German flag Embassy of Germany in Tirana

AddressRruga Skenderbej Nr. 8
Tiranë (Tirana)
Albania
Phonelocal: (04) 227.4505
international: +355.4.227.4505
Faxlocal: (04) 223.3497
international: +355.4.223.3497
Emailinfo@tira.diplo.de
Web sitehttp://www.tirana.diplo.de
Visa forms Online Schengen visa application

» Can I visit Germany without a visa?

Comments on this Embassy

Sidorela
Sun, 27 Apr 2014 18:24 EDT
Pershendetje.doja te dija si te aplikoj per te punuar ne gjermani un zoteroj shum mir gjuhen gjermane dhe kam te mbrojtur ne shtet ju lutem me drg sms. Sidorela.br@shqiptar.eu
gazmend ymeri
Thu, 20 Mar 2014 13:49 EDT
ankese per vize
ich habe mich
Beschwerde fur eine viesa ine der date 11.03.2014 wan kan ich eien antwort haben informiet ier mich oder was mus ich machen
Alberti
Thu, 13 Mar 2014 13:17 EDT
Pershendetje. Kam nje pytje lidhur me vizat sezonale apo studentore me te drejt pune. Si ta bej terminin , njejt si te gjitha terminet tjera apo duhet ta ceki se po beje termin per vize studentore, dhe sa kohe para se te vije koha per te shkuar ne gjermani duhet te bej terminin.. Ju lutem te me tregoni ne adresen - alberti.berisha@hotmail.com Faliminderit.
Denata
Sat, 8 Mar 2014 06:38 EST
Pershendetje
Jam nje shtetase Shqiptare, dhe kerkoj te informohem sesi mund te beje aplikim per vend pune prane shtetit Gjerman. Une fals tre gjuhe Evropiane nder te cilat nje eshte dhe gjuha Gjermane. Ju faleminderit .Email antea158@live.com
leotrim
Sun, 23 Feb 2014 13:41 EST
kosov
si mudt e aplikoj per te shkuar ne germoni dhe te boj letrat
SAMI DEMIRI
Fri, 21 Feb 2014 14:51 EST
gimi.trimi@hotmail.com
SAMI DEMIRI
Fri, 21 Feb 2014 07:37 EST
PERNSHENDETIJE UN JAM SAMI DERMIN DHE BASHKSHORTIJA XHEVRIJA DESHEM TE SHKOJM TE DJEMT NE GJERMANIN KEM QEN SHUM HER PO KET HER PO BAJN APLIKACIN PERMES INTERRNETIT JU LUTEM SI MUND TE LE TERIN NE AMBASAD JU LUETMI TREGONIM NE NUMRIN TON TE TEL:044-711-891 OSE NE EMALIN TON GIMI.TRIMI
Elfete Maloku
Tue, 31 Dec 2013 12:19 EST
Mirembrema ju pershendes
Pershendetje desha t'ju pyes se qfar dokumentash duhen per vize Shengen, Jam ne Avganistan dhe punoj ne Avganistan me respekt,,,,,,,nese keni mundesi me ma kthy pergjigjjen sa ma shpejt qe eshte e mundur ,ne kete email elfeti643@gmail.com,ose elfeti643@hotmail.com
,
alma
Tue, 19 Nov 2013 12:38 EST
pershendetje jam nga kosova a mund te me tregoni se a mund te aplikoj per viz turistike ne tirane ju lutem me lajmeroni ne kete e-mail alma.gashi@outlook.com
nasir rexhepi
Fri, 9 Aug 2013 18:42 EDT
pershendetje deshta me pyte per vize pune ne gjermani

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the German Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Germany, and such topics will be deleted.