Kosovan flag Embassy of Kosovo in Berlin

AmbassadorBeqë Cufaj
AddressWallstraße 65
D-10179, Berlin
Germany
Phonelocal: (030) 2404.7690
international: +49.30.2404.7690
Faxlocal: (030) 240.476.929
international: +49.30.240.476.929
Emailembassy.germany@rks-gov.net
Web sitehttp://ambasada-ks.net/de/

Comments on this Embassy

k.k.Gopalakrishnan
Sun, 22 Jan 2017 10:28 EST
kosovo war 1999
the real war by N.A.T.O done YUGOSLOVIA died to Serbia and kosovo. the N.A.M conference. dead after yogiuslavia died 1999
herolinda
Wed, 28 Oct 2015 11:34 EDT
linda
Deshta tju pys diqka. Me heret kam provu per viz ne gjermani me shku te burri. Po viza mu ka refuzu per shkak te humbjes se punes te burrit. A muni mam kallxu qfar kushte duhet me pas burri per me ma ba vizen per bashkim familjar. Burrin e kam gjerman.
Astrit
Tue, 3 Mar 2015 17:42 EST
zogaj
o sheqyr qe gjeta diku me ju shkru.. kur pome kujtohet. rasti qe kerkova ndihm nga. ju ecfar pergjigje mkini dhan. me pas diqysh mundesi ju kisha qu ajer ambasaden ktu berlin. veq qata qe punojn. jo gjermant.. edhe kosov sju kisha lan venin ven... ropt mes lafsha pa ju qi... ju jeni njerz kafsh.
vlorjan sylaj
Wed, 25 Feb 2015 08:16 EST
vlorjan_13sylaj@hotmail.com
kann es mit Ihnen helfen, die Familie in Deutschland viel Notwendigkeit, in Deutschland zu bekommen und ich weiß, und Deutsch bitte
Xhelal
Thu, 11 Sep 2014 19:26 EDT
Xhelal__1@hotmail.com
Si mundem me marr nje viz Pune qfar dukumenta me duhet mue nese Bon mem tregue edhe ku muj me plikue faliminderit ?
emiljano keli
Wed, 26 Mar 2014 18:01 EDT
00355672870547
si mund te aplikoj per nje viz te perkoshme ne gjermani ose viz pune ju lutem me tregoni" si mund ta prifitoj vizen e perkoshme
Harbin Gashi
Fri, 21 Mar 2014 13:51 EDT
kurorizimi
Jam nje qytetar nga Kosova dhe jetoj ilegalisht ketu ne Gjermani.Kam nje te dashur dhe deshiroj te bej martesen me te, por nuk di se si me vepru, kuptohet pasi qe nuk kam rezidenc ketu ne Gjermani, perkatesisht Shtutgart.
Ateher si ndihme kisha dasht nje udhzim i bazuar ne ligjet e Gjermanise nese eshte e mundur,.

Faleminderit per mirekuptim
SLAVIC BROTHERHOOD
Sat, 7 Jul 2012 07:29 EDT
Murder
Another ugly murder was occurred in Kosovo and Metohija, when shiptares terrorist brutally killed two innocent retired Serb families.
besim
Tue, 1 May 2012 01:41 EDT
pershendetje
aka mundesi un me nzer pasaportat e femive ne ambasad
Mehmed Haliti
Tue, 24 Apr 2012 08:07 EDT
Mos vet hiq per ket shtet qe e kem ma mir mos koft hiq ne afrik bohen ma mir senet se ne ambasaden ton,tana po thojn pse spo na njohin,ku mi njoft hajnat qe jan ne kryesi,ambasada ne bruksel shum sjelljet e kqija ndaj njerzve,kam prit 1 muj e gjys per termin me apliku per leternjoftim pas aplikimit edhe dy muj me prit per leternjoftim kur u bonen 2 muj jo foto sna ka dal mir hajde edhe niher pi fillimit tash sdi edhe sa duhet me prit qe qeshtu punojn konsulati jon marre pi kti shteti kishe ne evrop e nonen jav qi....... atyne qe i udhheqin edhe kush i ka shti aty me punu injoranta se kurr shtet skena mu bo sa tken ksi njerz injoranta

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Kosovan Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Kosovo, and such topics will be deleted.