Norwegian flag Embassy of Norway in Pristina

AddressRr. Sejdiu Kryeziu nr. 6
Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 2321.1100
international: +381.38.2321.1100
Faxlocal: (038) 2321.1122
international: +381.38.2321.1122
Emailembpri@mfa.no
Web sitehttp://www.norway-kosovo.no/

» Can I visit Norway without a visa?

Comments on this Embassy

Jenuz Sylejmani
Thu, 22 Oct 2020 11:39 EDT
sylejmanijenuz@gmail. com
Jam vozites i autobusit me prevoj 10 vjeqare per evrop kam vozit a mundeni mem kthy pergjigjje per ket lami
Bajram ibrahimi
Wed, 9 Nov 2016 04:30 EST
Nga maqedonija
Jam i interesum per pun ne norvegji kam profiesion me dipllom elektro istalime the kam njohuri the per nxemje qendrore the per istalimin e ujt falemederit per mir kuptimin tel 070 578 907 ju mir pres deni pergjigje
davud zendeli
Mon, 25 Jan 2016 08:43 EST
pershenetje jam nga maqedonia deshiroj te punoj ne suedi kam te kryer zanat per elektrik nr kontakt 071 564 523
EGZON
Wed, 12 Aug 2015 05:35 EDT
Hello nga EGZON DOMI UNË JAM TENIK I ARKITEKTURËS KA DËSHTIRË TË STUDDIOJË PËR NORWAY
MUND TË MË NDIHMONI
TEL /045 405/340
mendushe
Wed, 10 Sep 2014 09:03 EDT
curri
i am sicial worker .i am very interesting for any job in norway,please help me to find job.
Agim
Fri, 5 Sep 2014 08:35 EDT
Kerkese per punesim ne Norvegji
Mire dita.Jam dr.i stomatologjise (e kam te perfunduar stazhin specialistik ne protetike)dhe jam i interesuar per pune ne Norvegji ne profesionin tim.Kam 22 vite pervoje pune ne Kosove.Kisha pase deshire edhe ta caktoj terminin per kete teme me ambasdorin e nderuar te Norvegjise.Njoh gjuhen shqipe,serbe ,angleze deri diku edhe ate turke.Do te jem mirenjehes nese me realizohet kjo kerkese. Nr. i tel.044/168-074
Ju faleminderit perzemersisht
BEKIM BERISHA
Tue, 4 Feb 2014 15:02 EST
Job Seeker
Hi there
Allow me to thank you very much for giving this chance to communicate with Norway embassy.I am a bus driver.I have an experience of 7 years in the firm Arberia,and am interested to seek work in the Norwegian state,Thank you for understanding.

Number:0037744882452 and 0038649518918
Email:beka_2008@live.com
Masar Qitaku
Tue, 4 Feb 2014 12:26 EST
seek for the job
Hi according to my previous experience 5 years working for the British KFOR as a language assistant 2 years for the USAID LGI language assistant secretary 2 years Operator, Monitoring in Delta Security Private Insurance Company 3 IT Manager Art net, 2 years working as Civil registration agency and unified address system.
My phone NR is 045/428-101 don t hesitated to call mi in this NR if I'm suitable for any needed job in your embassy
I possess all the references recommendations
Thanks in advance
naimiusa@hotmail.com
Sun, 2 Feb 2014 14:26 EST
If is possible to work in Norway,I am very proud of your Embassy if you can help me and my family on this issue,thankyou so much!
Job seeker
Hi there
Allow me to thank you very much for giving this chance to communicate with Norway embassy.
I am interested to work for your embassy I have a lot experiences with international organisations,I live in Pristina and I need a job !
I have experience on security mobile patrol,driver,security guard or Body guard .
My phone no is +377 44 190 088
+386 49 190 088
my email add. naimkosova@gmail.com
liberta dauti
Sat, 26 Oct 2013 14:08 EDT
emri im esht gemza dauti une shkruaj ne emer te libertes.liberta dauti pra per vajzen timee cila nuk esht e aft te komunikoj me ju se pse perdor gjuhen e shenjave pra esht e shurdher .dhe ka lind ne norvegji .dhe kerkon ndihmen e juajpra liberta esht 23 vjeqare e pa pun deshira e saj e flakt esht te kthehet ne vendlindje.ketu ne pej nuk ka pun por edhe ndihmat sociale ju ka nderpre pro ju lutem te me ndihmoni te shkoj ne norvegji se per ndryshe se di se qfar do behet me jeten time ketu.ose te ma caktoni nje termin te ambsadori i norvegjis pres pergjigjen tuaj ju lutem numri i telefoni esht +38649 463 170

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Norwegian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Norway, and such topics will be deleted.