Holy See (Vatican) flag Embassy of the Holy See (Vatican) in Ankara

AddressBirlik Mah. 428 - Cad. N. 37 - P.K. 33
06610 Çankaya-Ankara
Turkey
Phonelocal: (0312) 495.3514
international: +90.312.495.3514
Faxlocal: (0312) 495.3540
international: +90.312.495.3540
Emailvatican@tr.net

Comments on this Embassy

2 Chronicles 6:36-39 King James Version (KJV)
Thu, 7 Apr 2016 21:12 EDT
36 If they sin against thee, (for there is no man which sinneth not,) and thou be angry with them, and deliver them over before their enemies, and they carry them away captives unto a land far off or near;

37 Yet if they bethink themselves in the land whither they are carried captive, and turn and pray unto thee in the land of their captivity, saying, We have sinned, we have done amiss, and have dealt wickedly;

38 If they return to thee with all their heart and with all their soul in the land of their captivity, whither they have carried them captives, and pray toward their land, which thou gavest unto their fathers, and toward the city which thou hast chosen, and toward the house which I have built for thy name:

39 Then hear thou from the heavens, even from thy dwelling place, their prayer and their supplications, and maintain their cause, and forgive thy people which have sinned against thee.

King James Version (KJV)
Public Domain
Muhammed naci kaya
Mon, 13 Apr 2015 07:51 EDT
fadfa
Tanıdığım bir kaç kişi muhtemelen cinayete kurban gitti tek ortak noktaları kürt olmalarıydı.Yurt dışında yaşan bir erasmus öğrencisi tanıdığımızı öldüreyim mi dedi 1-2 gün sonra öldüğünü öğrendik.Tüm beyin algıları bloke edilerek kendini farklı bir dünyada hissettirilerek başkasın algılarıyla farklı bir ortamda olduğa ona hissettirilerek havuzda boğularak ölmesine sebep olunmuş olabilir.Bir kaç cinayeti ben yaptım itirafında bulundu biri.Bir de erasmus öğrencisi için komutanımın emriyle ben yaptım dedi.Bana izmir savcısı ve aselsan çalışanları bu şekilde öldürülmüş olabilir demişti.Birileri etnik temizliğin ilk ayağında diye düşünüyorum.Ben şuana kadar Türk öldürdüğümü hatırlamıyorum diyor.Hepsinin Kürt olduğunu kast ediyor.Bana bu kadar cinayet yansıtılmışsa ve çekinmeden hala biz istediğimizi öldürüyoruz diyorsa. Ülke genelinde ve dünyada binlerce insan sinsice katledilmiş olabilir. Avrupa da yurtdışında yaşayan insanlara da uydu vasıtasıyla ulaşabiliyor.Bana da yurtdışına çıkman benim için yeter seni hemen öldürürüm demişti.İnsanlar başka bir dili konuşuyor diye öldürülemez.Faşist beyinlerin beğenmediğini sevmediğini farklı algıladığını yok etmeye başlamasının ilk adımı olabilir.

