Ambassades du France dans les pays voisins

» Albanie

» Belarus

» Bosnie-Herzégovine

» Bulgarie

» Chypre

» Croatie

» Estonie

» Hongrie

» Lettonie

» Lituanie

» Macédoine

» Moldova

» Monténégro

» Pologne

» République Tchèque

» Roumanie

» Russie

» Serbia

» Slovaquie

» Slovénie

» Turquie

» Ukraine

Ambassades du France dans le monde entier

d'Autres ambassades et consulats a Pristina

France flag l'Ambassade du France en Pristina

AmbassadeurMme Delphine BORIONE, chargée d'affaires a.i.
Adresse67 rue Ismail Qemali
Dragodan
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Téléphonelocal: (038) 2245.8800
international: +381.38.2245.8800
Faxlocal: (038) 2245.8801
international: +381.38.2245.8801
Emailadmin-etrangers.pristina-amba@diplomatie.gouv.fr

» Puis-je visiter France sans visa?

Commentaires au sujet de cette l'Ambassade

Showing comments 271–280 of 1476, newest first.
<< < 1 2 3 ... 26 27 28 29 30 ... 146 147 148 > >>
armendi
Sun, 29 Sep 2013 15:26 EDT
tung
pershendetje juve ghithv e a ka mundesi me dit a ka marr viz qetashti dikush ma frik shkup une qe 7 muaj i kom derzu te ghitha dukumentacionin me test france me ghitha edhe nuk ka kurfar perghighje i thrras qdo jav ambasaden shkup qfar lighi ka kjo franc he familen ja qifsha nuk i len bashortit te jen se bashku ata per mua jon racista edhe kumunista tash edeh ghith francen me ma dhan nuk um duhet kshtu te lajn qe te divorcohet francezka qifsha vizat francese kur te hup personi qe e dashuron ste duhet viza e tynev asghe vatfer fud skopje
o kosovar ju lutem ata q e bajn martes franc ru s e gaboni vini kosov me marr viz po merrne avokatin franc edhe mbrenda 3 muje jav dhan dukumentin atje erdht kosov viz m e pa me sy jo kurr msa une ata e din qe francexkat nuk presin me vje t divorcohen edhe kshtu te lan ktu me prit mos i hani foret si une s e maroni kini kujdes
valoni
Sat, 28 Sep 2013 13:37 EDT
bini
pershendetje Bini a kish pas mundesi mem tregu pak me gjersisht per procedur e dokumentacionit bashkim familjar pasi qe edhe un shum shpejt du me filluar proceduren me offin faleminderit per mir kuptim.
Arta
Thu, 26 Sep 2013 04:52 EDT
pershendetje
Mfalni a ka mundesi mem treguu dikush se qka te lypin ambasada e frances ne ks qfar dokumenta per bashkim familjar edhe se si shkon procedura
gan
Fri, 20 Sep 2013 16:40 EDT
tung
Me falni deshta tju pys diqka une gjindem ne franc dhe jam me femer frangjeze qe nivit jetoj dhe tasht po dojm mu martu e martesen e bojm ne franc po nje pytje si mundem te marr vizen ke tu ne franc pa shku ne kosov se kosov kam probleme me shtetin duhet te marr avokar a po qa te boj ju lutem nje shpjegim
Dosti
Mon, 16 Sep 2013 11:49 EDT
Tung
Pasi qe te beget kontrrollimi i baneses per sa kohe vjen pergjigjja nga prefektura dhe a duhet me appliku per viz para pergjigjjes a pas flm.
Bini
Sat, 14 Sep 2013 16:42 EDT
Valla thuni qat doni un per veti per 3 muj i kam kryj krejt edhe e morra grujen pa kurrfar problemi qysh um kan than offi u ba ju uroj fat edhe juvee
shanki
Fri, 13 Sep 2013 19:26 EDT
sabriu
edhe une more sabri nje vjet e gjyse kam prit ne kosov librezen familjare edhe ma kann refuzu Nantes e tash jam ardhe ketu zezen te gruja jeme franceze ketu jam tash me nje svokat po edhe ketu percedur Shum e gate shtir vallah Shum per neve kosovaret Shum po na zabasin keta francezt ku ka ne bote bure e grues mi dhan nuk jeni vetem te keta ndodhin krejt dyjeja eshte prish besoni sabri eshte gruja jote franceze edhe ne cilin vene je se une ne Colmar jam tung
shefqet
Tue, 10 Sep 2013 14:03 EDT
a ka munsi mem tregue cillat dokumenta duhen per bashkim familjarne ambasaden e shkupit
9 . 9 l3
tina morina
Mon, 9 Sep 2013 09:57 EDT
pershendetje
A KA MUN DESI MEM TREGU SI ME THIRRE NE SHKUPE ME CAKTU TERMINE SE NUK PO MUJE KURSESI ME KONTAKTU ME TA.A KA DITE TE CAKTUME QE DUHESH ME THIRRE A QDO DITE MUNDESH ME I MARRE PERSHENDETJE
lumi
Mon, 9 Sep 2013 08:10 EDT
tungi
A ka dikush qe ka thirre ne shkup nga franca per me caktu takim per me dorezu ate vize, edhe ne qfare numri me thirre me cilen hymje,flm

Écrivez un commentaire ici

Nous vous invitons à partager vos expériences avec l'Ambassade de France — obtenant des visas et d'autres services, localisant le bâtiment, etc.

Votre nom
Titre
Votre message
Limité à 2000 caractères
 

Ce site web n'est pas fourni par la l'Ambassade et vos commentaires ne pourraient pas être vus par son personnel. Veuillez noter que ce n'est pas un forum pour la large discussion au sujet de la politique extérieure du France, et de telles matières seront supprimées.