Austrian embassies in nearby countries

» Albania

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Austrian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

Austrian flag Embassy of Austria in Pristina

AddressAhmet Krasniqi 22
Dragodan I
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 249.284
international: +381.38.249.284
Faxlocal: (038) 249.285
international: +381.38.249.285
Emailpristina-ob@bmeia.gv.at

» Can I visit Austria without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 181–190 of 248, newest first.
<< < 1 2 3 ... 17 18 19 20 21 ... 23 24 25 > >>
kosova
Sat, 15 May 2010 14:11 EDT
hey si ja kaloni nje pyetje kur po ja nisin me leshue vizat ktu ne pr
geca
Sat, 15 May 2010 14:07 EDT
tung stafi i ambasdes se re ne prishtin deshta tju pyes se a assht e vertet se nuk po i japin vizat sezonale se flitet se i kan nderpre per arsye ta pa kupueshme
Florim Jasiqi
Mon, 10 May 2010 04:11 EDT
Kerkese per stafin e zyres se ambasades se Austris ne Kosove
Te nderuar zonja dhe zoteri ,

Jam studentë ne vitin e 3 akademik pran Kolegjit ILIRIA , dega ne Peje .
Jam i interesuar qe studimet post-diplomike ( magjistraturen ) ti vazhdoje ne Austri , ne drejtimin e ekonomis .

Jam kurreshtar te informohem per procedurat dhe procesin e aplikimit , dokumentacionin e nevojshem qe duhet plotesuar per aplikim ne fakultetin e wien-s ose graz-it ?

Ju kisha lutur te me rekomandoni rreth dokumentacionit qe me nevoitet per te aplikuar ne zyren e juaj ne Prishtine ,ne lidhje me marrjen e vizes studentore ?

E-mail im eshte : flori4ever01@hotmail.com

Me rrespket , ju pershendes te gjithve ...

Florim Jasiqi
altin gashi
Sat, 8 May 2010 14:01 EDT
kam nje pytje a muj me marr vizen e austries ne prishtin a po duhet me shku ne shkup si tjera her kisha pas deshir mem tregu ok ju pershendes
dardi
Sat, 8 May 2010 12:41 EDT
dardii
hejj a ka mundesi me ju vett se a osht e vertet qe nuk po i shojn vizatt e austries per ne kosova pa e bo kursin e gjuhes ?
arbeni83@live.com
Sat, 24 Apr 2010 14:21 EDT
beni /gl
pershendetje,jam nje student nga kosova.kam aplikuar per vize studentore prej afro 90 ditesh ne ambasaden e austrise ne shkup.deri tani nuk kam mar as nje pergjigjje zyrtare.lus stafin kompetent te zyres ne prishtin,te me japin ndonje pergjigjje lidhur me kete,sepse frigoj se po e humbe edhe vitin e dytë akademik,ne programin tim per studime post diplomike.\falmderit per mirkuptim
Mag. Ilir Lenjani
Fri, 23 Apr 2010 04:59 EDT
Studimet ne Austri!
Beje rregullimin dhe perkthimin e gjitha dokumenteve per studime ne Universitetet e Austris. Une jam perkthyes gjyqesor dhe po ashtu kam qene student ne Universitetin e Vjenes dhe te Zalcburgut (Salzburg). Dokumentacion e kerkuar e perkthej dhe e dergoj ne Universitetet e Austris me nje cmim shume te volitshem.
Per informata me te hollesishme mund te me kontaktoni ne cdo kohe!

Mag. Ilir Lenjani
Gerichtsdolmetscher der deutschen Sprache
Përkthyes gjyqësor i gjuhës gjermane

Tel. (AT): + 43 650 517 97 61
Tel. (KS): + 386 49 659 783
Skype: ilir_lenjani
E-Mail: ilenjani@yahoo.de
www.albanischuebersetzer.wir24.de
Zenger
Thu, 22 Apr 2010 23:44 EDT
Want to find stone marble importer
Dear Sir,

We are stone products supplier in china. wish to work together with stone project contractor,stone importer,tile importer wholesaler .

Regards,

Zenger
Email:zengerstone@gmail.com
MSN: stoneexporter@hotmail.com
http://www.china-stone-marble.com
sebi
Wed, 21 Apr 2010 18:15 EDT
inderuar stafi ambasador jam student i kolegjit FAMA jam i interesuar per te vazhduar studimet ne universitetin e vijenes cilat jan kushtet dokumente per tu paisur me viz ju faliminderit pergjigjen te ma ktheni te email adressa sebi_2@live.com.
Mag. Ilir Lenjani
Wed, 21 Apr 2010 16:01 EDT
Studimet ne Austri!
Bej rregullimin e gjitha dokumenteve per studime ne Universitetet e Austris. Une jam perkthyes gjyqesor dhe po ashtu kam qene student ne Universitetin e Vjenes dhe te Zalcburgut (Salzburg). Dokumentacion e kerkuar e perkthej dhe e dergoj ne Universitetet e Austris me nje cmim shume te volitshem. Per informata me te hollesishme mund te me kontaktoni ne kete E-Mail: ilenjani@yahoo.de

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Austrian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Austria, and such topics will be deleted.