South African flag Embassy of South Africa in Tehran

AddressNo 5 Yekta Street
Vali-e-Asr Avenue
Tajrish, Tehran
Iran
Phonelocal: (021) 2270.2866
international: +98.21.2270.2866
Faxlocal: (021) 2271.9516
international: +98.21.2271.9516
Emailtehran.consular@foreign.gov.za

» Can I visit South Africa without a visa?

Comments on this Embassy

Conrad
Sat, 30 Mar 2019 17:09 EDT
Visa requirements
If I am an Iranian passport holder wanting to visit SA.
What is needed
What is cost.
How long does it take.
neda
Wed, 10 Aug 2016 19:42 EDT
من به کشوری سفر می کنن و پول خرج می کنم که برای دادن ویزا اطلاعات سخصی من رو نخواد یعنی من برای دیدن جند تا پارک جنگلی باید اطلاعات مالی و شغلی م رو در اختیار شما قرار بدم
Agoer Henrusman
Tue, 14 Jun 2016 09:33 EDT
Needed funds for home improvement mother
Dear Mr. or Mrs.

My name AGOER HENRUSMAN, I am the second of four children, now I live in the area Rangkasbitung Lebak district of Banten province, My brother stayed with Mum I Regional Cicalengka Bandung Regency West Java Province, Brother I am a woman living with her husband in the Region Tasimalaya Tasikmalaya district of West Java province and the latter's sister I live in the city of Bandung in West Java province.
Conditions My mother is a widow who currently do not work only scrape a living from his mercy. Which is just the most children live within the limitations of money, then for that I am a child really want to serve even though only a small portion to thank Ms. I, for that I ventured to seek the help of the money for home improvement and survival, for philanthropists and donors which has an excess of material of money, would presumably help the mother I set aside a small portion of the money donated to the Mother I am the current conditions listed above.
For those who are willing to donate please send to the bank account below
BCA (Bank Central Asia) Serang Branch.
Rangkasbitung Unit.
In the Name AGOER HENRUSMAN.
BANK BCA Code CENAIDJA.


Thus I will now submit applications for assistance to be informed, before I thank you.

Best regards
AGOER HENRUSMAN
photos of my mom's house could be seen on facebook
Ryan Tshivhase
Sat, 2 Jan 2016 00:50 EST
Business
I am a South African citizen living in South Africa for over 26 years now. I am looking for international business partners who want to do business in South Africa. email me at tshilidzy24@gmail.com
AZAM NASR
Wed, 18 Jun 2014 09:18 EDT
PARAFFIN WAX&PETROLEUM JELLY FOR SOUTH AFRICA
PARAFFIN WAX&PETROLEUM JELLY FOR ZIMBABWE
WE ARE MANUFACTURER OF PARAFFIN WAX AND PETROLEUM JELLY IN IRAN AND ALREADY EXPORTING TO MANY COUNTRIES,SOUTH AFRICA IS ONE OF OUR CONSIDERED MARKETS.
HERE I WOULD INVITE INTERESTED TRADERS AND END CONSUMERS TO CONTACT ME THROUGH nozhanpoly@gmail.com
best regards
azam nasr
مصطفوی سید مصطفی S.M.Mostafavi
Fri, 6 Dec 2013 04:36 EST
تسلیت درگذشت آقای نلسون ماندلا
جمعه 15 آذر1392
نلسون ماندلا - دنیا بار دیگر در سوک یکی دیگر از قهرمانان جنبش های آزادی بخش جهانی نشست
گرچه نیروهای اهریمنی زیادی در این جهان هستند، که همواره فکر و ذکرشان به بند کشیدن بندگان خداوند و بله قربان گو کردن آنان در مقابل خود، تفکر و کارگزاران شان است؛ ولی انسان هایی هم بوده و هستند که بر این روند سخت شوریده و جان در کف گرفته و با حرکاتی چون جادوی عصای موسوی (ع) سحر فرعونیان به سلطه کشاننده و استعمارگر را که روند کار و تفکرشان با روح و جان آدمی ناسازگار است، را باطل کرده اند. امام خمینی (ره) در ایران، مهاتما گاندی در هند و نسلون ماندلا در آفریقای جنوبی از آن جمله اند. آنان را باید قهرمانان راه آزادی انسان از قید ظالمین دانست؛ رحمت خداوند به روح بزرگ شان باد.

ماندلا سال های سخت اسارت و مبارزه خود با خودکامگان و طعنه زنندگان را تحمل کرد، تا ملت خود را از سلطه تفکر منحط نژاد پرستی (آپارتاید) نجات دهد. تفکری که روح و جسم انسان هایی که تفاوت آنان با دیگران فقط در رنگ پوست شان و... بود، را به اسارت خود، تفکر و کارگزارانش در آورده بود.

