Italian embassies in nearby countries

» Albania

» Belarus

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Italian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

Italian flag Embassy of Italy in Pristina

AddressAzem Jashanica, 5
Dragodan
Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 244.925
international: +381.38.244.925
Faxlocal: (038) 244.929
international: +381.38.244.929
Emailpubblico.pristina@esteri.it

» Can I visit Italy without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 1–10 of 440, newest first.
1 2 3 ... 42 43 44 > >>
kosovarja
Thu, 24 Jul 2014 20:16 EDT
Ju lutem a din naj kush ku munden me ba termin per viz familjare nuk po di ku mu drejtu se ambasada Italiane spo funksionon nihere nese din dikush naj se rreth kesaj lajmrona..!
ISMAIL
Thu, 24 Jul 2014 16:49 EDT
TERMINI PER VIZE ITALIANE
Udhëzime për të bërë termin: •Nëse jeni një përdorues i regjistruar klikoni në rubriken “ Login përdorues i regjistruar” dhe shënoi të dhënat e kërkuara për të hyrë në program. •Nëse nuk jeni akoma i regjistruar atëherë klikoni në rubriken “ Regjistrimi i përdoruesit të ri “ dhe përcjelli udhëzimet për të plotësuar formularin e regjistrimit, shënoni të dhënat e verteva dhe korekte, pas kompletimit të regjistrimit sistemi ju dërgon një e-mail për konfirmimin e regjistrimit. Pasi qe ju konfirmohet regjistrimi i juaj përmes e-mailit që do ta pranoni me anë të postes tuaj elektronike atëherë ju mund të hyni në program si Përdorues i regjistruar dhe mund të vazhdoni të caktoni terminin e dëshiruar. PRENOTA ON LINE LINKU
Alltane
Thu, 24 Jul 2014 13:45 EDT
Kërkesë për vizë turistike
Të Nderuar,

Jam Alltane Kryeziu, Prof. në Fakultetin e Bujqësisë dhe Veterinarisë, Universiteti i Prishtinës prandaj ju lus nëse është e mundur të më jepni informacion rreth mënyrës dhe zgjatjes së procedurës për vizë turistike në Itali. Pasiqë në Universitetin e Prishtinës pushimet fillojnë prej dt,1.08.2014 deri me 26.08.2014, unë duhet ta shfrytëzojë këtë kohë, e poashtu edhe fëmijët sepse me dt. ,1.09. 2014 do të fillojnë në shkollë, përndryshe nëse procedura është e gjatë nuk do të kem mundësi ta vizitoj Italinë.
Për vizë do të aplikoj për vete dhe për dy fëmijët e mi: Dea Kryeziu dhe Dion Kryeziu.

Shpresoj të marr një përgjigjje pozitive.

Shëndet dhe punë të mbarë!

Alltanja
Bici
Thu, 24 Jul 2014 08:04 EDT
a e din dikush deri ne cilen date kane mrri me i procesu ? edhe adresen mdoket e kishin nderru,ku jon dal tash ?
Beka
Thu, 24 Jul 2014 06:45 EDT
Gjilan
edhe une jam ka pres prej 06 03 14 sak pergjigjje dhe sbesoj qe ka me pas vetem jam ka pritoj me shkue me marr pasoshin dhe nuk eshte ka me duhet se per ndryshe se loj te kta (zhabart)bretkosat
Linda
Wed, 23 Jul 2014 04:53 EDT
Ju lutem kush ka ndegju dicka te re, na infomoni se. 5 muaje po pres
granit morina
Mon, 21 Jul 2014 08:04 EDT
a ka marr ndokush viz per bashkim familjare une nuk po muj prej faqes se tyre zyrtare me ba takim per mi dorzu vizat nese ka ndokush zgjidhje per dorzimin e vizav tregoni ju lutem
Naimi
Thu, 17 Jul 2014 16:43 EDT
O aka marr kush viz bre a lajmronu
Linda
Thu, 17 Jul 2014 04:17 EDT
Qa po bohet kshtu nuk pergjigje prej ambasades , a thu jane ne pushim ju lutem kush dine diqka na informoni
naimi
Tue, 15 Jul 2014 20:23 EDT
Aka marr kush viz sod bre a

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Italian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Italy, and such topics will be deleted.