Austrian embassies in nearby countries

» Albania

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Austrian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

Austrian flag Embassy of Austria in Pristina

AddressAhmet Krasniqi 22
Dragodan I
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 249.284
international: +381.38.249.284
Faxlocal: (038) 249.285
international: +381.38.249.285
Emailpristina-ob@bmeia.gv.at

» Can I visit Austria without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 161–170 of 245, newest first.
<< < 1 2 3 ... 15 16 17 18 19 ... 23 24 25 > >>
fadil
Sat, 25 Sep 2010 14:02 EDT
bravo_169@hotmail.com
si mundem me marr ni viz sllovene dhe ne qfar kushte duhet me kan une qe me marr viz me duhet para vitit ri per informata me te hollsishme na kontaktoni 044 755 430
blerimi
Thu, 23 Sep 2010 16:34 EDT
procedura e vizes per Austri
Ju lutem nese bon ta di proceduren e vizes per ne Austri dhe kohezgjatjen,
Arsyja eshte per nje interviste ne zyren e Qubecut ne Vien dhe sa jan gjasat per marrjen e vizes pasi qe koha per ne interviste eshe shume e shkurter.
nese mundeni, me kontaktoni ne blerimnet@gmial.com

Faleminderit shume
Blerimi.
Shkumbin Shatri
Mon, 13 Sep 2010 07:23 EDT
Pershendetje
Pershendetje i nderuar, jam nje student i Fakultetit Filologjik ne Prishtin ne vitin e dyte,ka mundsi te lutem te ma dergojsh nje email dhe te me tregosh se cfar duhet te kem te aplikoj per studime ne austri me konkretisht ne SALZBURG.
Adresa ime eshte bimi.shatri@hotmail.com shpresoj te kem nje pergjigje nga ti dite te mbar.
ludi
Sat, 4 Sep 2010 14:23 EDT
haruni
pershendetje,munde te maresh nje vizz pune per ne austri ta besh aplikimin qe nga shqiperia ,dhe cfare menyrash te tjera ka?ju lutem nje pergjigje??ludi_615@hotmail.com
Fitim arifi
Thu, 26 Aug 2010 15:19 EDT
I nderuar staff ... une kam perfunduar shkollen e mesme dhe tash jam regjistruar ne fakullet ne prishtin , ne fakulltetin e gjuhes gjermane, dhe tash kisha pas deshir qe me ja nis studimeve ne austri, u kish pas mundesi mem tregue qfar hapsh duhet me kalue un, dhe si duhet tja bej per te mundur te studijoj ne austri ? faliminderit per qdo ndihm..

Per qdo informat qikjo osht Emaili im. thegentleman.-@hotmail.de
Fitim arifi
Thu, 26 Aug 2010 15:18 EDT
Studim ne Austri
I nderuar staff ... une kam perfunduar shkollen e mesme dhe tash jam regjistruar ne fakullet ne prishtin , ne fakulltetin e gjuhes gjermane, dhe tash kisha pas deshir qe me ja nis studimeve ne austri, u kish pas mundesi mem tregue qfar hapsh duhet me kalue un, dhe si duhet tja bej per te mundur te studijoj ne austri ? faliminderit per qdo ndihm..
gjilanlia
Thu, 19 Aug 2010 18:30 EDT
beni /gl
po,adelin une pot ,kallxoj ku asht kazinoja e austris ne kosov,ne dragodan,rruga qe lidhet mbi pallatin e rinis,drejt magjistrales per mitrovic.se ne ket faqe askush s kthen pergjigjje.aplikimi per viz asht,sa me kry ni fakulltet e me i dhan 40 provime.te shkojn afro 1000 euro.pas aplikimit ki me prit 150 dit,nje pergjigjje,negative,ose me dokumentacion shtes,qe i bjen llotari hesapi.-bjen gjokeeri mir,s bjen.Naten e mir
adelina
Wed, 11 Aug 2010 15:10 EDT
berisha
pershendetje a mundeni mem tregu se ku gjendet ambasata austris ne prishtin ..ne cilen pjes eshte ,,ju lutem me ktheni pergjigjje
Artani
Sat, 17 Jul 2010 04:20 EDT
Vize per bashkim familjar
Ju lutem a ka mundesi per me tregu se si shkon procedura per aplikim per bashkim familaj ( me bashkeshorten), a duhet qe te bejm nje termin ne ambasaden tuaj dhe cilat dokumenta jane te nevojesh per tu paraqitur ne ambasaden tuaj.
lokaj@hotmail.com.

Me pershndetje te perzemrta
Artani
Ju faliminderit
hii
Tue, 6 Jul 2010 06:25 EDT
hmmm

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Austrian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Austria, and such topics will be deleted.