Benim hatırlamadığım şeyleri hatırlıyorlar demek ki herkesin çipi aktif olabilir.Herkesin çipleri uzun süre için aktif olmuş olup ve bilgisayarlara kaydediliyor olabilir. Aktif olursa insanlar hayatlarından verim alamaz beyin kanseri ve bazı araştırmalarda ispatlandığı gibi radyasyonun ve bir takım manyetik kirliliklerin yol açtığı beyin tümörü hastalıkları(gizli tümörleri aktif hale getirdiği biliniyor)ve psikolojik ve fiziksel tahribatlar yaşanabilir.Bu şahıslar dolaştığım her yerde 2 Yıl 4 aydır bazen 100 metre ötesinden kalabalığın için den kendini belli ede ede insanlara bulaşa bulaşa geliyor.onun çipin den diğerinin çipine gir çık gir çık yapıyor. Konuştuğum insanlarda hafıza bulanıklığı oluyor. Geçen bir fidan aldım. 100 tl verdim adam parayı verdiğimi unuttu. Kısacası herkese bir haşere gibi zarar veriyor.Ve bu bir iş değil devletin güvenliğiyle de hiçbir alakası yok.Kılıfına uydurmuş birileri kendi muhbirlerini çalıştırıyor muhtemelen.Bana hepsi altı üstü bir bilgisayar ve aparatı benzeri bir cümle demişti. Sistemi kullanmak basit miş diyordu.
BU MESAJ TUVALETTE OLMADIĞIM HALDE İDRARINI YAPMAYA ÇALIŞAN İSTEĞİM DIŞINDA KULAĞIMA TAKILAN BEYİN İZLEME ÇİPİNDEN BENİ TAKİP EDEN PERSONELİN HAKARET TEHDİT VE İBADETİMİ ENGELLEMEYE YÖNELİK OLAN ALÇAKÇA HAREKETLERİNDEN DOLAYI GÖNDERİLMİŞTİR. 27.03.2012 tarihinde(09.04.2015 saat 05.00 civarı ve son zamanlarda genellikle öyle davranıyor) namaz kılarken ben den önce fatihayı okumaya çalıştığını veyahut okuduğunu fark ettim.
Şikayetçiyim. Son zamanlar da hep bunu yapıyor okurken bile sesimin bana geç geldiğini farkediyorum. okuyan ben miyim değil miyim beni şüpheye düşürüyor.Defolsun gitsin İS-TE-Mİ-YO-RUZ
BEN BUNU DEVLETİN YANINA BIRAKMAM DİYOR. Kendisinde peyda olan mesleki hastalığı yüzünden (Hafıza zayıflığı ve kronik dengesizlik ve ahlaksızlık)git şikayet et diyor o bu sebeple eziyet ediyor.Edince bu sefer korkudan bana tekrar eziyet ediyor. Böyle bir kısır döngü eziyet de ederim git şikayet et de derim şikayet ettiğin için yine eziyet ederim ben mitçiyim şucuyum bucuyum kimse bana bir şey diyemez diyor.
BU ŞAHISLAR BEYİN OKUDUĞU İÇİN ARALARINDA OLAN BİR DENGESİZ HEPSİNİ DENGESİZ EDEBİLİR BİR EDEBSİZ DE HEPSİNİ EDEPSİZ EDEBİLİR.Hormonları kan dolaşımını etkileyen beyin dir. Tüm komutlarıyla beyin okuyorlar.Etkilenebilir. refleksler dahi izleyen keşiye veya izlenen kişiye ulaşabiliyor. BENİ RAHATSIZ EDENLER DE SİNİR HASTASI ve birileri MUHTEMELEN BANA TAKILI ÇİP ÜZERİNDEN sürekli tüm değerlerimize küfür ve hakaret ediyor. Ben de bu yapılanları şikayet ettiğim için izleyenlerin sayısı artıyor ve değişerek çalışıyorlar mış. Bu sinir hastaları da kendi duygularıyla başkalarını sinir ediyor. Herkes bu gidişle onlara benzeyecek tüm pislikleriyle çocuklarımızı kadınlarımızı halkımızı okuyor izliyorlar. KISACASI BU İNSANLARIN DERHAL ETKİSİZ HALE GETİRİLMESİ LAZIM.

