Austrian embassies in nearby countries

» Albania

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Austrian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

Austrian flag Embassy of Austria in Pristina

AddressAhmet Krasniqi 22
Dragodan I
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 249.284
international: +381.38.249.284
Faxlocal: (038) 249.285
international: +381.38.249.285
Emailpristina-ob@bmeia.gv.at

» Can I visit Austria without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 171–180 of 244, newest first.
<< < 1 2 3 ... 16 17 18 19 20 ... 23 24 25 > >>
valon dermaku
Wed, 23 Jun 2010 07:19 EDT
gjilan
pershendetje a mundem me apliku per nje viz te punes ne evrop nese ka mundesi
nr tel.. me treguni +377 44 518 363
Kosova
Sun, 20 Jun 2010 13:07 EDT
hmmmm
kosovari
Thu, 17 Jun 2010 15:35 EDT
nese ke nje viz D ne pasaport te serbis a po lejohte te udhtosh neper shengen
Kosova
Thu, 10 Jun 2010 03:40 EDT
Pershendetje
A kthen kush ktu pergjigje ???
Liridona
Tue, 1 Jun 2010 12:36 EDT
Pershendetje
Desha t'ju pys sa zgjat per me mar vizen??
Unë me 27 janar te keti viti e kam shti vizen per ne Austri ende sme eshte kthyer asgje.Ju lutem me informoni per ket.Pres pergjigjen tuaj.
toni
Sun, 16 May 2010 14:10 EDT
pershendetje juve te gjithve po int se a po jepen viza pune zezonale ne pr
kosova
Sat, 15 May 2010 14:11 EDT
hey si ja kaloni nje pyetje kur po ja nisin me leshue vizat ktu ne pr
geca
Sat, 15 May 2010 14:07 EDT
tung stafi i ambasdes se re ne prishtin deshta tju pyes se a assht e vertet se nuk po i japin vizat sezonale se flitet se i kan nderpre per arsye ta pa kupueshme
Florim Jasiqi
Mon, 10 May 2010 04:11 EDT
Kerkese per stafin e zyres se ambasades se Austris ne Kosove
Te nderuar zonja dhe zoteri ,

Jam studentë ne vitin e 3 akademik pran Kolegjit ILIRIA , dega ne Peje .
Jam i interesuar qe studimet post-diplomike ( magjistraturen ) ti vazhdoje ne Austri , ne drejtimin e ekonomis .

Jam kurreshtar te informohem per procedurat dhe procesin e aplikimit , dokumentacionin e nevojshem qe duhet plotesuar per aplikim ne fakultetin e wien-s ose graz-it ?

Ju kisha lutur te me rekomandoni rreth dokumentacionit qe me nevoitet per te aplikuar ne zyren e juaj ne Prishtine ,ne lidhje me marrjen e vizes studentore ?

E-mail im eshte : flori4ever01@hotmail.com

Me rrespket , ju pershendes te gjithve ...

Florim Jasiqi
altin gashi
Sat, 8 May 2010 14:01 EDT
kam nje pytje a muj me marr vizen e austries ne prishtin a po duhet me shku ne shkup si tjera her kisha pas deshir mem tregu ok ju pershendes

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Austrian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Austria, and such topics will be deleted.