Ambassades du France dans les pays voisins

» Albanie

» Belarus

» Bosnie-Herzégovine

» Bulgarie

» Chypre

» Croatie

» Estonie

» Hongrie

» Lettonie

» Lituanie

» Macédoine

» Moldova

» Monténégro

» Pologne

» République Tchèque

» Roumanie

» Russie

» Serbia

» Slovaquie

» Slovénie

» Turquie

» Ukraine

Ambassades du France dans le monde entier

d'Autres ambassades et consulats a Pristina

France flag l'Ambassade du France en Pristina

AmbassadeurMme Delphine BORIONE, chargée d'affaires a.i.
Adresse67 rue Ismail Qemali
Dragodan
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Téléphonelocal: (038) 2245.8800
international: +381.38.2245.8800
Faxlocal: (038) 2245.8801
international: +381.38.2245.8801
Emailadmin-etrangers.pristina-amba@diplomatie.gouv.fr

» Puis-je visiter France sans visa?

Commentaires au sujet de cette l'Ambassade

Showing comments 91–100 of 1474, newest first.
<< < 1 2 3 ... 8 9 10 11 12 ... 146 147 148 > >>
arta
Sun, 23 Feb 2014 11:16 EST
per Dianen
Masi ti vulosi qertifikatat duhet me i dorzu ne ambasad tana ata na caktojn termin a po , e mas terminit qe na marrin ne pytje duhet me e kerku vizen e me qu ne shkup , flm
Diana
Sun, 23 Feb 2014 06:25 EST
arta
Vetem çertifikaten e marteses edhe t lindjes duhet mi vulos n ministri t puneve t jashtme dhe t brendshme dhe duhet mi perkthy vulat. Testi vjen ma von kur ti dorzon dokumentat n shkup per viz. E per termin normal ambasada duhet me ju thirr me caktu daten.
arta
Sun, 23 Feb 2014 04:45 EST
per dianen
Diana kisha dasht me dit un jom kurorzu ne ks e burri jeton ne franc e ka nenshtetsin franceze tash ja kan kthy letren per mi vulos qertifikaten e lindjes dhe te marteses a duhet edhe e shtetsis edhe e vendbanimit? Tana po dufke me marre termin per intervist me kto dokumente, a duhet me ju nenshtru edhe testit se atje i kan thon nuk ka nevoj.
citi
Fri, 21 Feb 2014 12:10 EST
liridon
flm doni;po qajo letra ame vlen ajo?? se skom recipise un;se gishtat i kom pas tjter shtet!spo me japin recipice
liridon
Fri, 21 Feb 2014 11:42 EST
citi
kur na kan marr ne pytje shoku jem mu mi kan ba tri pytje a nusen 2 or e kan vet tona senet nese don tregoj edhe qfar pytje e kan vet hiq mos ta nin
liridon
Fri, 21 Feb 2014 11:40 EST
citi
po e di qfare jon ato letrat e bardha me fotogarafi po ai osht dokument qe franca ta ka dhan normal me dasht atje pranojn sprish pun veq pak zor e ki shoki jem po ishalla bahet veq pot tregj qe nusja net fol atje shum veq ajo mun te pshton nese fol shum
liridon
Fri, 21 Feb 2014 11:35 EST
citi
po valla kishin dallime komune pej komunes o citi martesen sun ta nal kerkush hiq sun te thot mos u marto po te provokojn qishtut bajegi a e ki veq per letra a per seriozisht munohen me shti nusen tane me kan kunder veq qata dojn me dit a jeni te vendost ama ma shum duhet me fol nusja jote atje une jom martu ne dole komun e lonsit
citi
Fri, 21 Feb 2014 10:47 EST
liridon
Po a me vlen mu letra e bardh e azilit;se di a i ke pa kto letra nie her!? me foto osht edhe qdo muj duhet me vazhdu;ne cilen komun je kuroruzu ti,se kan dallime pom doket,komuna prej komunes.
gresaa.m
Fri, 21 Feb 2014 09:13 EST
Diana
blerina.isufi
diana skype jem oht kjo pres te me shkruash sa me shpejt ,faleminderit shum prej teje.
liridoni
Fri, 21 Feb 2014 07:52 EST
citi
citi kur jom shku me ba kuror e kam pas recipisen me afat qertifikaten e lindjes , qertifikaten qe sje i martum , edhe ni leter prej gjyqit qe skom probleme qe skom sen atje ks krejt kto dokumenta me i perkthy frengjisht masanej po qka kom hjek deri jm martu se sdojshin veq duhe me kan e vendost nusja jote se per ndryshe nuk mundesh se heren e pare skan pranu mu martu une me franceze masanej e ka marr kjo nanen e vet e jena shku bashk pastaj kan pranue edhe sit bashjsh kuror masanej ta jepin librezen familjare edhe qertifikaten e marteses edhe tani ja nis letrav mi rregullu

Écrivez un commentaire ici

Nous vous invitons à partager vos expériences avec l'Ambassade de France — obtenant des visas et d'autres services, localisant le bâtiment, etc.

Votre nom
Titre
Votre message
Limité à 2000 caractères
 

Ce site web n'est pas fourni par la l'Ambassade et vos commentaires ne pourraient pas être vus par son personnel. Veuillez noter que ce n'est pas un forum pour la large discussion au sujet de la politique extérieure du France, et de telles matières seront supprimées.