Albanian embassies in nearby countries

» USA

Albanian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Ottawa

Albanian flag Embassy of Albania in Ottawa

Address130 Albert Street, Suite 302
Ottawa, ON, KIP 5G4
Canada
Phonelocal: (613) 236.3053
international: +1.613.236.3053
Faxlocal: (613) 236.0804
international: +1.613.236.0804
Emailembassy.ottawa@mfa.gov.al

» Can I visit Albania without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 1–10 of 156, newest first.
1 2 3 ... 14 15 16 > >>
ladi
Thu, 24 Apr 2014 04:28 EDT
pershendetje te gjitheve si mund te vi ne canada jetoj ne greqi prej 12 vjetesh jam bojaxhi a mund te nxjerr viz pune
nikolin
Mon, 31 Mar 2014 14:59 EDT
mjeshter qatiash
nikolin daja mjeshtria ime asht mjeshter qatiash stokime muresh.
Genci Bilali, Esq.
Sun, 26 Jan 2014 20:02 EST
Asistence ligjore ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes
Jam nje avokat Amerikane. Kushdo qe ka nevoje per asistence ligjore ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes mund te me kontaktoj si me poshte vijon.

Genci Bilali, Esq.
Tosolini & Lamura LLP
70 West 36th Street
12th Floor
New York, NY 10018
Tel: +1(212)564-5400
Email: Genci.Bilali@bltalaw.com

Flasim Shqip, Italisht dhe Anglisht.

Ju faleminderit.
ELMAS HYKO 00306995084025 . OSE 00306946634755.
Sun, 1 Dec 2013 11:34 EST
ELMAS HYKO PO INTERSOEM PER NE KANADA PO NUK PO QEJ ASNJE MENYR JAM BOJAXHI MUNTEME NDIMONI JU LETEM SHUME ME KETE NUMER TEL OO306995084025 JETOJ NE GR FALEMDERIT
albani albizx@hotmail.com
Sun, 1 Dec 2013 09:49 EST
kerkoj te punesohem si specialist ndertimi
pershendetje jam albani jetoj aktualish ne shqiperi jam 25 vjec ne gjendje fikike shum te mire kam aplikuar ne shum institucine privat per te emigruar ne kanada per vende pune por nuk me kane kthyer pregjigjie .
Doris
Thu, 28 Nov 2013 10:58 EST
Pershendetje
Pershendetje te gjithe shqiptareve. Une jetoj ne kanada dhe sot per here te pare hyra ne faqen e ambasades shqiptare ketu ne Ottawa. Jam thjesht nje shtetase si te gjithe ju nuk jam pjese e trupit diplomatik. Me kenaqesi do te deshiroja tju jepja sadopak ide ne lidhje me pyetjen qe ju keni bere. Per aplikime per pune duhet te shkoni ne website www.cic.gc.ca dhe aty do te merni shume informacion mbi menyren e te ardhurit ne kanada. Ju nuk mund te punoni ne menyre ilegale ne canada, sepse askush nuk ju merr persiper punesimin tuaj nese nuk keni (work permit) leje pune.
Uroj qe tju kem dhene nje ide ose tju kem qartesuar sadopak
ilir gashi
Thu, 14 Nov 2013 07:54 EST
jam 40 vjec kam disa profesione(mekanik,elektricist,ofsetist,punime gipsi)flas(it,gr,an}por pa diploma a mund te aplikoj per vize per kanada
leonard
Sun, 27 Oct 2013 08:43 EDT
greece
kjo faqe me duket thjesht mashtrim askush nu e merr mundimin te pergjigjet
Luli
Tue, 22 Oct 2013 18:30 EDT
hello
nje pyetje kisha un a ju kthen njeri pergjigje ketu se nuk po shoh gje;;;
klejdyy
Tue, 22 Oct 2013 11:03 EDT
pershendetje
pershendetje, nese shkoj ne canada ilegal, a mundem te punoj, menyr per te ardhur legalisht nuk ka, kam ber 4 her aplikim vizash por nuk ta jep njeri, shqiperia nuk te jep nje te ardhme keshtu qe detyrohemi te gjejm menyra jo te ligjshme, nese je ne kanada ilagalisht , t ekap policia te te kthej mbrapsh? behen dot letrat andej? a punon dot pa letra?

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Albanian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Albania, and such topics will be deleted.