German embassies in nearby countries

» Albania

» Belarus

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

German embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

German flag Embassy of Germany in Pristina

AddressAzem Jashanica 17
Dragodan II
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 254.500
international: +381.38.254.500
Faxlocal: (038) 254.536
international: +381.38.254.536
Emailinfo@pris.auswaertiges-amt.de
Web sitehttp://www.pristina.diplo.de
Visa forms Online Schengen visa application

» Can I visit Germany without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 1–10 of 340, newest first.
1 2 3 ... 32 33 34 > >>
Mirdita deshta me ju pyte qe 6 muj ni ankes avokat
Tue, 12 Dec 2017 14:11 EST
Pershendetje qe 6 muj jam tu prit ni akes avokatit qa problemi
Sadat Ahmeti
Tue, 12 Sep 2017 07:12 EDT
Information needed
Pershendetje vetem deshta te ju pyes jetoj ne Angli jam tu e marr nanen per visit por do uthtojm me makin me duhet shengen visa transit me informoni ju lutem se si mund ta marr at viz
Email: s.ahmeti@live.co.uk flm pun te mbar
thaqi afrim
Fri, 25 Aug 2017 03:15 EDT
24 .10 .1976
PER SHENDETJE DASHTA ME BA NI TERMIN PER VISA PUNE
Besim
Wed, 9 Aug 2017 07:07 EDT
D
Termine online ne Gjermani Suedi Hungari Itali tashme dhe ne Zvicerr Belgjik Holand

+37744-848-844
Bashkim
Sun, 18 Jun 2017 11:36 EDT
Hajdari
Pershendetje kam apliku per viz familjare qe 3 muj gati hala ska kurfar pergjigjeje sdi qa u ba ka mun kush mem ndimu mem tregu pse aq gjat letrat jan shku ne gjermani qe 3 jav hala si kan kkthy pergjigjeje prej atjehit
Bajram dullaj
Wed, 10 May 2017 18:13 EDT
Deshta me dit akam ndales kam qen gjermani 11 muj me familje vet i 5 ti
Adnan
Wed, 12 Apr 2017 13:56 EDT
Prshendetje jom Adnan Jakupi nga Malisheva Ni viz Gjermane ekom shti Por makeni refuzu per ni gabim por e kom prmisu at gabim kur ekem bo ankesen me 20 Mars se me 15 Mars mu ka refuzu e Me 20 Mars ekom bo ankese edhe ekom prmisu gabimin keni tha qe prisni doju lajmrojm por ju ende sme lajmrut pr qdo informat julitem nqeta dy nmr 045873847-044880383
Gani
Wed, 15 Mar 2017 15:30 EDT
Toverlani
Ume kom aplikue per viz pune dhe mu ka refuzue pom thon se me kit numer te pasaportit ka aplikue edhe ni her por une veq 4 dit para se te aplikoj e kam mer pasaportin nuk po di se ku te drejtohem ju lutem ju lutem me ktheni pergjigjjeose
Loona
Sat, 25 Feb 2017 17:57 EST
Ela
Pershendetje un i kom dorzu dokumentet per viz familjare ne ambasaden gjermanr para 2 jave tash po pres kush di qe te bej termin per viz familjare duhet ta dergoj nje gmail ambasades gjermane ne gjuhen angeleze apo gjermane un kam prit 7 muj per termin
Arton
Sun, 12 Feb 2017 07:45 EST
Pershendetje kam nje pytje ?
Pershendetje kam qen azil n gjermani 1 vit dhe jam kthyer me vetdeshir me 15.11.2015 dhe tasht po du me shku me viz te punes n gjermani ae din ndokush a mund te kam ndonje problem per viz a mundem me marr vizen ??

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the German Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Germany, and such topics will be deleted.