Austrian embassies in nearby countries

» Albania

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Austrian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

Austrian flag Embassy of Austria in Pristina

AddressAhmet Krasniqi 22
Dragodan I
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 249.284
international: +381.38.249.284
Faxlocal: (038) 249.285
international: +381.38.249.285
Emailpristina-ob@bmeia.gv.at

» Can I visit Austria without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 11–20 of 248, newest first.
<< < 1 2 3 4 ... 23 24 25 > >>
Xhema
Wed, 6 Jul 2016 15:00 EDT
Pershendetje
Pershendetje gjithve jam i martum edhe kam terminin me 14.07.2016 ne zyren austriake ne prishtin ju lutem ata qe kan kalu ne ket zyre mundesisht mem tregu cilat dukumente duhet mi pas per vul apostile ne zyren e austris.

Edhe ata qe kan derzu dukumentat ne ambasaden austriake ne shkup ju lutem me informoni qfar dukumenta duhet me pas me derzu ne shkup se terminin e kam me 27.07.2016 ne shkup.
Mundeni mem dhan pergjegjeje ne ket email.
Xhema_007@hotmail.fr

Faliminderit per mirkuptim
Ensar vuqiterna
Tue, 21 Jun 2016 11:38 EDT
!
Pershendetje quhem ensar vuqiterna jam i martuar gruaja ime eshte me kombesi austriake,dashta me ju pyt nese mudeni mem ndihmu nlidhje me Dokumentet e nevojshe per aplikimin per Vize
Ensary@outlook.com
Arjeta
Thu, 16 Jun 2016 17:23 EDT
arjeta
Pershendetje a kish pas mundesi mem ndihmu dikush qysh kisha mujt me apliku online ne ambasaden e Austris ne Shkup sepse nuk po me del ne web faqe ?? arjeta_jeta_18@hotmail.com
gynyl nuha
Tue, 16 Feb 2016 15:06 EST
gynyl
pershendetje,me nevojitet per vule apostile nje termin nese keni mundesi lajmeromeni me shpej faleminderit per mirkuptim
ardian
Sat, 31 Oct 2015 17:16 EDT
kosova
spo di kujt ti besoj pom thoon me bo bashkim familjar mund te udhtosh pa viz se bohesh bashkim familjar amund tme tregon dikush prej juv
arton
Sun, 6 Sep 2015 16:56 EDT
pershendetje akish pas munci para 22 shtatorit mema rezervu ni ter min per vule apostile se me 22 shtator ekam ter minin per mej dorzu dokumentet ne shkup per viz tegjitha dokumetet ikam ber gati vetem vulet teju pom duhen para 22 shtator nese kish pas munci mem ndimu email toonimoona@outlook.com.ose nr 049-630-162
arton
Sun, 6 Sep 2015 16:38 EDT
pershendetje akish pas munci para 22 shtator mema rezervu ni ter min per vule apostile se me 22 shtator ekam ter minin per mej dorzu dokumentet ne shkup per viz tegjitha dokumetet ikam ber gati vetem vulet teju pom duhen para 22 shtator nese kish pas munci mem ndimu
Vulkan Berisha
Thu, 9 Apr 2015 11:46 EDT
Austrian visa
I want to go to Austria for 1 weeks holiday to see Vienna, can you tell me how to get a visa. My email address is vullkanberisha@hotmail.com
Luani
Thu, 26 Mar 2015 19:12 EDT
Përshendetje, kam perfundu studimet bachelor ne kolegjin AAB dhe jom i interesuar qe studimet master ti bej ne universitetin e Vjenes. Munsish me tregoni cilat jan kushtet dhe si duhet te aplikoj per viz e me te gjitha dokumentet. Me ktheni pergjigje ne email adressa luan.gjugja@hotmail.com
Pergjegjaj
Mon, 16 Feb 2015 09:32 EST
mirdita..deshta te pyes a ka naj mundsi me pru burrin ne austri pa i ba 21 vjet? sepse na jena 19 vjet dyt.. dhe kshtut qe qiky ligj i mutit na ka prish krejt punen.. nese ka mundsi mem tregu a ka naj mundsi me mujt me pru burrin ktu deri sa ti ba´jna 21 vjet .. po flitet qe ka mu ndrru qiky ligj. ishalla o zot se sasht normal ky ligj. nuk asht e drejt ni shtet,ose ligji me ta ndal burrin ..

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Austrian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Austria, and such topics will be deleted.