Austrian embassies in nearby countries

» Albania

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Austrian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

Austrian flag Embassy of Austria in Pristina

AddressAhmet Krasniqi 22
Dragodan I
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 249.284
international: +381.38.249.284
Faxlocal: (038) 249.285
international: +381.38.249.285
Emailpristina-ob@bmeia.gv.at

» Can I visit Austria without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 81–90 of 248, newest first.
<< < 1 2 3 ... 7 8 9 10 11 ... 23 24 25 > >>
kosova
Fri, 24 Aug 2012 11:28 EDT
Te nderuar
Kam degjuar qe ne Austri po kerkohen infermiere deshta te dij a eshte e vertet apo jan vetem fjale te kota
ismeti
Sun, 12 Aug 2012 12:57 EDT
PRISHTINE
A LESHONI VIZA PUNE DHE PER KERKIM PUNE NE AUSTRI PER PROFESIONISTE TE SPECILAIZUAR NGA MJESKIA- KARTE TE KALTER EU- BLAU KARTE EU.

me nderime dhe ju lutem per pergjigje.
Nora
Fri, 3 Aug 2012 04:20 EDT
Austrian Visa!
Dear Sir/Madame,

I would like to submit the documentation for Austrian visa at your respective Embassy instead of the Swiss Embassy, currently in charge for that.
Can i do that, and if yes when and where?

Kindly
nora
eron
Mon, 30 Jul 2012 10:24 EDT
eron_mulaku@hotmail.com
ju lutem tregomeni qfar dokumente duhet per bashkim familjar ne austri
mendim
Tue, 24 Jul 2012 17:47 EDT
jam nga slovenia deshta vetem nje pyetje a asht e vertet qe pasaporten e kosoves muj me mar ne austri a kto jan veq fjal
Suljana
Sat, 21 Jul 2012 04:06 EDT
Great news guys, for those who are frome "Republic of Kosova" the only flag that can appear hear is the Serbian flag :) ! Think about that!!!
gashi
Thu, 7 Jun 2012 14:51 EDT
gashi_1990@hotmail.de
ambasad e nderur kam ni pytje jetoj ne austri jam ba kuror me ni vajs nga kosova ajo e ka mar mbijemnin tem por pashaporten e ka me mbijemer te ma hershme edhe kursin e ka ba me mbijemer te ma hershme ju lutem me tregoni a duhet me ndru pasoshin edhe te kursit apo jome dorsu per vis faliminderit
djellza
Sun, 6 May 2012 13:16 EDT
skenderaj
Ju lutem a mund te e di se sa eshte mesatarja e voneses se vizave per ne Austri per bashkim familjar
Ju lutem me ktheni pergjigjjen ne e-mail:
djellza-48"postribe.com
Faleminderit per mirkuptim ...
braha
Sun, 6 May 2012 12:59 EDT
bytyqi
pershendetje a mund ta di se qfar dekumente duhet per me marr nje viz turistike per austri
ekrem
Thu, 3 May 2012 08:40 EDT
Kamenice
Staf i nderuar i ambasades une do ta mar vizen per bashkim familjar per here te pare se shpejti tani e deshta te dij a mundem une te udhetoj me autobus permes shteteve tjera apo duhet te udhetoj vetem me aeroplan drejt e ne Austri?faleminderit per mirekuptim.

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Austrian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Austria, and such topics will be deleted.