Austrian embassies in nearby countries

» Albania

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Austrian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

Austrian flag Embassy of Austria in Pristina

AddressAhmet Krasniqi 22
Dragodan I
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 249.284
international: +381.38.249.284
Faxlocal: (038) 249.285
international: +381.38.249.285
Emailpristina-ob@bmeia.gv.at

» Can I visit Austria without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 151–160 of 244, newest first.
<< < 1 2 3 ... 14 15 16 17 18 ... 23 24 25 > >>
keti_rakoc@hotmail.com
Fri, 19 Nov 2010 03:11 EST
Hatmone Neziraj
Pershendetje.Ju lutem e kam nji pytje? deshiroj te shkoj per vizit te shkurter ne Austri,me informoni se cfar dokumentacioni ne duhet mua si shtetase e Kosoves. ju lutem. Hatmone
Kushtrim
Thu, 18 Nov 2010 16:37 EST
Helo
pershendetje te nderuar,desha te di se a jam i obliguar qe per nje viz te bashkimkit familjar ta mesoj gjuhen gjermane siq ndodh me rastin e marrjes se vizave gjermane.
edhe a mundem me e kerku vizen ne prishtin apo ne ambasad te austris ne shkup,
dukagjin
Sun, 31 Oct 2010 12:05 EDT
dugi
une i kam derguar dokomenat ne shkup dhe me kan rofozu nje her me kan than deri sa i ban gruja 21 vjet nuk ban me marr viz prap i kam dorzu desha ta di a ashte vertet kjo a jo ju lutem me tregoni dugi
Gylhane
Thu, 21 Oct 2010 06:09 EDT
044188408
Si eshte e mundur qe te beje vizit varrin e nenes sime "tia rregulloj varrin"e cila ka vdekur para 2 viteve ne Linz te Austrise qka duhna me pase?
Fidan Xhafa
Wed, 20 Oct 2010 15:02 EDT
te kthehem ne vendlindje
Quhem Fidan Xhafa jom 18 vjeqar dhe kam lindur ne Linz te Austris dhe kam qertifikaten e lindjes dhe disa dokumenta tjer. Dhe kisha pas dëshir te di se a mundem te kthehem ne vendlindjen time, per shkak qe kom lind atje dhe se e kam edhe qertifikaten e lindjes ose a kam ndonje përparsi qe te kem shancën te shkoj.
faleminderit per mirkuptim!
per ndonje informat add: fidi_x_70@hotmail.com
liki
Thu, 14 Oct 2010 09:11 EDT
ju lutemme informoni peoceduren per aplikim ne ambasaden e austrise, si dhe a duhet me ba termine ,jame i interesuar te shkoje per nje vizit per 10 dite, me informoni ne suksesi999@hotmail.com
bekim thaqi
Mon, 11 Oct 2010 03:43 EDT
valibeki@hotmail.com
desha me dit aka mundesi me aplikue ne prishtin per viz te studentav ,dhe qfar dukumente duhen
faleminderit
Egzona Zeqiri
Sun, 10 Oct 2010 14:54 EDT
Email- e.xoona@hotmail.com
Nr.044-343-159
Egzona Zeqiri
Sun, 10 Oct 2010 14:41 EDT
Un jam Egzona nga Gjilani dhe kam lindur ne Austri jam 17 vjeqare.
Deshiroj ta di nese mundem te kthehem ne vendlindjen tem .
Nese munden te mi jepni disa keshilla te lidhura per kete tem Ju faleminderit.
fadil
Sat, 25 Sep 2010 14:02 EDT
bravo_169@hotmail.com
si mundem me marr ni viz sllovene dhe ne qfar kushte duhet me kan une qe me marr viz me duhet para vitit ri per informata me te hollsishme na kontaktoni 044 755 430

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Austrian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Austria, and such topics will be deleted.