Swedish embassies in nearby countries

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Swedish embassies worldwide

Other embassies and consulates in Skopje

Swedish flag Embassy of Sweden in Skopje

Address8ma Udarna Brigada No.2
1000 Skopje
Macedonia
Phonelocal: (02) 329.7880
international: +389.2.329.7880
Faxlocal: (02) 311.2065
international: +389.2.311.2065
Emailambassaden.skopje@foreign.ministry.se

» Can I visit Sweden without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 1–10 of 27, newest first.
1 2 3 > >>
Astrit
Thu, 14 Dec 2017 05:33 EST
Isufi
Pershendetje desha ta di qfar dokumente duhet pregadit per viZ turistike per penzionist falimindwrit per mirkuptim
aslan
Fri, 13 Jan 2017 13:40 EST
pershendetje,
ju lutemi a keni mundesi si duhet te aplikoj per bashkim familjar, a duhet termin apo jo, jam me vedqendirm ne suedi, kam kurorizim me bashkeshorten,,flm
ju kisha luten qe sa me pare te me ktheni ndonje pergjigjeje, faliminderit,,
arsim ramadani
Wed, 20 Jul 2016 08:58 EDT
minörgatan 3 helsingborg
mirdita deshta meju pyet une ka me ardh me 24 gusht ne pushim dhe kame mdrru pasaporten vjet ekom shti me nxjerr pasaporten aduhet mas pari me marr paspaorten e me ardh direkt mu lajmru me ndrru vizen me porosit tjeter e kom permanent ku duhet mu drejtu ju falmininderit
valbone
Wed, 13 Jan 2016 02:09 EST
bashkim familjar
qe pes muj kam apliku per bashkim familjar jam shtatzane ne mujin e pest jukisha lut mem lajmru diqka aka pershpejtim shkaku i shtatzanis per shkak duna me qen afer burrit
valbone
Wed, 13 Jan 2016 02:05 EST
Viz familjare
qe pes muj kam apliku per bashkim familjar kam dhan intervjun jam shtatzane ne mujin e 5 a ka ndonje pergjigjije ju lutem aka naj pershpejtim qe jam shtatzane
xhelal aliji
Fri, 13 Nov 2015 08:38 EST
viz familjare qe tre her kam apliku
miredita un qe tre vjet qe aplikoj per viz
tash per heren e tret nuk kam mar asnji pergjigje
ki aplikim ka qe nji vjet tash ka
krejt prej fillimi qe tre vite tre aplikime dhe nuk ka pergjigje
pres pergjigje
Valbona Caka
Wed, 21 Oct 2015 11:27 EDT
denata.kongoli@gmail.com
Ju lutem desha te di se c,dokumente duhet te paraqese ne ambasaden tuaj per kartele(leje qendrimi ne Suedi) pasi me ka ardhur pergjigja pozitive nga Suedia, per momentin ndodhem ne Shqiperi me te dy femijet,pergjigje kam dhe per djalin tim Erald Caka.
Skender
Sun, 11 Oct 2015 17:20 EDT
Sadiku
Pershndetje ja skender sadiku nga kosova deshiroj te aplikoj per Viz turistike ne suedi me intereson se kam qen azil ne danimark DhE ne suedi desha ta di a kam ndales ne suedi ifo skenda_gj@hotmail.com
Skender
Sat, 10 Oct 2015 17:59 EDT
Sadiku
Pershndetje jam skender sadiku nga kosova I lindur 16-07-1974 desha te iforomohem per viz ne turistike ne suedi kam qen ne danimark aZil past aj ne suedi desha ta di a kem ndales per ne suedi
Gzim abazi
Tue, 7 Apr 2015 07:42 EDT
Une jom gzim abazi kam aplikuar per viz turistike me 23.03.2015 po du me dit a me eshte pranuar

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Swedish Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Sweden, and such topics will be deleted.