Greek flag Embassy of Greece in Tirana

AddressRruga Frederik Shiroka
Tiranë (Tirana)
Albania
Phonelocal: (04) 227.4669
international: +355.4.227.4669
Faxlocal: (04) 223.4290
international: +355.4.223.4290
Emailgremb.tir@mfa.gr
Web sitehttp://www.mfa.gr/tirana

» Can I visit Greece without a visa?

Comments on this Embassy

Irena Nuhu
Fri, 22 Apr 2022 11:16 EDT
Pershendetje ne sms amb greke me kerkon Vendimin per bashkim familjar por burri im e ka derguar tek juve, a ka ndonje problem qe une nk e kam?
Anxhela Ramushaj
Tue, 2 Nov 2021 04:58 EDT
ramushajanxhela@gmail.com
Përshëndetje me ka mbyllur burri letrat për bashkim familjar kanë qe ne daten 10 tetor dhe nuk kam marr asnje pergjigje vrarë mund te bej
Alma
Fri, 10 Sep 2021 10:07 EDT
Nure
Pershendetje! Kam marr daten e intervistes per bashkim familjar por jam e paqarte rreth dokumentave qe duhet te kem me vete diten e intervistes. Dokumentat qe do dorezoj jane te atij qe aplikon apo te atij qe perfiton?
Elona Lleshi
Thu, 9 Sep 2021 17:10 EDT
Pershendetje!Ka mbyllur dokumentat im shoq ne Greqi per bashkim familjar,para tre muajsh, por akoma nuk kemi marre asnje njoftim.Ju luten mund te na informoni mbi ecurine e tyre.Faleminderit.
Mentor baku
Thu, 1 Jul 2021 15:32 EDT
Grese
Prsh .kam dergur letra per bashkim famijar qe qe vjet ne tetor .a mund te kemi nje pergjigje
Erilda
Mon, 10 May 2021 14:14 EDT
Pershendetje .Doja te dija nese punon aktualisht ambasada per bashkim familjar?
Mirsida Hoxha
Wed, 22 Jul 2020 09:29 EDT
Pershendetje i kam dorezuar te gjitha letrat e kerkuara ne ambasade qe ne muajin shkurte e deri me sot nuk kam mare asnje pergjigje dua te di cfare ka ndodhur me letrat ju lutem
xhoana xhoi
Thu, 16 Jan 2020 08:16 EST
pershendetje
doja te beja nje pyetje nqs paguan gjoben a mbyllen letrat per bashkim familjar dhe nese ke qen ne proces bashkimi familjar por te refuzohet per kte arsye perseri vonohen 1 muaj nga pala greke ju flm
Metani kristina
Fri, 13 Dec 2019 11:06 EST
Bashkimi familjar
Prshndetj kam aplikuar per bashkim familjar .dhe me thirren per her te par po ikisha mbyllur dekumentat ne greqi kur isha andej pra duhet ti kisha mbyllur kur te vija ne shqipri dhe me than do ti kthejm mbrapsh.por po ben
1 muaj dhe dekumentat nuk kan mbrritur akoma ne Greqi.ju lutem mund te me ndimoni cfar po behet ku mdodhen tani dekumentat .faleminderit...
Kamela hoxhalli
Mon, 9 Dec 2019 08:53 EST
Bashkim familjar
Prshndetje ka nje muaj e gjys qe kemi mbyllur letrat per bashkim familjar nga athina dhe akoma skan ardhur ktej thone.mund te na thoni arsyen pse po vonohen flm

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Greek Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Greece, and such topics will be deleted.