French flag Embassy of France in Tirana

AmbassadorMme Maryse DAVIET
Address14 rue Skenderbeg
Tiranë (Tirana)
Albania
Phonelocal: (04) 223.3750
international: +355.4.223.3750
Faxlocal: (04) 223.4442
international: +355.4.223.4442
Emailambafrance.tr@adanet.com.al
Web sitehttp://www.ambafrance-al.org

» Can I visit France without a visa?

Comments on this Embassy

Priscilla Malfilatre
Mon, 19 Jun 2017 11:30 EDT
POUR FAIRE UNE DEMAMDE DE CERTIFICAT MARIAGE
Bonjour je fait une demande pour pouvoir me mariée en albanie etant français et en couple avec mon copain albanais j aimerai savoir la procedure a suivre car je suis venu a l ambasse on ma dit de faire une demande par email .JE vous prie d aggré mes sincères salutations cordialement
xheni
Tue, 5 Nov 2013 10:02 EST
pershendetje doja te dija kur jepet provimi i TEF dhe ku?sa eshte tarifa qe duhet te paguej per te marre pjese ne kte provim?kam ber nje provim tek aleanca franceze ne tirane dhe rezultoi se i perkisja nivelit b2.mendoj te bej dhe nje seance per te arritur c1,mendoni se me kte nivel mund te arrij level 7 tek provimi i TEF?
luani
Thu, 30 May 2013 02:53 EDT
luani007-25hotmail.com
me falni kam gru dhe fmi kam qef me shku ne franc mu shprengul prej kosoves
eriona
Tue, 21 May 2013 03:29 EDT
ndim
jam nje vajz qe kam qen ne itali.atje me grabiten me rrahen dhe zoti deshti se un isha shtatzane.ishte rrisku i femis qe un jetova....mora dokumenta dhe rezidenc nga ana e femis....pastaj kur dola nga spitali me benin presion mua dhe burrit tim.qe te largoheshim nga ai fshat...se un bera denoncim ne polici.dhe pasi pash fotot qe me tregoi policia un e konstatova personin qe me grabiti.pastaj filluan tme shqetesonin persona qe nuk i njihja....denoncova perseri ne polici...policia nuk me ofroj mbrojtje...pastaj u detyrova erdha ne shqiper....ktu nuk kam as shtepi as ndim per fmin azgje.jetoj tek nje familje qe me mbajn me buk.a mundem te kerkoj azil me dokumentat qe me ka dhen policia italiane.kam dokumenta mjaftueshem..ju flm
adriana bozgo
Fri, 15 Feb 2013 07:39 EST
family status
which are the documents that you need for my dfamily status
Maila
Sun, 14 Oct 2012 15:58 EDT
Salut!
Pershendetje,
Mund te me ndihmoni me gjetjen e formularit te ketij viti? Kur dalin dhe ku mund ti marr?
Faleminderit
eriola
Mon, 15 Aug 2011 06:05 EDT
A mund te pyes se cduhet te bej per te marre formularet dhe per te bere leter motivimi,sepse dua te marr leje qendrimi per studime ne France.
klaidi
Wed, 1 Jun 2011 09:56 EDT
lali
Duaa te behm admin
lita
Wed, 9 Mar 2011 13:20 EST
ben te di qka duhet nga dokumentat per vize te bashkimit familjar
rama
Wed, 15 Dec 2010 10:56 EST
citaku
mir dita mfalni akish pas mundesi mem tregu akam dales ne france mkan kthy para 8 mujve

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the French Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of France, and such topics will be deleted.