Kosovan embassies in nearby countries

» Austria

» Belgium

» Germany

» Italy

» Switzerland

» United Kingdom

Kosovan embassies worldwide

Other embassies and consulates in Paris

Kosovan flag Embassy of Kosovo in Paris

AddressParis
France
Emailembassy.france@ks-gov.net

Comments on this Embassy

Showing comments 1–10 of 26, newest first.
1 2 3 > >>
Bunjamin
Sun, 13 Nov 2016 15:28 EST
Student
Përshëndetje a keni mundësi me m'tregu se çfarë kritere duhet të plotësoj për të marrë vizë studentore për studime në Francë ? .
mexhid
Sun, 15 Dec 2013 07:08 EST
hoxha
une jam mexhid nga shkupi kerkoj dime per te holla tu ndimoje di kush se kam ne voje me shkue ne evrope skam smuje kam sipelksijen edhe deprsije mbje te pakte nesfec tel 073222185 te holla sskaype mexhit.hoxha5 jam bekjar
mexhid
Sun, 15 Dec 2013 07:06 EST
hoxha
une jam mexhid nga shkupi kam nevij per azil me ardne ne frace per sherim kam smuje depresijoni edhe sipelksijne tel 073222185
adnan
Mon, 4 Nov 2013 04:58 EST
adresa rruga cakt ne paris
tung
po me duuhet adresa rruga cakt ne paris
rigert
Wed, 9 Oct 2013 14:46 EDT
questions
pershendetje .un jam nje djal 16 vjec dhe kam nevoj te shkoj ne franc ku te mund te strehohem ne azil per arsye se me ka ndodhur nje poblem familjar ku dikush me ka kercenuar per vrasje dhe dua qe te largohem sa me shpej qe te mundem per vetmbrojtje . ju faleminderit nee me ndimoni adresa fb eshte gertibaba2@live.com
aleksander
Tue, 2 Jul 2013 14:11 EDT
Questions
jam nje djal 18 vjec dhe kam deshir qe te jetoj ne franc ne azil jan i semur ketu nuk kam nuk kam ekonomi dhe nuk me ka ndimu neri prandaj ju lutem qe te me ndimoni ju lutem
ani joni
Thu, 6 Jun 2013 10:16 EDT
Questions
Pershendetje
Jam nje burr kam nje grua dhe kam deshir qe te dal jasht ne franc Azil me gruan nje vajz dhe nje djal te cilin ekam te smur nga lindja eper sherim ne franc akishe mujt mem ndihmu mem tregu a me kthejn pasi ekom djalin esmur ose akom perparsi pasi q edjali osht i smur..;(
Adriatik
Fri, 12 Apr 2013 04:55 EDT
Lawyer & Business consultant
Interested people intended to travel and establish company in Kosovo, may contact me at adriatiks@hotmail.ch
mansouri
Wed, 20 Mar 2013 12:58 EDT
goodmorning.i am an algeria citizen.
i need some more information.
i am planning to apply for visa
What Documents Do I Need To Bring With Me When I Apply For visa
please let me know and Thank you for taking the time to read my letter.

mansouri

irish-1983@live.com
SLAVIC BROTHERHOOD
Sat, 7 Jul 2012 07:29 EDT
Murder
Another ugly murder was occurred in Kosovo and Metohija, when shiptares terrorist brutally killed two innocent retired Serb families.

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Kosovan Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Kosovo, and such topics will be deleted.