French embassies in nearby countries

» Albania

» Belarus

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

French embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

French flag Embassy of France in Pristina

AmbassadorMme Delphine BORIONE, chargée d'affaires a.i.
Address67 rue Ismail Qemali
Dragodan
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 2245.8800
international: +381.38.2245.8800
Faxlocal: (038) 2245.8801
international: +381.38.2245.8801
Emailadmin-etrangers.pristina-amba@diplomatie.gouv.fr

» Can I visit France without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 41–50 of 180, newest first.
<< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 16 17 18 > >>
indrritii79
Thu, 21 Feb 2013 09:35 EST
bravo
bravo antigona . jam i nje mendje me ty.me vjen te vjell nga analfabetizmi i bashkekombaseve te mij.
Alfred -msn alfredi_19@hotmail.com
Fri, 15 Feb 2013 05:57 EST
qela
Pershendetje a mundet me me tregu dikush se si muj me kerku azil per ne France jom nga drenasi 21 vjet i martuar 1 fmi dhe dua te jetoj e te punoj ne france sepse gjithmon e kam dashur francen ju lutem sinqerisht kthemani pergjigjen si mundem te konkuroj per azil faleminderit kaloni mir kthe pergjigjen alfredi_19@hotmail.com
niti
Tue, 12 Feb 2013 07:39 EST
Jam niti nga prishtina jam be France per momentum pot jam gishta be gjermani si mind te bej te reghistrohem be franc
getoar
Mon, 11 Feb 2013 06:10 EST
geti-as@hotmail.com
jam nga kosova dhe a mund te me kshillonii se ne qmenyre duhet te kerkoj azil dhe qfar dokumentash nevojiten geti-as@hotmail.com
gezim
Thu, 17 Jan 2013 07:30 EST
shurdhi
quhen gezim shurdhi jam 22 vjec jam i martuar dhe po kerkoj azil ne france a mund tme ndihmoj njeri se ca dokumentash duhen..gzimi-008@hotmail.com
Kastriot
Fri, 11 Jan 2013 08:51 EST
Jam 21 vjet nga Prishtina dhe duat te kerkoj azil per ne FRanc me gru dhe 1 femije ju lutem te me tregoni si ti ndjek procedurat kastriott-@live.com tregomni ne qit adres ju lutem
Kastriot
Fri, 11 Jan 2013 08:42 EST
per azil
Pershendetje a mundet me me tregu dikush se si muj me kerku azil per ne France jom nga Prishtina 21 vjet i martuar 1 fmi dhe dua te jetoj e te punoj ne france sepse gjithmon e kam dashur francen ju lutem sinqerisht kthemani pergjigjen si mundem te konkuroj per azil faleminderit kaloni mir kthe pergjigjen qitu plz kastriott-@live.com
agron spahiu
Sat, 15 Dec 2012 12:25 EST
per azil
jam i interesuar per me marr nje informacion per me e dite a ka mundesi me shkue ne france ajo edhe qfare kategorije e njerezve ka perparesi ma shume ju lutem te ma ktheni pergjigjjen
muhamet
Wed, 12 Dec 2012 07:55 EST
sa dit ne jav punon ambasada
Pershendetje amundet dikush mem tregue se qfar dite muj me derzue kerkesen per viz dhe prej qfar ore.
Demokrat
Sat, 8 Dec 2012 06:09 EST
dua te kerkoj azil ne france bashke me gruan dhe 1 femijet 1 vjec... a mundet te me shpjegoj dikush se si te njek proqedurat

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the French Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of France, and such topics will be deleted.