France flag l'Ambassade du France en Skopje

AmbassadeurM. Bernard VALERO
AdresseSalvador Allende, n° 73
1000 Skopje
Macédoine
Téléphonelocal: (02) 324.4300
international: +389.2.324.4300
Faxlocal: (02) 324.4313
international: +389.2.324.4313
Fax Consulairelocal: (02) 324.4314
international: +389.2.324.4314
Emailfranamba@mt.net.mk
Site Webhttp://www.ambafrance-mk.org/

» Puis-je visiter France sans visa?

Commentaires au sujet de cette l'Ambassade

Vlo
Mon, 3 Feb 2020 09:20 EST
Pershendztje a muni me mtregu kur i keni dorzu dokumenta n prishtin Pas Sa mujve ju kan kthy pergjigjje. Edhe Qfar dokumenta duhen tani mi dorzu n ambasad t shkupitt per viz
blerim
Mon, 13 Jan 2020 18:25 EST
per ardita
a i ka qu niher ne offi a ja kan qu ata naj leter qe e kena qu dosjen ne prefektur?
qe sq osht dosja ne prefektur a mundesh me dit
blerim
Mon, 13 Jan 2020 18:22 EST
per ardita
besoj shpejt ki me pas pergjigje
Lidja
Mon, 13 Jan 2020 14:47 EST
?
Përshëndetje!A duhet mbasi qe kemi marrur një pergjigje nga Ambasada franceze,që të I dergojme ne dokumentet në ambasaden franceze në Shkup apo i dergon ambasada Franceze në Prishtinë, pasi ne i kemi derguar tek ta?
Ardita
Mon, 13 Jan 2020 14:46 EST
Per blerimin
Përshëndetje!Burri im është që 10 vite në Francë.Burri e ka carte séjourin dhe kemi aplikuar për bashkim familjar ne gusht te vitit të kaluar.Me kemi dorëzuar dokumentet tona në Ambasaden Franceze në Prishtinë në tetor,dhe burrit i kanë shkuar në shtëpi që të kontrollojnë gjendjen e shtepisë në janar të këtij viti.
blerim
Mon, 13 Jan 2020 13:50 EST
per Ardita
qe sa muaj i ka derzu letrat burri ne franc
qe paskan ardh me kontrollu banesen
a ka nenshtetsi app veq kart
ti a i ke derzu letrat ne ambasad te frances ne prishtin hale
nese po mbaas sa muaji i ke derzu letrar ti n kosov
Ardita
Mon, 13 Jan 2020 12:58 EST
Ndihm!
Pershendetje per Te gjith Po kerkoj nje pergjigjje nese din najkush sa zgjat procedura mbase vjen pergjigjja pozitive burrit ne franc dhe kan qen per kontroll ne banes tij para 1 jave? Deshta me dit a din najkush sa vonon naj pergjigje a diqka?
blerta
Sun, 15 Dec 2019 18:06 EST
Per tinen
qe sa muj i ka derzu burri jot letrat ne franca qe sa je tu prit per pergjigjjen qe tpaska ardh tashti
nese mundesh mem tregu se edhe un jom tu prit
A ka burri nenshtetsi apo kshtu veq kart
edhe masi i ka derzu letrat kur jon shku me ja kqyr baneses
Edhe a ke derzu ti naj leter n ambasad frances ktu neprishtin
apo direkt veq n shkup pi derzon
Tina
Sun, 15 Dec 2019 08:38 EST
Pershendetje
Ju lutem kush ka informata me njoftoni , Burrit i kan kthy pergjigje pozitive nga ana e frances, tash i kishin kerku qe une me ba kontrolle mjeksore ketu ne ks edhe me lan termin ne shkup, kush ka informata si shkon procedura tutje qka kerkon shkupi cilat dokumente? Faleminderit
Almedina
Mon, 2 Dec 2019 11:11 EST
Pershendetje
Kush mundet mem ndihmu,kam ba kunor ne france burri esht me letra 10 vjeqare tash nuk Po edi a esht ma mire me u kthy me prit vizen nKoseve a ne France un jame shtatzan tash po si cila esht ma mira per mu kush kish mujt mem ndihmu mem tregu cila esht ma emira per mu

Écrivez un commentaire ici

Nous vous invitons à partager vos expériences avec l'Ambassade de France — obtenant des visas et d'autres services, localisant le bâtiment, etc.

Votre nom
Titre
Votre message
Limité à 2000 caractères
 

Ce site web n'est pas fourni par la l'Ambassade et vos commentaires ne pourraient pas être vus par son personnel. Veuillez noter que ce n'est pas un forum pour la large discussion au sujet de la politique extérieure du France, et de telles matières seront supprimées.