صحنه نبرد آزادی بخش آفریقای جنوبی مردان بزرگی را به خود دیده است که نلسون ماندلا و مهاتما گاندی از آن جمله اند؛ گاندی بزرگ نیز روزگاری مشق مبارزه علیه ظلم را در این کلاس پرشور کرد؛ تا ادامه آن را در هند علیه ظالمین دنبال نماید و هر دو نیز در این روند موفق بودند. و گرچه گاندی به دست تحجر مذهبی به مسلخ برده شد تا ثمره آزادی مردم خود را نبیند، ولی ماندلا، ماند تا آزادی مردم خود را ببیند و بعد جان به جان آفرین تقدیم نماید.

ماندلا همچون دیگر هم رده های خود در کلاس آزادی بخشی، کسب و نگهداری قدرت و تسلط بر مردم، هدفش نبود و لذا بعد از پیروزی فقط چندی در حاکمیت و قدرت منتخب خود ماند، اما نهایتا آن را رها کرد و نشان داد که خودکامگی در وجودش ریشه ندارد و طعم قدرت هم آن را در وجودش زنده نکرده است.

کاری که امام خمینی (ره) هم بلافاصله بعد از پیروزی با تصمیمش به رفتن به قم و بازگشت دوباره حوزه علمیه و تدریس و تحقیق، قصد انجامش داشت ولی سیاسیون او را متقاعد به ماندن و رهبری کردن نمودند و او که همواره مطیع منطق کارشناسی بود، به این نظر کارشناسان امر تن داد و تن خود را به رهبری سخت سیاسی فرسود؛ اما رفتنش را با دلی آرام و قبلی مطمئن و امیدوار به فضل خداوند همراه کرد؛ چون سلطه بر مردم در مرامش نبود که اگر بود فرجام و رفتنی سخت همچون دیگر خودکامگان در انتظارش بود.

آری ماندلا رهبری بود که سلطه را سلطه می دانست و در این رابطه سلطله "سیاه" و "سفید" برایش تفاوتی نداشت؛ همزمان که سلطه "غیر" را بر مردمش بر نمی تافت؛ به سطله "خود" و "خودی هایش" هم بر مردم خود نگران بود و با آن به مبارزه می پرداخت؛ لذا سال ها قبل از پیروزی بر دشمنش در سال 1964 عنوان داشت"

"من با سلطه سفیدپوستان جنگیده ام، و با سلطه سیاه پوستان جنگیده ام. من آرمان برخورداری از جامعه ای دمکراتیک و آزاد در سر دارم. جامعه ای که مردمانش در آن با هماهنگی و همبستگی و امکانات برابر زندگی کنند. این آرمانی ست که امیدوارم برای رسیدن به آن زنده بمانم. اما اگر لازم باشد، آرمانی ست که آماده ام برایش بمیرم."

او یک مکانیسم انسانی- زمینی را برای مردم زجر کشیده خود که سال ها تسلط استعمار را چشیده بودند در نظر گرفت، تا مردم آفریقای جنوبی با عقل دنیایی خود دنیای شان را بسازند.

نقطه مشترک ماندلا و گاندی در رفتار مسالمت آمیز آنان با دشمنان شان بود؛ لذا می بینیم که گاندی در حین مبارزه با انگلیسی ها همواره مورد شماتت همرزمانش حتی در نزدیک ترین رده های کنگره هند، در مسامحه با دشمن قرار می گیرد و او معتقدانه بر این اصل ماند تا به همین اتهام، توسط متحجرینی از جبهه ی خود به کام مجازات و ترور برود و جان بر اعتقاد خود اهدا نماید.

این شیوه برخورد با جبهه مقابل در تفکر و عمل امام خمینی (ره) هم بسیار برجسته بود؛ و لذا او همواره دامن خود را از ترور، تفکر ترور و اصحاب ترور در جبهه ی مبارز، پاک نگهداشت و از سوی دیگر همواره با نصیحت جبهه مقابل برای اصلاح خود، تاکید داشت و اگر "پهلوی ها" خود را اصلاح می کردند این مصلح قرن (ره) شاید هرگز به آنان نمی تاخت و در زیر سایه حاکمیت و نظم دنیایی آنان همچون دیگر مراجع دینی وقت (و اعصار گذشته) و مردم مذهبی و غیر مذهبی دیگر زندگی می گذراند و دامن خود را از درس و بحث علمی بیرون نمی کشید که این اصلی منطقی است که باید هر فردی در تخصص خود مشی کند و لذا دامن متخصصین امر مذهب نباید به تخصص سیاست که مشی دیگرانی در این دنیاست، که بدان مسلحند، مشغول شود؛ که در تقسیم کار دنیایی کار مذهب را از مذهبیون و کار سیاسی را از سیاسیون انتظار است؛ که در این بین سیاسی بودن برای هیچ کدام از اقشار جامعه البته مذموم نیست ولی در صحنه عمل، هر فرد را عملی انتظار است که در آن تبحر دارد.

