Austrian flag Embassy of Austria in Pristina

AddressAhmet Krasniqi 22
Dragodan I
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 249.284
international: +381.38.249.284
Faxlocal: (038) 249.285
international: +381.38.249.285
Emailpristina-ob@bmeia.gv.at

» Can I visit Austria without a visa?

Comments on this Embassy

ardian
Sat, 31 Oct 2015 17:16 EDT
kosova
spo di kujt ti besoj pom thoon me bo bashkim familjar mund te udhtosh pa viz se bohesh bashkim familjar amund tme tregon dikush prej juv
arton
Sun, 6 Sep 2015 16:56 EDT
pershendetje akish pas munci para 22 shtatorit mema rezervu ni ter min per vule apostile se me 22 shtator ekam ter minin per mej dorzu dokumentet ne shkup per viz tegjitha dokumetet ikam ber gati vetem vulet teju pom duhen para 22 shtator nese kish pas munci mem ndimu email toonimoona@outlook.com.ose nr 049-630-162
arton
Sun, 6 Sep 2015 16:38 EDT
pershendetje akish pas munci para 22 shtator mema rezervu ni ter min per vule apostile se me 22 shtator ekam ter minin per mej dorzu dokumentet ne shkup per viz tegjitha dokumetet ikam ber gati vetem vulet teju pom duhen para 22 shtator nese kish pas munci mem ndimu
Vulkan Berisha
Thu, 9 Apr 2015 11:46 EDT
Austrian visa
I want to go to Austria for 1 weeks holiday to see Vienna, can you tell me how to get a visa. My email address is vullkanberisha@hotmail.com
Luani
Thu, 26 Mar 2015 19:12 EDT
Përshendetje, kam perfundu studimet bachelor ne kolegjin AAB dhe jom i interesuar qe studimet master ti bej ne universitetin e Vjenes. Munsish me tregoni cilat jan kushtet dhe si duhet te aplikoj per viz e me te gjitha dokumentet. Me ktheni pergjigje ne email adressa luan.gjugja@hotmail.com
Pergjegjaj
Mon, 16 Feb 2015 09:32 EST
mirdita..deshta te pyes a ka naj mundsi me pru burrin ne austri pa i ba 21 vjet? sepse na jena 19 vjet dyt.. dhe kshtut qe qiky ligj i mutit na ka prish krejt punen.. nese ka mundsi mem tregu a ka naj mundsi me mujt me pru burrin ktu deri sa ti ba´jna 21 vjet .. po flitet qe ka mu ndrru qiky ligj. ishalla o zot se sasht normal ky ligj. nuk asht e drejt ni shtet,ose ligji me ta ndal burrin ..
Fatlum
Mon, 9 Feb 2015 11:32 EST
Pershendetje
Ju lutem a ka mundesi te me tregoni a ka test per gjuhe austria per bashkim familjar ...faatlumberishaa@hotmail.com ose 049648704
Qlirim
Thu, 8 Jan 2015 08:55 EST
Mirdita jam I Lindur ne AUSTRI ne vitin 1999 e kam qertefikaten e lindjes Origjinalen ketu ne kosov Si mundeni, mem ndihmu qe te vi atje te jetoj Faleminderit per mirkuptim ..
fatmir
Thu, 18 Dec 2014 10:37 EST
halimi
pershendetje per stafin punus,kam nje pyetje per ju kam diplomu ne universitetin publik te prishtines ne nivelin bachelor jam i interesuar me vazhdu me tutje studimet e masterit ne universitete e austris por nje gje a eshte e mundur nje herit me studu edheme punu per vet financim atje flm fati_h1985@hotmail.com
bimi
Mon, 27 Oct 2014 04:56 EDT
A ka mundesi dikushe mem tregu se a e kane hek testine ambasada austrijake e a ashte hala me 21 vjet e lejushme per bashkim familjar

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Austrian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Austria, and such topics will be deleted.