Albanian flag Embassy of Albania in Paris

Address57, Avenue Marceau
75116 Paris
France
Phonelocal: (01) 4723.3100
international: +33.1.4723.3100
Faxlocal: (01) 4723.5985
international: +33.1.4723.5985
Emailambassade.paris@mfa.gov.al

» Can I visit Albania without a visa?

Comments on this Embassy

Sim Wong
Sat, 7 Jan 2017 09:26 EST
Endorsing Type D Visa
I wish to know if there are specific days for endorsing Type D Visa in the Embassy before making flight bookings to fly to Paris. I am coming from Colombia. Thank you.
Nik Medi Dervishi nickdervishi@hotmail.com
Wed, 14 May 2014 11:07 EDT
Ju lutem me ndimoni
i dashur shoku Ambasador un kisha nje hall se isha ne France para ca muajsh dhe ata me can ven anullate a mund te ma sqarosh arsyen se une isha dhe me ca shok Italian dhe ata mua me moren me pyerje dhe ata i lane te lir por me than qe une nuk do kish probleme por ata me sa duket me kan ven anullat te lutem do ma sqarosh
Ismail Kurmemaj
Tue, 11 Mar 2014 06:50 EDT
smail57@gmt.de
I nderuar Zoti KONSULL:po ju paraqes shqetesimin tim.Mua me ka vdkur Nana e quajtur Gjyze Kurmemaj ne Spitalin CENTERE HOSPITALIER UNIVERSITAERE (CHU: NANCY) me 11.01.2014.Nga ku esht derguar ne Shqiperi me dat 17.01.2014 ne ora 0900 dhe esht varrosur ne ora 1500 ne Shkoder.SHQETSIMI im esht se nuk mund te bejme crregjistrimin pran Sigurimeve Shoqrore,e Gjendjes Civile.Ju lutem me beni legalizimin simbas rregudhave qe Ju keni.MES ME Shpres se do ma kryeni problemin tim.Ku un po Ju dergoj Proces Verbalin qe esht leshuar nga Komisari i Policis Qytetit Nancy.Ku po JU dergoj edhe me FAX:JU UROJ GJITH TE MIRAT:Me dergoni pse jo Cfar esht detyrimi im.
xhafaj ilir
Sun, 10 Jul 2011 17:58 EDT
7 7 1977
ju pershendeti te gjitheve punoisit e ambasades shqiptar ne paris un qe po ju shkruai sot nuk kam ndo nji hall por vetem pershtypie te mira per ju dhe kur njerzit me flasin qe ambasada e shtetit tim nuk punon mir jan te keq shum shum hankesa kur se un ilir xhafai them te verteten qe ju kini ber te pa mundren per mua ateher me shum shum respekt ju uroi pushime te mbara me familien tuai alket nuk edi se me mbani ment por ini njeri i pa par urime dhe un jam popull shum i thiesht dhe shqiperia jon ka nevoi per njerez si ju puntor dhe te sinqert faleminderit i xha

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Albanian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Albania, and such topics will be deleted.