İSLAM’ A HAKARET İÇİN DÜŞMAN BİZİ DİNLİYOR BİLGİ KİRLİLİĞİ YAPIYORUZ DİYOR. DÜŞMAN SİZİ DİNLİYORSA DEMEKKİ HERKESİ ÇİPLEYEREK TÜM MİLLETİ DÜŞMANA SATMIŞSINIZ ÖYLEYSE BU İHANETİN EN BÜYÜĞÜDÜR. HEPİMİZ SATILMIŞIZ DEMEKTİR. Düşman istediği herkesi izleyebilir zarar verebilir öldürebilir.Yaklaşık 2 yıl 4 aydır tehditlere ve saldırılara maruz kalıyorum.
Namazlarıma müdahale ediliyor. Şikayetçiyim. Korkudan mantığını yitirmiş bir kaç istihbaratçı tarafından hala tüm şikayetlerime rağmen rahatsız ediliyorum.
Şahıs ben namaz kılarken Allah' a ve peygambere küfür ediyor. Benim beynim içi Askeri karargah mış da dinleniyormuş gibi paranoid hasta insanlar tarafından işkenceye uğruyorum.Biz Batı dünyasından korktuğumuz için yapıyoruz Biz namaz kılamayız biz dindar olamayız. Diyen psikolojisi bozuk komutanların bağladıkları histerik istihbaratçılar tarafından rahatsız ediliyorum.İslam'a hakaret için Mitin Emri demişti.Biz onlardan korkuyoruz diyor.Fakat Aptal hala kendini müslüman sayıyor.Allah'a peygambere küfür eden Müslüman değildir. Haşhaşiler-Alamut Sakinleri gibi (anladığım kadarıyla) bana yansıtılan kadarıyla milletin namusunu onlara peşkeş ederek elemanlarını kendilerine köle ediyorlar.Yani formül şu maaş + Milletin namusu. Çip vasıtasıyla insanlara tecavüz ettiklerini söylüyorlar.İslama hakaret için de Biz sırayla yapıyoruz diyor.Sonra namaz da kılıyoruz seni ilgilendirmez.. ve beni neden çip üzerinden izlediklerini hala anlamış değilim.Bildik haşhaşi.
BEN DE DÜŞÜNDÜM BENİM BEYNİM ASKERİ KARAR GAH DEĞİL BUNU BİRİLERİNİN DİNLEMESİ VE BİLMESİ LAZIM EN İYİSİ BEN DİREK SİZE SÖYLEYEYİM.DİNDAR DEĞİLLERMİŞ!
DAHA ÖNCE SALDIRIYA MI UĞRAMIŞLAR BİLMİYORUM BİR ŞEKİLDE MANTIĞINI YİTİRMİŞ BİR KAÇ İSTİHBARATÇI TARAFINDAN RAHATSIZ EDİLDİĞİMİ SÖYLEME ME RAĞMEN HALA AYNI İŞKENCE Yİ DEVAM ETTİRİYORLAR.


1. Dereceden yakınlarımla ilgili cinsel hayaller kuruyorular
2. NAMAZLARIMA MÜDAHALE EDİYOR.BENDEN ÖNCE AYETLERİ VE DUALARI OKUYOR.

