Other Albanian posts in USA

» New York
(Permanent Mission to the UN)

» Washington

Albanian embassies in nearby countries

» Canada

Albanian embassies worldwide

Other embassies and consulates in New York

Albanian flag Consulate-General of Albania in New York

Address156 Fifth Avenue, Suite 1210
New York, NY 10010
USA
Phonelocal: (212) 255.7381
international: +1.212.255.7381
Faxlocal: (212) 255.7380
international: +1.212.255.7380
Emailconsulate.newyork@mfa.gov.al

» Can I visit Albania without a visa?

Comments on this Consulate-General

Showing comments 1–10 of 283, newest first.
1 2 3 ... 27 28 29 > >>
cima
Fri, 4 Apr 2014 18:01 EDT
pershendetje
Une jeton ne europ Nuk kam vis udhetimi kam vetum pasaport te kosoves Qfar mundesije ka mem ndihmu me rregullu nje vis turistike per me udhetu per ne amerik Po pres perfjigjjen tuaj
xhenilda gjoni
Thu, 13 Mar 2014 09:50 EDT
Nese ka mundesi te mme thoni se sa kushton per te rinovuar pashaporten shqiptare ne new york? Faleminderit
Genci Bilali, Esq.
Tue, 25 Feb 2014 10:50 EST
Asistence Ligjore ne USA
Jam nje avokat Amerikane.

Kushdo qe ka nevoje per ndonje asistence ligjore mund te me kontaktoj drejpersedrejti ne adresen sa me poshte vijon dhe jo ne te kete faqe interneti.

Genci Bilali, Esq.
Tosolini & Lamura LLP
70 West 36th Street
12th Floor
New York, NY 10018
Tel: +1(212)564-5400
Email: Genci.Bilali@bltalaw.com

Flasim Shqip, Italisht dhe Anglisht.

Pershendetje.
zamira
Sat, 22 Feb 2014 18:02 EST
hoxhazamira@hotmail.com
pershendetje,do te doja te ju pyesja ne qofte se keni mundesi te me ndihmoni te me nxirrni nje vize per ne USA qofte per pune dhe per turizem, theksoj se jetoj ne athine per 17 vjetesh me familjen ,burrin dhe dy femijet me dokumenta te rregullta[green cart]mosha aktuale e jona eshte, 40 vjec burri , 34 une dhe femijet jane 17 vjec dhe 10 vjec. ju lutem me ktheni nje pergjigjene [hoxhazamira@hotmail.com
Agron
Sat, 22 Feb 2014 15:25 EST
Pershendetje
Pershendetje zoteri . kam nje problem me im shoq . jam martuar para 6 muajsh sepse im shoqi i doli llotoja per ne USA . Na dergoi garancine daja i burrit edhe tani ka disa dite qe im shoq eshte larguar edhe ka ikur ne Florida te daja vet qe na kishte derguar garancine . Mund te te pyes nese une mundem te bej dicka qe te shkoj atje tek im shoq , edhe nese mund te me mbeshtese policia qe ta detyroj qe te me mbaje te shpia dajes vet ? ju lutem mund te me jepni nje zgjidhje te ketij problemi ? flm shume
Genci Bilali
Fri, 24 Jan 2014 12:09 EST
Asistence Ligjore ne USA
Jam nje avokat Amerikane. Kushdo qe ka nevoje per ndonje asistence ligjore mund te me kontaktoj si me poshte vijon.

Genci Bilali, Esq.
Tosolini & Lamura LLP
70 West 36th Street
12th Floor
New York, NY 10018
Tel: +1(212)564-5400
Email: Genci.Bilali@bltalaw.com

Flasim Shqip, Italisht dhe Anglisht.

Pershendetje.
bekim zeka
Fri, 24 Jan 2014 01:16 EST
si mund te behem shtetas shqiptar
Pershendetje, jam i lindur ne Kosove por kam Shtetesin Americane ne qerteficaten e shtetesis Americane me shkruan qe jam i lindur ne Shqiperi, ne kohen kur kam marr shtetesin Americane me duhej ose Ta Pranoj se jam shtetas i Serbis Apo shqiperis Se Kosova nuk egzistonten ne Computerat e emigracionit. Pra si mund ta marr ashtetesin Shqiptare
Reuf Xhyheri
Fri, 17 Jan 2014 18:22 EST
Ju lutem, mund te me caktoni nje dite dhe oren per te aplikuar per ID dhe pasaporte biometrike. E-mail im eshte : xhyherir@hotmail.com
spartak paja
Fri, 13 Dec 2013 20:03 EST
me duhet te udhetoi urgjent per ne shqiperi per arsye familjare
me duhet te udhetoi per ne shqiperi sepse babai im eshte ne gjendje te rende shendetsore .
bileta e udhetimit eshte qe nga data 29 dhjetor deri ne 30 janar dhe kam nevoj per nje travel document sepse pasaporta ime shqiptare ka skaduar ..
ju lutem me thoni ne se eshte e mundur per ju ta beni kete travel document apo duhet te kontaktoj ambasaden ne Washington.???
nora
Sat, 7 Dec 2013 15:11 EST
pershendetje
pershendetj
jam me green card por dua te aplokoj qe te sjell mamin e babin ne usa por kam edhe 2 vjet per te fituar passaporteten a ka ndonje menyre qe mund ti sjell veten per vizite turistike??

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Albanian Consulate-General — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Consulate-General and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Albania, and such topics will be deleted.