do i bej 5vjecare duam te ikim ne gjermani kemi 2 femi dokumentat i kemi me leje pune te dy ketu ne greqi ,cfar duhe me ik ne europ faleminderit.
remzi mena
Wed, 26 Oct 2016 02:23 EDT
Visa
Un me gjith familjen tone 6 persona jemi duam qe te shkojme per ne suedi dhe u bashkangjita ketu ju lutem na tregoni cfar duhet te bejme per letra suedeze
Un dua te jetoj ne suedi ne Malmo
faleminderit per mirekuptimin

I'm with our entire family are 6 people want to go to Sweden and Joining us here please tell us what to do for the Swedish paper
I want to live in Sweden in Malmo
thank you for understanding
mikel
Wed, 12 Oct 2016 15:23 EDT
me dokmenta greke 10 vjecare kerkoj pune ne suedi si mund te veproj
Bruna
Sat, 13 Feb 2016 09:56 EST
Greqi
Jemi me dokument 10 vjecar ne greqi dhe gruaja 3 vjecar mund te shkojme te punojme ne gjermani dhe si te veprojme faleminderit
kodrashpresa@yahoo.com
Sun, 18 Oct 2015 06:39 EDT
kodrashpresa@yahoo.com
Pershendetje !
Femija im ka aplikuar per studime masteri ne suedi.
A mundet te pakten njerit prind ti mundesohet ne menyre te ligjshme punesim per mbeshtetje financiare deri ne perfundimin e studimeve .

Faleminderit !

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Albanian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Albania, and such topics will be deleted.