Yaklaşık 2 yıl 4 ay dır Çoğu emniyet teşkilatlarına Genel Kurmaya ordu komutanlıklarına; Kara Kuvvetleri Komutanlığına Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına ve yaklaşık 70 emniyet müdürlüklerine; savcılıklara bir askeri birliğe bir iki karakola Batman Mite Muğla Emniyetine Batman Emniyetine Batman Merkez Jandarma Karakoluna ve Jandarma Alay komutanlığına ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığına şikayet etmeme rağmen Hala hakarete tehditlere işkenceye uğramaya devam ediyorum.
2009 Yılında Muğla Üniversitesinde memur olarak işe başladım 2011 yılında bir hafta sonu Memur olarak yine bizim işyerinde görev yapmakta olan M.ile kiraladığım evde oturmakta iken tahminimce bir hafta sonu uyurken aniden bağırarak uyandığımı makatımın zorlandığını ve karanlık bir ortamda birine doğrulup tırnağımla burnunu sıyırdığımı hatırlıyorum.Bir kaç gün sonra belki bu travmanın etkisiyle belki de çip yönlendirmesiyle kafam karışık zaman kavramı konusunda bir belirsizlik yaşıyordum. İşyerine gittiğim gün (pazartesi)-belki de 3-4 gün belki de daha fazla- daha önce 3 gün izne ayrılmış olan A.ve S. arasında
dar mıydı
darmıydı
-yo o çocuk öyle bir değil
diye bir diyalog duydum A. utanarak yere bakarak o çocuk öyle biri değil diyordu. A’nın burnunda bir çizik vardı o çiziğin ne olduğunu sordum " Hanım pense attı yanlışlıkla oldu" gibi bir şey söyledi.
bir süre sonra arşivden bir dosya almak için arşiv odasına girdiğimde İçer de toplantı halinde olan A. , A2 ve S. adlı kişinin şu diyaloglarına şahit oldum. A. .: HATIRLAR MI DİYE SORUYORDU. A2 adlı kişi de o iğneyi yiyen bir şey hatırlamaz diyordu.
sonra A3 ‘ün odasına girdim.orda da H. isimli bir memur bir şey hatırlar mı A3 de aynı şekilde o iğneyi yiyen bir şey hatırlamaz diyordu.
Önceleri çip vasıtasıyla aşağılayıcı hareketlere ve kazaymış gibi veya bilerek el ile tacize uğramıştım. Tanımadığım bir insan yanımdan geçip oh olsun diyordu sonra bu hep öyle devam etti. el ile taciz aşağılayıcı hareketler ve sözlü saldırılar böyle devam etti. Bir ara A3’ un boğun gitsin dediğini E’ nın da onu muhatabı olduğunu farkettim aydına gittim akşam yürüyüşünde bizden 20 metre uzakta olan bir şahsın beni izleyen çip in hareketiyle belki atkısını bir insanı boğar gibi yapıyor du . beni hala izleyen bu şahıslar boğamadınız gitti. daha önce boğsaydınız bunlar başımıza gelmezdi. Tecavüzü anlatmasına izin vermeyin bizi rezil edecek onu öldürün dediğine şahit oldum.2012 den beri beni türlü yollarlarla ailemi de tehdit unsuru olarak kullanıyorlar. Sürekli 7/24 pornografik içerik yayımlıyorlar beni iki gece mastırbasyon yapmak için uyutmadıklarını biliyorum ve bu hala bu şekilde devam ediyor. Aralarında olan biri Muğladan veya Batman dan olduğunu tahmin ettiğim kişii.mastırbasyan esnasında makatını okşuyor ve s. beni s.kn. beni diyor. Ben de tecavüz veya algı transferi olarak düşündüğüm bu olayı çeşitli kurumlara şikayet ile paylaştım.Ne zaman kurumlara şikayet etsem böyle bir kurgulanmış oyun ile zorla mastırbasyon yaparak mastırbasyon sırasında beni becer manasında ve eşcinsellerde görülen tarzda iğrençlikler yapıyor. Şikayet ettiğim için acaba tecavüzü perdelemek için o an ki kendi konuşmalarını ve bana yansıyan yaşantılarını ben mişim gibi yetkillilere mi gösteriyor. Bu tecavüz anısı algı transferi mi yoksa gerçek mi araştırılmasını talep ediyorum.2012 ARALIK AYINDA MUĞLA MİT ADINA BENİ ordunun çipi denilen çip ÜZERİNDEN( Beyinden geçen elektriksel mesajlar çip vasıtasıyla kopyalanıp uyduya uydudan takip eden kişiye gelir takip eden kişi izlenen kişinin kopyası olur. Takip eden kişi takip edilen kişinin beyninin yapabileceiği herşeyi yapabilir.gördüğü her şeyi görebilir. tattığını tadabilir hissettiğini hissedebilir.kişi elini oynatsa diğeri de elini oynatabilir.aynı şekilde izleyen istihbaratçının da beyin komutları elektriksel mesajları isteğe bağlı olarak komple veya ayıklanarak takip edilen kişiye transfer edilir. istihbaratçı da ne yaparsa kişi de aynı şekilde yapar mesela istihbaratçı elini kaldırsa vatandaşın da eli kalkar adım atsa adım atar. vatandaşın eşine böyle tecavüz ediliyor. bazen tüm algılarla iletişim olabilir bazen sadece kişinin konuşması veya düşünceleri de transfer edilebilir. Demek ki beynin tüm algıları komple kopyalanabiliyor isteğe bağlı transfer(kısmi veya komple) ediliyor.)SORGULAYAN KİŞİ VE KİŞİLER(ÖNCELERİ BİZİM BİR KÖYLÜNÜN ALGI KAYITLARIYLA BANA BİR KAÇ KÜRTÇE CÜMLE SÖYLEYEN BİRİLERİ OLMUŞTU.ALGI KAYDI =PROFİL DİYORLAR) ÇİPİ KAST EDEREK BENİM MAKATIMIN HİZASINDA BİR KULAK RESMEDEREK VE KULAKLARIMI RESMEDEREK ORAYA DA ORAYADA BİZ TAKTIK DİYORDU. KÜFÜR VE HAKARETLERLE BENİ TEHDİT ETTİ VE BU OLANLAR BEN G. VE A. İLE TARTIŞTIKDAN SONRA OLDU.biri ben B. için yaptım diyordu. . fakat E. beye niye hakaret ediyorsun niye rapor alıyorsun gibi gerekçelerle hakarete uğruyordum. sonra gece kalp krizi geçirtilerek (gece uyurken bilgisayar ürünü korkunç bir ses verilerek yaklaşık 10 dakika belkide nefes nefese kaldım ve kalbin göğsümün ön duvarına ve sırtıma sırayla çarptığını hissediyordum.bana ölüm oranın yüzde 70 diyordu.B’ye aklımdan geçen söylettiriliyordu. ben de bunu farkedince o yüzden beni öldürmeye kalktığını söylüyordu.geçenlerde de yarım saatten fazla hızlı kalp atışlarını ben de tekrar ettirerek beni öldürmeye çalıştı. Kalbimin ve vücudumun yorulduğunu ve kalbime ağrı girdiğini hissedene kadar buna devam etti.İzmir savcısı da bu şekilde öldürüldü benzeri bir cümle kullandığını hatırlıyorum. O sırada ben Batman JİTEMDENİM DİYE BAĞIRAN KİŞİ BANA GEBER GEBER ARTIK KURTULUYORUZ SENDEN DİYORDU. Kendi yaptığı çirkefliklerden bahsettiğim için varlığım onları korkutuyor.Biri bana ablamın çıplak halini hayal ederek getirdi ve mastırbasyon yapmaya başladı. Ertesi günü komşu köyde 70-75 yaşında bir adamın torununa tecavüz ettiğini öğrendik ben de beni rahatsız edenlerden şüphelendim.;ben şüphelenince şahıslardan biri eğer bizimkilerin işiyse beni kast ederek bunu hemen öldürün dedi. Yani potansiyel katil ve tecavüzcü besliyorlar.BEN KİMSEYE BANA ÇİP TAKIN DEMEDİM. KİM MİLLETE VE BANA BU ÇİPİ TAKTIYSA GÜVENLİĞİ Mİ DE SAĞLAMAK MECBURİYETİNDE.


