Austrian flag Embassy of Austria in Skopje

AddressMile Popjordanov 8
MK-1000 Skopje
Macedonia
Phonelocal: (02) 308.3400
international: +389.2.308.3400
Faxlocal: (02) 308.3150
international: +389.2.308.3150
Emailskopje-ob@bmeia.gv.at
HoursMonday: 08.30-11.30, Tuesday: 08.30-11.30, Wednesday: 08.30-11.30, Thursday: 08.30-11.30

» Can I visit Austria without a visa?

Comments on this Embassy

ardi
Wed, 28 Jun 2017 13:06 EDT
Pershendetje a mundet dikush mem tregu sa ja kan vonu pergjigjen per vizen per bashkim familjar ne austri
E-mail:
Mergim.shehu3@gmail.com
Gesina
Tue, 13 Jun 2017 04:10 EDT
Kam ber termin ne abasad te shkupit per viz dhe duhet ta anuloj terminin sepse kam gabuar vendin e lindjes si ta anuloj a mund te me tregoj dikush
Amy
Sat, 20 May 2017 16:18 EDT
Pershendetje a ka mundesi mem ndihmu cfare dok duhen per bashkim familjar,cilat ka me i nxer e cilat me i vulos ne knzulat te austris ju lutem lajmroni amandadurguti60@gmail.com
Njomza
Thu, 11 May 2017 11:17 EDT
Peje
A ka mundesi mem tregu a qfar letra me vyn per bashkim familjar
Edh nje
Djal e kam qka na
Duhen nese mumin me na kallxu ne qet add Njomza.shala01Outlook.com
Lira
Thu, 11 May 2017 08:53 EDT
Peje
a ka mundesi me tregu per bashkim familjar qka duhet me pas prej dukumentav cilat duhen une kam edh nja femi
adnan
Sun, 9 Apr 2017 15:45 EDT
a mundet dikush mem tregu se qysh muj me ba termin
online para dy jave kaqen shum let tash kerku spo muj e gjaj linkun !!

edhe qfar dokumenta me duhen mu qe jetoj ne austri per bashkim familjar .!!
ju lutem per ndihm ....

adnankryeziu@yahoo.at

me respekt :
Adnani
Fri, 7 Apr 2017 02:59 EDT
Bashkim familjar
Pershendetje a kish mujt dikush mum tregu cilat dokumente duhet mi dorzu Ambasad te Austris ne shkup per viz familjare,,dhe sa vonohet pergjigjja
Faliminderit per mirkuptim
E-mail
Pljeurat.sejdijaj@hotmail.com
Dona
Thu, 6 Apr 2017 07:11 EDT
Pershendetje,a mundeni me me tregu ju lutem saktesisht cilat dokumenta me nevojiten mi dorezu per vize per bashkim familjar don-jetah@hotmail.com
dona
Fri, 24 Mar 2017 05:27 EDT
Prsh deshta me pyt a din ndokush sa vonohet me dal viza e kam I kam dorzu qe 4 muj ala sma kan lshu nese asht I informun ndokush kisha lutt mem kthy pergjigje ju lutemmmmm .kamer.dona2@gmail.com
Desa
Sun, 19 Mar 2017 17:33 EDT
Pershendetje, me Falni qfar dokumente duhet me nxjerr per bashkim familjar se cilat dokumente duhet mej vulos me vul apostile, dessacrapi@outlook.com ju lutem me ktheni prrgjigje

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Austrian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Austria, and such topics will be deleted.