German embassies in nearby countries

» Albania

» Belarus

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

German embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

German flag Embassy of Germany in Pristina

AddressAzem Jashanica 17
Dragodan II
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 254.500
international: +381.38.254.500
Faxlocal: (038) 254.536
international: +381.38.254.536
Emailinfo@pris.auswaertiges-amt.de
Web sitehttp://www.pristina.diplo.de
Visa forms Online Schengen visa application

» Can I visit Germany without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 31–40 of 260, newest first.
<< < 1 2 3 4 5 6 ... 24 25 26 > >>
astrit berisha
Fri, 13 Jun 2014 09:46 EDT
jam astrit berisha kam dorzu vizen qe nga data 24 06 dhe nuk kam marr kurrfar pergjigjesh a mundeni mem njoftu diqka lidhur me ket
xhyljeta isufi selimi
Thu, 12 Jun 2014 14:44 EDT
informim
Pershendetje. I kam dorzu dokumentat per vis me 24.04.2014 per bashkim familjar skam marr as ni informacion ju kisha lut nese ka mundesi me informu ne kete numer 049497106 faleminderit per mirkuptim
Jakup Hasimi
Tue, 3 Jun 2014 04:42 EDT
kosov-janjeva
Pershendetje jam jakup hasimi jetoj ne kosov ne janjev afer komuna e lipjanit Une beje kerkesen per bashkimin e familjes ne gjermani ne gjermani Neuroppin Brandeburg une kam deshir te shkoj te rri me vajzen time dhe ta shohe kam pasur kontakte vetem neper mjet telefunit the te lumetm per sa koh mundet mu be terimin? ne Ambasaden gjermane Falimniderit per Mirkuptim Nr.044 983 454
Benita
Wed, 28 May 2014 16:53 EDT
I kam dorzu dokumetat per bashkim familjar gati tre jav dhe atje letrat akoma skan arritur .. edhe sa duhet te press ? Pres nje pergjigjee. 45871208.
valton drenica
Wed, 21 May 2014 13:55 EDT
tung
a muna me dit termini per viz studentore me te drejt pune a duhet me kon i veqant apo i njejti ??????
a muni me ma dhon ni pergjigjje te shpejt???
044 417 908
arianiti
Tue, 20 May 2014 12:30 EDT
kosov
pershendetje,kam apliku per vize per bashkim familjar qe3e1 jave,nuk kam marr hala pergjigjje edhe pse mthan ki me prit 3 muj,ju lutem edhe sa e aa me duhet te pres,se qikes vjet po i hecin e 100 probleme pi qitni, faleminderit per mirkuptim po me kahumb durimi ma,ju lutem nje pergjigjjedhe nje spjegim per qfar arsye nuk ka pergjigjje ,me shkruani ne nr.045643479
Albert Ahmetaj
Tue, 20 May 2014 12:02 EDT
Pershendetje ju kisha lut per qfar arsyje refozimin e vizes nga ambasada gjermane ne prishtin inf nr 044 498 196
morina rrust
Fri, 9 May 2014 10:43 EDT
rahovec
deshta meju ba ni pytje pe letra gruja ika derzu atje letrat se 1 jav po kana akan mrri letrat ne ks
Bashkim Bislimi
Tue, 29 Apr 2014 14:36 EDT
045-630-041
Pershendetje DUA TE ME NJOFTONI LIDHUR ME RASTIN TIM SE ME DAT 14-04-2014 KAM DORZUAR NJE ANKES PER TEK ZOJAPAUSTJAN, MIRPO NGA AJO DIT NUK KAM MARUR ASNJE INFORMACION EDHE PSE ME ESHTE THEN SE PER DY JAV DOTE ME PERGJIGJENI.MBETEM ME SHPRES SE SE SHPEJTI DO TE MAR NJE PERGJEGJJE FALEMDERIT PERMIRKUPTIMIN BASHKIM BISLIMI INF NR-045-630-041
smajl shala
Sat, 26 Apr 2014 14:13 EDT
Informim
Pershendetje me 20-3-2014 kam dorzu dokumentat per viz ; Bashkim Familjar; skam mar as ni informacion ju kisha lut nese ka mundesi me informoni ne ket numer 044148686 Faleminderit ne mirkuptim

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the German Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Germany, and such topics will be deleted.