Italian embassies in nearby countries

» Albania

» Belarus

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Italian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

Italian flag Embassy of Italy in Pristina

AddressAzem Jashanica, 5
Dragodan
Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 244.925
international: +381.38.244.925
Faxlocal: (038) 244.929
international: +381.38.244.929
Emailpubblico.pristina@esteri.it

» Can I visit Italy without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 1–10 of 662, newest first.
1 2 3 ... 65 66 67 > >>
Termina Online
Sun, 12 Feb 2017 05:53 EST
bejme termina ne per the gjitha llojet e vizave ne ambasaden italiane ne prishtine te interesuarit te kontaktojn ne viber ne ket nr tel +38649273188
Hetemi
Tue, 31 Jan 2017 04:36 EST
aplikim per vize itali
ky eshte nje email qe ja kemi dergu ambsades italiane ne prishtine me 26 janar 2017.

Stafi i dashur i Ambasadës Italiane,
 
I drejtohem ty me një kërkesë për një kërkesë për vizë në Ambasadën e Italisë. Ne jemi tre zyrtarë (Tefik Mahmuti, Rrahman Zahiti, dhe Hetem Idrizi)qe punojmë në Ministrinë e Administratës Publike dhe ne nuk kemi viza për vendet e BE-së. Nga Shkolla Rajonale e Administratës Publike ReSPA-s (Danilovgrad, Mali i Zi), ne kemi një ftesë për të marrë pjesë në një trajnim i cili do të mbahet nga 9-10 shkurt 2017 në Talin (Estoni). Është e njohur se nuk ka ambasade te Estonise në Kosovë, për këtë arsye zyrtari nga ReSPA-s (siç shihet nga e-mail më poshtë) na e rekomanduar për të aplikuar per vize Ambasadën e Italisë.
Kështu që unë kërkoj nga ju të na tregoni të gjitha hapat e procesit dhe dokumentet e tjera që duhet të ketë për aplikimin për vizë.
Unë shpresoj se ne do të merrni një përgjigje të shpejtë nga ju dhe nëse është mundësia për të rregulluar terminin deri të martën (31/01/2017), sepse për arsye zyrtare nga 1 shkurt deri më 3 shkurt 2017 ne jemi jashtë Kosove.
Gjeni të bashkangjitur disa dokumente (note verbale, pasaportat, rendit të ditës dhe ftesë nga institucioni që e ka organizuar trajnimin).


Ky ishte email-i dhe ne nuk kemi marr pergjigje deri ne momentin qe po ju shkruaj ateher qfare na rekomandoni ju se koha eshte shume e shkurte.

Numri im i kontaktit eshte : 044/607788
gjithe te mirat
hetemi
Isa
Sun, 29 Jan 2017 09:21 EST
TERMINE per viza turistike
Ju lutem pse nuk ka kurre termine te lira per vize turistike ne Prenota Online, por ka termine te njaftueshme per viza biznisi dhe viza tjera
TERMINE
Tue, 15 Nov 2016 15:58 EST
bejme termina ne per the gjitha llojet e vizave ne ambasaden italiane ne prishtine te interesuarit te kontaktojn ne viber ne ket nr tel +38649273188
Donika
Wed, 2 Nov 2016 04:27 EDT
Mirdita deshta ta boj nje pytje jam e martuar me shtetas italian dhe qe 5 muj jam te itali akoma sme ka ardh regjistrimi martesor pasi qe ambasada ma ka shlu vizen pa ma ba regjistrimin martesor tash une ktu smuna me ba rezidencen kam afat deri me 26 nentor qfar me kshilloni pasi qe ambasada ska tjeter pergjigje perveq shkruj imell jena kan pushim ndryshe ska .. falemnderit donika
Hera
Wed, 26 Oct 2016 08:39 EDT
Cili eshte ai agjension qe ju ka spjegu
Behar
Thu, 6 Oct 2016 18:02 EDT
Shabani
Pershendetje
Jam ne Itali me shum se 7vite me letra te rregullta.
A ka mundesi te me tregoi dikush se cfar dokumenta nevoiten per bashkim familjar (pra deshiroi te marr gruan ne itali).

Nese dikush mund te me informoi ju lutem me kontaktoni ne:
behar-shabani@hotmail.com
044 / 049 618 474
Flm
shera
Wed, 29 Jun 2016 19:47 EDT
tati
Mirmrama a bon me dit qka duhet prej dukumenta per viz bashkim familjar
Termina
Sun, 26 Jun 2016 13:46 EDT
bejme termina ne per the gjitha llojet e vizave ne ambasaden italiane ne prishtine te interesuarit te kontaktojn ne viber ne ket nr tel +38649273188
Genti
Sun, 8 May 2016 09:44 EDT
Mirdita jam i interesun me diyt qka me duhet dokumenta ms nxjerr ktu per mei dorzu ne itali per viz bashkim familjar

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Italian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Italy, and such topics will be deleted.