German embassies in nearby countries

» Albania

» Belarus

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

German embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

German flag Embassy of Germany in Pristina

AddressAzem Jashanica 17
Dragodan II
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 254.500
international: +381.38.254.500
Faxlocal: (038) 254.536
international: +381.38.254.536
Emailinfo@pris.auswaertiges-amt.de
Web sitehttp://www.pristina.diplo.de
Visa forms Online Schengen visa application

» Can I visit Germany without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 31–40 of 281, newest first.
<< < 1 2 3 4 5 6 ... 27 28 29 > >>
ari
Mon, 8 Sep 2014 16:27 EDT
ju pershendes
Une kam ndales per republiken federale te gjermanis per 4 vjet une kam te kam Ni lidhje me Ni Femen ajo jeton ne gjermani me me Lidh kuror Mu Martu a me ban Panges kjo ndales per me shku te Gruja Jem ne gjermani
Ardor Vezaj
Wed, 27 Aug 2014 14:17 EDT
pershendejte jam Ardor Vezaj kam derzuar vizen qe 4 per 5 skam as 1 pergjigje ju lutem qe tmu pergjigjuni ne tel 044 131 273
Bekim Gashi
Wed, 27 Aug 2014 08:45 EDT
*** Keni Kujdes *** NUK eshte faqja ZYRTARE e ambasades
Pershendetje juve te gjitheve,

vetem nje Informacion per juve, se kjo Web Faqe
nuk eshte FAQJA zyrtare e Ambasades Gjermane.

Ju lutem telefononi direkt kur eshte Orari
apo shkruani ne E-Mail.

Ju deshiroj te gjitheve FAT dhe SHENDET
Lindon Ferizi
Sat, 16 Aug 2014 05:12 EDT
Peshendetje
Une Jam Lindon Ferizi nga Ferizaji jom i Lindur ne Gjermani me 03.10.1996 ne Bad Neuenahr-Ahrweiler Qertifikaten e gjermanis e kam e kum nxerr me 13.03.2013 e po du me shku ne vendlindje Nese ka mundesi a mundeni tma jepni ni Informacion ju Faleminderit per mirkuptim Nr.044-859-905
dafina
Thu, 14 Aug 2014 10:47 EDT
delija
pershendetje ekom derzu letrat per bashkim familjar qe dy jav skom mar as nje pergjegje ju lutem me tregoni qka po ndhodh
xhavit kastrati
Wed, 13 Aug 2014 04:54 EDT
pershendetje mfalni aka mundsi meminformu perviz familjare ikam dorzi medaten 03.07.2014 dhe akoma skam asje informate numri im eshte 044 805 128 ose 049367947 nese keni mundei flm.
Evzije Elezaj
Mon, 11 Aug 2014 20:07 EDT
Per vize turistike
Ju lutem te me ktheni nje pergjigje ne emer te Evzije Elezaj,kam dorezu kerkesen per vize turistike para dy jave dhe akoma skam as nje pergjigje nga ju ne email.gani.1968@hotmail.com. a mos duhet perseri te aplikoj apo te pres.flm per mirekuptim.
arton aliu
Fri, 1 Aug 2014 12:01 EDT
ankes
Pershendetje a ka mundesi nje sqarim perse me eshte refuzu viza turistike dhe ketu ju jeni arsyetuar se kinse une e kam pasur nje dokument te udhetimit te falsifikuar-me te dhena te falsifikuara,sepse pasaporta e ime eshte ne rregull une nuk mund ta di se qfar dokumenti i udhetimit eshte tjeter dokument udhetimi pos pasaportes a mund ta di arsyen cili dokument i udhetimit eshte i falsifikuar ok faleminderit. E-mail aliu282@hotmail.com
Mehmeti Alban
Sat, 26 Jul 2014 12:20 EDT
nysret.m@hotmail.com
përshendetje kam dorzuar dokumentat per viz per bashkim familjar me 16.05.2014 dhe nuk kam marr asnj pergjegjje pagesa e takses esht me kete numer DEU/525200/20140516/000276748 ju lutem per nje pergjigjje mundsisht ne E-mail nysret.m@hotmail.com ose ne mobil 044 156 368
Labinot Stefa
Thu, 24 Jul 2014 20:09 EDT
Hyrja e pare me shengen vize
Me intereson te di nese merr shengen vize (turistike) ne ambasaden Gjermane dhe hyrjen e pare (ateron) ne nje shtet tjeter (shembull Itali) dhe vazhdon per Gjermani me transport rrugor a do te jete pengese kjo per marrjen e vizes tjeter prane ambasades Gjermane pasi qe shteti i pare i hyrjes ne shengen zone nuk ka qene Gjemania? Ju lutem me ktheni pergjegje ne e-mail labistefa@hotmail.com
Ju faleminderit

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the German Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Germany, and such topics will be deleted.