Italian embassies in nearby countries

» Albania

» Belarus

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Italian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

Italian flag Embassy of Italy in Pristina

AddressAzem Jashanica, 5
Dragodan
Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 244.925
international: +381.38.244.925
Faxlocal: (038) 244.929
international: +381.38.244.929
Emailpubblico.pristina@esteri.it

» Can I visit Italy without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 11–20 of 670, newest first.
<< < 1 2 3 4 ... 65 66 67 > >>
Isa
Sun, 29 Jan 2017 09:21 EST
TERMINE per viza turistike
Ju lutem pse nuk ka kurre termine te lira per vize turistike ne Prenota Online, por ka termine te njaftueshme per viza biznisi dhe viza tjera
TERMINE
Tue, 15 Nov 2016 15:58 EST
bejme termina ne per the gjitha llojet e vizave ne ambasaden italiane ne prishtine te interesuarit te kontaktojn ne viber ne ket nr tel +38649273188
Donika
Wed, 2 Nov 2016 04:27 EDT
Mirdita deshta ta boj nje pytje jam e martuar me shtetas italian dhe qe 5 muj jam te itali akoma sme ka ardh regjistrimi martesor pasi qe ambasada ma ka shlu vizen pa ma ba regjistrimin martesor tash une ktu smuna me ba rezidencen kam afat deri me 26 nentor qfar me kshilloni pasi qe ambasada ska tjeter pergjigje perveq shkruj imell jena kan pushim ndryshe ska .. falemnderit donika
Hera
Wed, 26 Oct 2016 08:39 EDT
Cili eshte ai agjension qe ju ka spjegu
Behar
Thu, 6 Oct 2016 18:02 EDT
Shabani
Pershendetje
Jam ne Itali me shum se 7vite me letra te rregullta.
A ka mundesi te me tregoi dikush se cfar dokumenta nevoiten per bashkim familjar (pra deshiroi te marr gruan ne itali).

Nese dikush mund te me informoi ju lutem me kontaktoni ne:
behar-shabani@hotmail.com
044 / 049 618 474
Flm
shera
Wed, 29 Jun 2016 19:47 EDT
tati
Mirmrama a bon me dit qka duhet prej dukumenta per viz bashkim familjar
Termina
Sun, 26 Jun 2016 13:46 EDT
bejme termina ne per the gjitha llojet e vizave ne ambasaden italiane ne prishtine te interesuarit te kontaktojn ne viber ne ket nr tel +38649273188
Genti
Sun, 8 May 2016 09:44 EDT
Mirdita jam i interesun me diyt qka me duhet dokumenta ms nxjerr ktu per mei dorzu ne itali per viz bashkim familjar
Termina
Fri, 6 May 2016 19:11 EDT
Bejme rezervimin e terminave ne ambasaden italiane per me shume me kontaktoni ne nr e telefoni 049682150
termina
Sun, 10 Apr 2016 17:19 EDT
per termina per te gjitha llojet e vizave ne ambasaden italiane kontaktoni ne viber ne ket numer tel 0038649273188

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Italian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Italy, and such topics will be deleted.