Spanish embassies in nearby countries

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Spanish embassies worldwide

Other embassies and consulates in Tirana

Spanish flag Embassy of Spain in Tirana

AddressRruga Skenderbej, 43
Tiranë (Tirana)
Albania
Phonelocal: (04) 227.4960
international: +355.4.227.4960
Faxlocal: (04) 222.5383
international: +355.4.222.5383
Emailemb.tirana@mae.es

» Can I visit Spain without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 1–10 of 75, newest first.
1 2 3 ... 6 7 8 > >>
Elona
Fri, 22 Sep 2017 04:44 EDT
Doja te pyesja a ka ndonjë lloj pune ne Spanje flas shumë mire spanishten... Ka mundësi te me ndihmoni
Erlinda
Sat, 9 Sep 2017 09:57 EDT
Qendrim legal ne Spanje
Pershendetje!

Jam e interesuar te jetoj dhe punoj ne Spanje,profesioni qe kam ka shume mundesi punesimi atje por problem jane dokumentat sepse shumica kerkon NIE nderkohe qe une se marr dot pa nje kontrate pune ose martese. Cilat jane mundesite qe une te shkoj atje legale? A mund te le nje takim? Ne pritje te nje pergjigje.

Faleminderit.

Pune te mbare.

Erlinda Lame
erlindalame@gmail.com
Elga
Tue, 22 Aug 2017 10:03 EDT
Burrel
Pershendetje doja te dija cfare dokumentash duhen per punesim ne spanje dhe qe te me njihet diploma per punonjese sociale
Kostandin Papa
Tue, 8 Aug 2017 08:16 EDT
kerkese informacioni
E nderuara ambasade e Rep.Spanjolle, ju drejtohemi me kerkesen se çfare dokumentacioni duhet per shtetasin shqipetare ( me banim ne Shqiperi) per hapjen e nje aktiviteti biznesi ne Spanje.

Personi mund ta hape ne emrin e tije ?'
A mundet qe te jete ortak ose i punesuar nga nje firme aty?

Ju lutem na informoni per procedurat, kohen dhe tarifat perkatese ligjore.

Ne pritje te pergjigjjes Tuaj
me respekt

Kostandin Papa
mail: infoudine@gmail.com
Aurel
Thu, 29 Jun 2017 11:06 EDT
ALBANIA
Hola hola como estas pais mas bonito en muendo me Llamo AUREL estoj de Albanien estoy interesado por una viza de trabajo donde puedo aplicar
Monika
Fri, 26 May 2017 18:14 EDT
monika.hh89@gmail.com
Pershendetie doja te dija nese kam ndonje mundesi punesumi per ne spanje? Kam mbaruar juridikun dhe Avokatin.
Spanja me pelqen shume si vende per te jetuar
Paola
Tue, 4 Apr 2017 08:32 EDT
HoLa! Yo soy Paola de Albania..Estoy muy interesada para vivir y trabajar en Espana..Espana me encanta..es mi lugar y lingua favorita..Hablo muy bien el espanol..Quien me puede dar un informacion exacto como aplicar por favor? bregupaola@yahoo.com Gracias a todos!
albanduro123@gmail.com
Thu, 9 Feb 2017 07:34 EST
Applying for Work Permit in Spain
Dears,

I'm an Albanian Citizen and i have a Job offer from Spain in Civil Aviation, but the company want me to get the work Permit and Visa (if it is needed?).
How can i get the information and where should i apply for this, and if it is possible a list of documents needed to start the application

Best Regards
Alban Duro
Lorenc
Fri, 27 Jan 2017 16:18 EST
Hola
Hola a todos! Y soy Lorenc de Albania. Estoy muy interesado para trabajar y vivir en Espana. Yo hablo poco espanol.Quen me ayudas por favor? Estoy muy serioso. Mas de me llama me en mi numero : 00355667010001. Respecto por todos de Lorenc
Besnik
Sat, 24 Dec 2016 16:57 EST
Disha
Hola a todos que leya este comento! Esoy besnik de albania. Esoy muy interesado para trabajar y vivir en espana. Nunca visito espana pero me gusta este pais,es un maravilloso lugar de vivir. Yo hablo muy bien espanol,y mas,espanol es mi pasion. Quero vivir en espana y trabajar ayer. Esoy muy interesado y motivado para hacer todas las cosas para vivir y trabajar en espana! Quen me ayudas por favor? Esoy muy serioso. Mas de me llama me en mi numero : 00355696590441. Respecto por todos de besnik!

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Spanish Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Spain, and such topics will be deleted.