Italian embassies in nearby countries

» Albania

» Belarus

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Italian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

Italian flag Embassy of Italy in Pristina

AddressAzem Jashanica, 5
Dragodan
Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 244.925
international: +381.38.244.925
Faxlocal: (038) 244.929
international: +381.38.244.929
Emailpubblico.pristina@esteri.it

» Can I visit Italy without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 21–30 of 150, newest first.
<< < 1 2 3 4 5 ... 13 14 15 > >>
Kosovo
Tue, 8 Apr 2014 05:15 EDT
Malishev
Un kam aplikuar per Vize turistike me 22.02.2013 dhe asnje pergjigjje nuk eshte kthyer i kam thirrur ne Tele dhe me kan then ju thrrasim se nuk e dim deri ne cillen dat Jan shku a mundet dikush qe e din mem tregu dej ncillen dat kan arritur
Falimderit per mirkuptim
linnda
Mon, 7 Apr 2014 18:21 EDT
..
Psee poo i vononi vizat .tregonnii ju lutemm
Fidaim Smakaj
Thu, 3 Apr 2014 09:36 EDT
Italie
Une e kam derzu viz familjare me 25 nentor e ende ska as nje informacion per ta deshta qe Tju Lutem qe tme Lajmron ne numrin ne ksove 044128835 ose ne italie 00393472369765 ose ne imail fidaim_smakaj@hotmail.it
besim shabani
Thu, 3 Apr 2014 05:59 EDT
rahovec
une jam besim shabnai dhe kam ber nje kerkese me 27.01.2014 ne qedren ivao ne prishtin kerkesa ime ka qen vize turistike ju luteme merren ne shqyrtim ose ma ktheni pasaporten qka eshte puna kshtu ju lutem prese pergjigjen tuaj dua te di ne cilen faze eshte kerkesa ime me kotaktoni ne kete numere 049359323ose 045359323 me telefononi
paplole
Thu, 3 Apr 2014 02:26 EDT
destremace
http://www.ivao-ks.com/Track.aspx ja kush i don per mi kqyr un sjom kryetari i ambasades jam ???? http://www.ivao-ks.com/Track.aspx
kush don mi kqyr http://www.ivao-ks.com/Track.aspx
fatmir sabedini
Mon, 31 Mar 2014 10:53 EDT
JU LUTEM AMBASADA ITALIANE,KAM APLIKUAR QE NGA DATA;24.01.2014.PER VIZ TURISTIKE DHE NUK KAM PERGJIGJE PER KET,JU LUTEM TE MIRNI LENDEN NE SHQYRTIM OSE TE MA KTHENI PASAPORTEN JU LUTEM,NUK PO E KUPTOJ KET QKA PO NDODH ME AMBASADEN ITALIANE,POPULLI NUK KA FAJ.me respekt Fatmir Sabedini. 044343491.
FATOS
Fri, 28 Mar 2014 07:39 EDT
KADRIU
KUME APLIKUARE PER VOZE NJE MUJORSHE QE PREJE DATESE 18 02 2014 DHE PATA DESHIRE QEA TA DI A PO MA LEJOJNE APO JO NESE JO ATHERE JU KISHA LUTE QE TMI KTHENI PARATE E MIJA QE JAVE KUME DHANE JU PRESE NJE PERGJIGJE NGA JU ME RESPEKTE F. KADRIU
bashkim duraku
Tue, 25 Mar 2014 08:52 EDT
prishtine
kam aplikuar per viz me 13 janar ju lutem me ktheni pergjigjen ne tel 044933826 ose 045504613 me respekt. bashkim duraku
bashkim duraku
Tue, 25 Mar 2014 08:41 EDT
bashkim.dr@live.com
ju lutem kam aplikuar me daten 13.01.2014 ne ivao prishta lam aplikuar ju lutem me ktheni pergjigjen me respekt bashkim duraku tel 044933826 ose 049748263
Dauti
Mon, 24 Mar 2014 15:03 EDT
Frizaj
Nuk po kuptoj pse kaq shum bohen vonesa per ni viz 1 mujorshe kjo qka po ndodh ne Ambasad italjane a marri krim kunder ndaj popllit kosovar sedi qysh spoqohen as gazetart me qit ne tv se qa po ndodh me kto viza veq hargjojn poplli pare edhe kush nuk kthe pergjigje .mjerim katastrof . tujav majt njerzve pasaportat pa ju kthy kunifar pergje.

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Italian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Italy, and such topics will be deleted.