French embassies in nearby countries

» Albania

» Belarus

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

French embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

French flag Embassy of France in Pristina

AmbassadorMme Delphine BORIONE, chargée d'affaires a.i.
Address67 rue Ismail Qemali
Dragodan
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 2245.8800
international: +381.38.2245.8800
Faxlocal: (038) 2245.8801
international: +381.38.2245.8801
Emailadmin-etrangers.pristina-amba@diplomatie.gouv.fr

» Can I visit France without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 1–10 of 173, newest first.
1 2 3 ... 16 17 18 > >>
SADIK AJETI KERKOJ TE KTHEHEMI NE FRANC ME 4 ANTA
Fri, 21 Nov 2014 06:28 EST
JAM 4 ANTAR DEDUA KTHIMIN TIM NE FRANC
MILAZIM
Wed, 12 Mar 2014 07:12 EDT
JU LUTEM A MUNDENI ME ME TREGU DIKUSH SI KERKOHET AZIL SEPSE DU ME SHKU ATJE.
fati
Tue, 25 Feb 2014 05:18 EST
Rikthim i lejeqendrimit
Kam qene ne france si refugjat nga kosova, pasi e kam fitu lejeqendrimin kam vendos me u kthy ne kosove. Ne tetor te 1999 jam kthy vullnetarisht I kam prish lejen e qendrimit. Gjate kohes se qendrimit nuk kam pas asnje problem me ligjin.

A din dikush mem tregu a kam ndonje gjase me e rikthy lejeqendrimin qe e kam pas?
Adelina
Thu, 21 Nov 2013 16:30 EST
franc
ku ne cilin ven ka shanc me na pranu azil ne franc ose naj ven tjeter
Arjana
Sun, 17 Nov 2013 11:56 EST
komunikate
Déclaration (Ajet Nimanaj) Une personne qui regarde asile écrite en France, mais fait une fausse déclaration pour les demandeurs d'asile depuis 2006 réside dans le La'mans Ville
nuha
Thu, 14 Nov 2013 13:02 EST
ahmeti
si te emigroj ne franc un me bahkshorten dhe dy femij
MACEDONIA
Sat, 9 Nov 2013 08:08 EST
blerim.sulejmanii@hotmail.com
a ka dikush mundsi mem tregu per ne franc a ka shanca mem pranu azil me nje dokument qe vllaun ma kan plagos para disa ditve ..
a ma mir o vetme shku a me femer ..
hajt ju lutem ni informat te sakt nese ka dikush i frances qe mundet mem ndihmu edhe kur te mri ne franc mem tregu ku muj mu drejtu . blerim.sulejmanii@hotmail.com
MACEDONIA
Sat, 9 Nov 2013 08:05 EST
a ka mundesi dikush te me ndihmoj dua te kerkoj azil ne franc bashk me te dashuren time , por kam edhe ni dokument qe para disa jave ma kan plagos vllaun , a ka shanc qe mem mbajt edhe mu se edhe un jam ne rezik a ma mir osht vet me shku a me mar edhe femren teme .. aj dikush ni iformat te sakt ne Email ju lutem blerim.sulejamii@hotmail.com
gentiana
Fri, 1 Nov 2013 16:38 EDT
deshta me ju pyt diqka qa duhet per me apliku per viz per franc si viz studentore qfar letra duhet me nxerr ??
Blerta
Thu, 17 Oct 2013 08:25 EDT
blerta
dua te shkoj ne france me bashkeshortin dhe dy femije te mitur do gjej mbeshtetje dhe ku duhet te paraqitem

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the French Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of France, and such topics will be deleted.