Hungarian embassies in nearby countries

» Albania

» Belarus

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Hungarian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

Hungarian flag Embassy of Hungary in Pristina

AddressRr. 24 Maj Nr. 23
Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 247.763
international: +381.38.247.763
Faxlocal: (038) 247.764
international: +381.38.247.764
Emailprs.missions@kum.hu
Web sitehttp://www.mfa.gov.hu/pristina

» Can I visit Hungary without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 1–10 of 313, newest first.
1 2 3 ... 30 31 32 > >>
vedatmusliu
Thu, 27 Aug 2015 06:47 EDT
kerkes
jam vedat musliu nga gjilani kam termin me 01 09 2015 me falni pak me heret me keni mar ne tel por imela ime qenka bllokuar qe e kisha me par por nese keni munsi te mi dergoni dokumentet per aplikim ne imelen e djalit tim kjo eshte imela mergim.gl@hotmail.com kerkoj falje dhe falemderit nese nuk me keqkuptoni
ILIRI
Wed, 19 Aug 2015 08:32 EDT
MR
Jam i interesuar per nje vize turistike per ne Hungari. Ju lutem te me informoni se cilat jane kriteret qe duhet plotesua rper tu pajisur me nje vize per nje periudhe 1 mujore?
Perndryshe, jam drejtor ne nje nga departamentet e Qeverise se Republikes se Kosoves dhe njekohesisht jam i angazhuar ne mesimedheie ne njerin nga fakultete e njohura ne Kosove? Shpresoj ne nje prgjigjeje te shpejte?
Diana
Tue, 18 Aug 2015 06:08 EDT
Dafota
Jam doktoresh -specialiste ne SP" Isa Grezda"-Gjakove.Jam e intersuar se bashku me 6 kolege nga Klinika e Prishtines_Neonatologji dmth si grup,per vize hungareze pasi kemi Konference prej dt16-20 shtator ne Budapest.Ju lumtem te ma konfirmoni pasi na duhet te bejme regjistrimin pagesen e pjesemarrjes sa me shpejt qe eshte e mundur ne e-mail adrsen.dianadafota@hotmail.com
me respekt Dr.Diana
naser misin
Wed, 12 Aug 2015 10:13 EDT
peshendetje desha te pyes se mund te udhtoj me vize familjare te zvicrresneper hugari me autonjet
burim
Tue, 11 Aug 2015 07:41 EDT
buli
deshta ta di si mund te aplikoj per nje viz turistike per hungary qfar dokumente duhet me pas dhe si shkon procedura une punoj ketu kosov burimzeka@hotmail.com
Bajram Halili
Mon, 10 Aug 2015 04:44 EDT
Viz shengen per Hungari
Dua te shkoj per vizit ne hungari.Qka duhet dokumente me pregadit un dhe garantusi per viz shengen.
e-meil bajramhalili@hotmail.com

Ju pershendes perzemersisht.
egzon tahiri
Thu, 23 Jul 2015 14:58 EDT
egzoni666@gmail.com
pershendetje konsullata e hungarise jam egzon tahiri jam student ne fakultetin e prishtines desha te ju pyes per nje vize studentore apo vizite ne hungari rreth procedurave se si mund te me ndihmoni rreth procedurave per aplikimin e vizes dhe cilat kushte duhet ti plotesojme.
vig
Sat, 4 Jul 2015 16:27 EDT
ani
a bon mem tregu si per fillim qa duhet me pas per me apliku per viz te hungaris . qfar dokumenta nese din dikush ju lutna mtregoni
labinot
Mon, 29 Jun 2015 15:59 EDT
maksuti
E kam nje denim ne kufi te hungaris a muj ktu ne ambasad me bë pagesen ne prishtin
demlush sylmetaj
Wed, 24 Jun 2015 18:36 EDT
informacion
Jam demlush sylmetaj nga fsh.Lukinaj, Prizren
Kerkoi nga ambasada hungareze te me informoi rreth terminit tim qe me ka mundesuar shkelqesia e tij ambasadori hungarez me dat:13.07.2015 Ky termin me esht mundesuar nga kolegu im ipunes Astrit Shatri nga se ai nuk po deshiron te aplikoj per vize turistike.Tani un kam pas termin per aplikim te vizes ne shtstor por kjo esht e pa pershtatshme prandai un po kerkoi nga ju te nderuar te me tregoni se a kam ket termin te rezervuar per dat 13.07.2015 nga se un po aplikoi per vizen e dyt turistike pas nje vizite qe kam pas ne dhjetor te vitit 2013 ju lutem te me informoni ne ket e-mail arsdemlushi@gmail.com

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Hungarian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Hungary, and such topics will be deleted.