ولی جای بسی تفکر و تاسف است که خودکامگان را برای نصیحت نه گوش شنوایی است و نه انگیزه یی برای تغییر و امثال امام خمینی (ره) ناچار به حرکت می شوند و انصافا امام (ره) یک حرکت غیر خشونت آمیز را تا آخر مبارزه در پیش گرفته و در حین مبارزه و حتی بعد از پیروزی نیز در تفکر و جبهه او تفکرات خشونت طلب و مسلح هرگز جایی نداشته و البته اکنون نیز ندارند و دامن امام (ره) از رادیکالیسم مذهبی و سیاسی و همچنین تحجر مذهبی و مبارزه خشونت آمیز و توهین کننده و غیر اخلاقی و تقسیم کننده ملت ها به بد و خوب، مذهبی و غیر مذهبی و... پاک است. او خود را وامدار گروهی نمی دانست و فقط در مقابل خداوند و مردمش خود را پاسخگو می دانست و دسته یی را در بین مردم خود نه رهبری کرد و نه اجازه داد منتسب به آنان باشد؛ ولی البته منطق حکم می کند که به لحاظ تفکر کسانی در اطرافش خود را به تفکر امام (ره) نزدیک ببینند و البته قاعدتا هم او کسانی را در کار می گمارد که آنان را به تفکر خود نزدیک تر و قابل تر می یافت. اما او افراد را به صحت تفکرشان می سنجید و نه به گروهی که در آن عضو بودند؛ و لذا متخلفین در هر جبهه یی که بودند از امام ما (ره) حساب می بردند که در نظر او متخلف، متخلف بود چه در جبهه خودی و یا غیر خودی.

رحمت خداوند به روح بزرگ مردانی که در عرصه قدرت؛ خود را نباختند و اصول انسانیت وا نگذاشته و به لوازم آن پایبند ماندند و در کار خلق خدا کار گشایی کردند و فکر در تسلط بر جان و مال مردم نفرسودند.

خداوند که بر کارگزاران به خلق خود بسیار فعال است و حتما اجری بزرگ را، بر بزرگان عرضه خواهد داشت که کار بزرگ را اجر بزرگ واجب است و بر منطق استوار؛ پس بر این امر مطمین باید بود که در پیشگاه خداوند همه یکسانند و تنها تقسیم بندی که وجود دارد تقواست که بر عمل صالح استوار است و نه جبهه بندی های نام؛ و لذا ماندلا و گاندی هم (اگر با فیلتر مذهب خود هم به آنان نگاه کنیم) همچون امام خمینی (ره) که از گویندگان شهادتین بود، انشا لله از رستگارانند و از نعمت رحمت خداوند در جهانی دیگر متنعم؛ که آنان خیر بندگان خدا را دنبال کردند و بر خیر آفرینان تنها خیر انتظار می باشد.
Roozbeh Khalili
Thu, 5 Dec 2013 18:57 EST
Matiba
Our heartfelt condolences for the passing away of Nelson Mandela. Whom taught everybody compassion, understanding and LOVE. He will always be in our hearts. All the best
Ehsan Kamaei
Mon, 22 Apr 2013 07:08 EDT
fwd: contacts
essan_k@yahoo.com
Tel. +9821-22422849
+98912-2397856
Ehsan Kamaei
Mon, 22 Apr 2013 07:04 EDT
PR monitoring and a communication expert
Dear Sir/ma'am;

Having graduated from Eastern Mediterranean University, and occupying in almost all aspects of mediated communication in multicultural societies; has made me enthusiastic about working in an embacy here in my homeland.

CV will be posted upon your request.
Alen Ahounesian
Fri, 15 Mar 2013 04:12 EDT
Suitable Potential for Vacancy
Dear Ms./Mr.,

I already have Mailed you my CV, Hope you will review it.
I'll be very glad to have the chance to serve that Respectful Embassy.

Best Regards

Alen Ahounesian

Mob: +98 - 912 - 815 15 84
Email: alen-ahounesian@hotmail.com

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the South African Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of South Africa, and such topics will be deleted.