Austrian embassies in nearby countries

» Albania

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Kosovo

» Latvia

» Lithuania

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Austrian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Skopje

Austrian flag Embassy of Austria in Skopje

AddressMile Popjordanov 8
MK-1000 Skopje
Macedonia
Phonelocal: (02) 308.3400
international: +389.2.308.3400
Faxlocal: (02) 308.3150
international: +389.2.308.3150
Emailskopje-ob@bmeia.gv.at
HoursMonday: 08.30-11.30, Tuesday: 08.30-11.30, Wednesday: 08.30-11.30, Thursday: 08.30-11.30

» Can I visit Austria without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 1–10 of 113, newest first.
1 2 3 ... 10 11 12 > >>
Mimi
Sun, 20 Sep 2015 16:42 EDT
Kosov
Pershendetje, Me falni une i kam dorzu dokomentat per viz bashkim familjar e ne rregull i kam pas krejt e sa vanojn mema dhan vizen Email: mimozaa100@hotmail.com
Fazli
Sat, 5 Sep 2015 16:07 EDT
A din ndokush nga ju se sa vonohet viza ?? Ju lutem te me jepni pergjigje ?
e kam leshu ne Vien me 22 gusht te ketij viti ju lus te me jepni pergjigje
valmire kajtazaj
Fri, 7 Aug 2015 14:06 EDT
Pershendetje me fal a mundeni mem informu se qfar dokumentash nevoiten per viz studentore un jom pranu ne fakulltet ne Linz te Austris e tash pom duhen dokumentat per viz e spo I di sakt se qfar dok.. me duhen ju lutem me informoni ne fb vile R kajtazaj
amire
Sun, 26 Jul 2015 16:39 EDT
telaku
Kam ber termin per mes internetit online ne ambasad ne shkup per bashkim familjar qfar dokumenta duhet ju lutem ktheni pergjigje ket imell amiratelaku@hotmail.com
Jeta
Sat, 4 Jul 2015 20:59 EDT
Tung
Deshta te ju pyes cilat dokumentta duhet per viz per bashkim Familjar ? Edhe kam dergu 1 leter gabimisht n ambasad te Austris n Prishtinë deshta të kuptoj a mundem me e ndru dokumentin ? Ju lutem ktheni pergjigje !!Më falni për penges
nebiisen@hotmail.de
Mon, 18 May 2015 16:31 EDT
nebi hisen
Deshta ta bej nje pyte por vizat por thmi kuduhet mishu vizaane maqedoni ane shkup
Vlera
Tue, 5 May 2015 12:26 EDT
vlera
Pershendeje
Deshhta ta di sa m2 duhet te jet nje banes per 3persona kuptohet bashkim familjar ne wien . Po ashtu nese ben ta di sa ka afat deftesa e kursit per gjuhe per Austri
Shpreso te me pergjigjni .
Ju deshiroj punet te palodhshme .
Me respekt Vlera

Email. Vlera.22@hotmail.com
Laura
Mon, 26 Jan 2015 13:50 EST
Bashkim familjar
Pershendetje e kam ni pytje a muni me um tregu cilat dokumenta duhen per bashkim familjar ne austri cilat dokumenta duhet me i nxerr une se jetoj ne kosov dhe cilat dokumenta duhet me i nxerr i fejumi ne austri qysh mujm me e ba terminin ne ambasad dhe mrena sa kohe munet me u caktu termini dhe mrena sa kohe per afersisht um del viza ma ktheni pergjigjjen ju lutem me kete e-mail. laura_krasniqi89@hotmail.com
Dardan
Tue, 13 Jan 2015 16:14 EST
Pershendetje..
Desha te bej nje pytje ne lidhje me marrjen e vizes ne austri flitet se do ndryshohet ligji ne shtetin e Austris ligji i cili eshte ne fuqi qe viza te merret tek personat qe jane mbi moshen 21 vjeq dhe tash po flitet se ki ligj do ndryshoje dhe do hyje ne fuqi ligji qe kurorezimi dhe viza te leshohen nga mosha 18 vjeq sa eshte e vertet kjo nuk e di por nese keni ndonje informat ju si Ambasad ju kisha lutur te me ktheni pergjigje nese keni mundesi.. Me rrespekt ju deshiroj pune te kendeshme.. ...tel.0038970658096.
Bujar Limani
Mon, 5 Jan 2015 15:22 EST
lidi_425@hotmail.com
Pershendetje jam Bujar limani,pom nevoitet informacion se Çfar dokumenta me nevoiten per bashkim familjar per Austri?
Faliminderit per mirëkuptim

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Austrian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Austria, and such topics will be deleted.