İLK KEZ Muğla da iken ankara emniyetinin müdahalesi Milli istihbarat teşkilatı ve son olarak muğla mitin adını kullanan kişiler tarafından kendi evim de eziyete maruz bırakıldım G. ve A. ile tartıştıktan sonra bu olanlar oldu.sorgulandığım gece benim oturduğum Muslihitin mah. 41 /3 nolu Sosyal Konutlardaki dairemin 20-25 metre ilerisinden yağan yağmurun ve o an geçen arabanın sesi verildi.Ses yaklaşık 20-25 metreden verilmişti. iş yerine döndüğümde Z. isimli bayan dan geldiğini sandığım bir ses bana pislik dedi. ve uykusuz görünüyordu.Biri bana kürt polisler yapıyor ben sana yardım edecem gelip kulağındaki şeyi çıkaracağım demişti aynı gece.
ANNEM VE KIZ KARDEŞLERİMLE İLGİLİ CİNSEL HAYALLER KURUYOR. BİRİ BİZDEN BİRİNİ ÖLDÜRMESİN POLİS ASKER VEYA MİT Çİ Yİ KAST EDİYOR. DİĞERİ DE HAYIR İNANÇLI BİRİ DİR O KİMSEYİ ÖLDÜREMEZ DİYOR. DİĞER ŞİZOFRENİK DE "BİZİM ÇIKARDIĞIMIZ ÇIPLAK KADINLARDAN HOŞLANIYOR DA ANNESİNDEN KENDİ KIZKARDEŞİLERİNDEN NİYE HOŞLANMIYOR" DİYE KENDİNE BİR DERT EDİNMİŞ.

