Austrian embassies in nearby countries

» Albania

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Austrian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

Austrian flag Embassy of Austria in Pristina

AddressAhmet Krasniqi 22
Dragodan I
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 249.284
international: +381.38.249.284
Faxlocal: (038) 249.285
international: +381.38.249.285
Emailpristina-ob@bmeia.gv.at

» Can I visit Austria without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 101–110 of 231, newest first.
<< < 1 2 3 ... 9 10 11 12 13 ... 22 23 24 > >>
liridoni
Mon, 12 Sep 2011 18:07 EDT
liridon_kosova@yahoo.de
Esht fat i keq qe Populli jon asht aq Naiv dhe i padijshem sa qe sia vlen te meret kush me ta...

Jam deshmitar i disa rasteve kur personat qe kishin dokumente kompletuara skishin mar VIZ,kurse ata te cilit kishin pague para te majme kishin mar viza,,.ne pytjen time naive e pse kshtu ja se qfar pergjigjje mora-----VIZAT SHITENM NEKOSOV SI HALLVE--POR DUHET MEGJET LIDHJEN...GJERMANI 3500.EURO DMTH NE NJI MUAJ STAFI I TYRE MER HIQ MA PAK SE 200.000 EURO,DHE NE PYTJEN TIME SI KA MUNDSI??JA PERGJIGJJA---DUHET FINANCU SHERBIMIN E FSHHT GJERMAN-BND-

ja pra kjo asht nji e vertet e hidhur ashtu ishte ne Ambasaden e AUSTRIS ASHTU TE SLOVENIS ETJ ETJ,,THJESHT IU ROPEN DERI SA TE VETDISOHET KY pOPULL DHE NJIDITIU THOT STOP RADHEVE PER VIZA..

-----REALITET I HIDHUR-NE KEMI BER DIA INQIZIME TE FSHEHTA DHE PRESIM MOMENTIN EDUHUR PERTI QIT NE DRIT..
semi
Mon, 12 Sep 2011 17:52 EDT
semi_xl@hotmail.com
Me intereson ta dij se qfar dokumentacioni me duhet me apliku per njiviz ne austri???


dhe pyetja tjeter? amundna me vazhdu psh vizen e SLovenis ne Ljubjan pa ardh ne prishtin FALIMINDERIT..
egzon
Sun, 11 Sep 2011 03:02 EDT
kush ndreq viza per sLLoveni te me Lajmrohet ne nr 049192704
osmani
Tue, 6 Sep 2011 04:59 EDT
hallo
e_mail adresa ime bu_hajdari@hotmail.com
osmani
Tue, 6 Sep 2011 04:51 EDT
hallo
pershendetje te nderuar,jam i interesuar te dij se si shkon precedura per bashkim familjar(martes me nje shtetase austriake)dhe cka duhet te kemi nga dokumentat,certefikata e lindjes dhe certefikata e marteses me eshte then se duhet vertetuar ne ambasaden austriake dhe ne ministri te jashtme te kosoves,pastaj duhet aplikuar per vize, a mund te me sqaroni ju lutemi,faleminderit...
tung
Sat, 27 Aug 2011 19:04 EDT
bija
a kan qit kurs per austri a din naj kush
alko
Thu, 11 Aug 2011 15:02 EDT
kush me ndihmon me ik jashte
kush mund te me ndihmoj me ik jash ne ndonje vend te evropes me studime ose dhe me pune,:alketi87@hotmail.com
fidan
Mon, 8 Aug 2011 10:21 EDT
berisha
kush mundet mem ndreq dukumetat petr me shku ne angli ose austri itali me master..
ne tum shkurn ne imellen fidan_446@hotmail.com
Leo
Tue, 2 Aug 2011 16:21 EDT
Studime ne Austri
Do te kisha deshire te dija se qka nevojitet per te studiuar ne shtetin e Austrise???
Iliri
Sat, 16 Jul 2011 11:32 EDT
Studimet ne Austri!
Bej rregullimin e gjitha dokumenteve per studime ne Universitetet e Austris. Dokumentacion e kerkuar e perkthej dhe e dergoj ne Universitetet e Austris me nje cmim shume te volitshem. Per informata me te hollesishme mund te me kontaktoni ne keta numra te telefonit: 044-321-774, 049-659-783 apo E-Mail: ilenjani@yahoo.de,
http://albanischuebersetzer.wir24.de/

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Austrian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Austria, and such topics will be deleted.