Italian embassies in nearby countries

» Albania

» Belarus

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Italian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

Italian flag Embassy of Italy in Pristina

AddressAzem Jashanica, 5
Dragodan
Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 244.925
international: +381.38.244.925
Faxlocal: (038) 244.929
international: +381.38.244.929
Emailpubblico.pristina@esteri.it

» Can I visit Italy without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 11–20 of 145, newest first.
<< < 1 2 3 4 ... 13 14 15 > >>
anonim
Tue, 15 Apr 2014 09:34 EDT
Nje pervoje shum e keqe po na ndodh me ambasaden italiane. Te mos marresh asnje pergjigje per 3 muaj e gjysem, te mos lajmerohet askush dhe askush te mos jape pergjegjesi, eshte TURP.
Kjo eshte plaqkitje qe po u behet qytetareve te Kosoves.
muhamet rexhepi
Mon, 14 Apr 2014 13:26 EDT
kam apliku per vize me 29.01.2014 dhe prej ateher nuk kam marre asnje pergjegjje ju lutem te me njoftoni se ku gjendet kerkesa ime sepse e kam me urgjence ju lutem me njoftoni ne numrin time 044 299 336
ferat osmani
Fri, 11 Apr 2014 05:17 EDT
une kam ber kerkes me daten 19 02 2014 dhe ende nuk kam pergjigjeje ju lutem tregomeni ne cilen faz gjindet lenda ime me lajmroni ne tel 044273047 ose 049127945
lirije begaj
Wed, 9 Apr 2014 12:49 EDT
Kam apliku per viz familjare qe nga data09 01 2014 dhe me keni than qe kem nje problem te vogel me ty .por ne itali po me thojn qe ju nga ambasada e kosoves duhet ta dergoni nje leter permes fx dhr te ju tregoni se per qfar problemi nuk pe lshoni vizen.ju lutemi tta dergoni ne itali problemin tim .
Kosovo
Tue, 8 Apr 2014 09:54 EDT
Me hajna
Kta ishin fajna po kurr MOS aplikoni ktu mo po ti merrshin paret e sigurimit dhe po te thojshin prit 3 jav e un qe 3 muj ka pres e veq rrejn rrenca dallavergji hajna e sfrytzojn popllin duhet me vepru diqka me kta hajna
Kosovo
Tue, 8 Apr 2014 05:15 EDT
Malishev
Un kam aplikuar per Vize turistike me 22.02.2013 dhe asnje pergjigjje nuk eshte kthyer i kam thirrur ne Tele dhe me kan then ju thrrasim se nuk e dim deri ne cillen dat Jan shku a mundet dikush qe e din mem tregu dej ncillen dat kan arritur
Falimderit per mirkuptim
linnda
Mon, 7 Apr 2014 18:21 EDT
..
Psee poo i vononi vizat .tregonnii ju lutemm
Fidaim Smakaj
Thu, 3 Apr 2014 09:36 EDT
Italie
Une e kam derzu viz familjare me 25 nentor e ende ska as nje informacion per ta deshta qe Tju Lutem qe tme Lajmron ne numrin ne ksove 044128835 ose ne italie 00393472369765 ose ne imail fidaim_smakaj@hotmail.it
besim shabani
Thu, 3 Apr 2014 05:59 EDT
rahovec
une jam besim shabnai dhe kam ber nje kerkese me 27.01.2014 ne qedren ivao ne prishtin kerkesa ime ka qen vize turistike ju luteme merren ne shqyrtim ose ma ktheni pasaporten qka eshte puna kshtu ju lutem prese pergjigjen tuaj dua te di ne cilen faze eshte kerkesa ime me kotaktoni ne kete numere 049359323ose 045359323 me telefononi
paplole
Thu, 3 Apr 2014 02:26 EDT
destremace
http://www.ivao-ks.com/Track.aspx ja kush i don per mi kqyr un sjom kryetari i ambasades jam ???? http://www.ivao-ks.com/Track.aspx
kush don mi kqyr http://www.ivao-ks.com/Track.aspx

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Italian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Italy, and such topics will be deleted.