Yaklaşık 2 yıl 3 aydır kendilerince ordunun çipi denilen beyin okuma çipi üzerinden ben ve ailemden kişi/kişiler cinayete teşebbüse tehditlere hakaretlere uğruyoruz. Onları bana eziyet etmemeleri veya gitmeleri gerektiğini söyleyince Kendi akrabalarını mı çalıştırıyorlar anlamıyorum birisi benim için hava hoş ben paramı maaşımı alıyorum, diyordu. Sürekli Kürtçe küfürler ve hakaretler ediyor. Mevzubahis olan bir köylümüzün yurtdışında olan yakını erasmus öğrenci değişimi kapsamında bulunan öğrenci için onu öldüreyim mi dedi. 1-2 gün sonra çocuğun havuzda boğularak veya kalp krizi geçirerek öldüğünü öğrendik.
Defalarca Türkiye deki kurumlardan yardım istememe rağmen yardım alamadım. Rüyamda bize sürekli Ben M’nin arkadaşıyım diyen profilden Kürtçe küfürler edildi. Hepinizin An...s... vb.Daha sonra kardeşim ile ilgili bir şey söylendi. aynı kardeşim sabah işe giderken Motosiklet kazası geçirdi. Komşu köyün servisi için bu araba kaza yapacak fakat sen içinde olmayacaksın dedi. bir kaç gün sonra o da kaza yaptı 2 ay tamirde kaldı. Allah tan kimse zarar görmedi.
Hala 1. dereceden yakınlarımla cinsel hayaller kuruyor. Ölmüş babamla ilgili iğrenç hayaller kuruyor. Ben Batmandayım kimliğim de belli A4 DİYE BİRİNDEN SÖZ EDİYOR. Muğla Üniversitesi İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığından kişiler nedeniyle beni öldürmeye çalıştığı söylendi. sürekli A. nın çipi yim ben sana tecavüz ettim o yüzden beni sana bağlıyorlar. Diyor.
günah a girsin onu öldüreyim diyor. saplantılı ve şizofrenik birileri.- ben memur olduğum için- “bizim sayemizde devlet dairelerinde namaz kılıyorsunuz. Biz kılamıyoruz” diyerek belki de belli bir cemaati hedef gösteriyor. ALLAH' A VE PEYGAMBERE KÜFÜR EDİYOR KENDİ İSYANKARLIĞINI NEFRETİNİ kOMUTAN IMIN EMRİ DİYE ANLATIYOR.GÜYA DİNDAR DEĞİL MİŞİZ imajı veriyor.Fakat din ve iman ile alakası olmayan kişiler anca islama ve Müslümana tarihimize tüm kutsallarımıza küfredebilir.Allah'a küfür eden Resulullah' küfür eden KAFİR OLUR VE BUNU SİSTEMATİK OLARAK -Avrupadan Amerikadan korktuğumuz için Mit in emriyle yapıyoruz diyen de emri veren de KAFİRİN ta kendisidir.Etti ği bu küfürler için de biz sırayla yapıyoruz diyordu. Bu noktada DÜŞMAN OLMA KANISINI TAŞIYORUM.
Bana Kur'an ı Kerim okumasın personel etkileniyor diyor. Namaz kılmasın gebersin gitsin borçlu olarak benim bütün hassasiyetlerimi hedef alarak strese girmem için ve daha önce dediği gibi delirsin diye yapıyorum demişti. Şeytanın papucunu dama atmış olan bu şahısların bana yaptığı eziyetlerden dolayı yardım istiyorum. Hoşlarına gitmeyen bir şey yaptığımda Sabaha kadar Allah' a küfür edin diye biri emir veriyor.
7/24 pornografik içerik yayımlıyorlar.Kendi şizofrenik hallerini perdelemek için belki de güya bilgisayardan şizofrenik hayaller yayımlıyor muş.aklını erkek ve kadının iki uçkur una endekslemiş kurdukları uydurdukları kendi yalanlarına bile inanan mitomanların bana eziyetlerinden dolayı yardım istiyorum.Biz kendi İNSİYATİFİMİZLE yapıyoruz diyor. Git şikayet et diyor bizi zorla bağlıyorlar diyor. şikayet edince bana eziyet ediyor. şikayet etmeyince yine “niye şikayet etmiyorsun” diye eziyet ediyor. Hatta çipi şikayet etmeyi bıraktığım günlerde annemi
abdurahman
Fri, 4 Oct 2013 14:28 EDT
help me
Name: Abdurahman Husseın Mohamed
Unhcr case No: 11C03685
Nationality: Ethiopian

Subject: Requesting an urgent assistance
Iam a refugee male nationality Ethiopian who is currently living in Turkey.I arrived in Turkey escaping from the ill-treatment facing my minority clan in Ethopia and individually bitter situation towards my existence .My father had passed away recently ın a jaıl ın Ethıopıa.My hope was to receive a positive action from the UNHCR in Ankara.Unfortunately,they only recognized me a refugee and my case is stuck.

On the other hand,Iam a refugee who is depressed hopeless and helpless in Turkey.Nowhere to return and living in Turkey as a refugee is very difficult for me.Day by day my situation is getting worse .Really my life tolerance is running out because my life is getting worse day by day! I do hope as a refugee this request letter to reach good-hearted people who can feel my sadness and my life tragedy humanly,kindly and attentively.

(When one door is closed another door is opened)

Iam looking forward to hearing from you soon

Yours faithfully,
Abdurahman Mohamed
my telefon +905439615877

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Holy See (Vatican) Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of the Holy See (Vatican), and such topics will be deleted.