Ambassades du Kosovo dans les pays voisins

» Allemagne

» Autriche

» Belgique

» France

» Italie

» Royaume-Uni

Ambassades du Kosovo dans le monde entier

d'Autres ambassades et consulats a Berne

Kosovo flag l'Ambassade du Kosovo en Berne

AdresseAmthausgasse 3
3012 Berne
Suisse
Téléphonelocal: (0+41) 31.310.0690
international: .+41.31.310.0690
Faxlocal: (031) 310.0691
international: +41.31.310.0691
Emailembassy.switzerland@ks-gov.net

Commentaires au sujet de cette l'Ambassade

Showing comments 1–10 of 80, newest first.
1 2 3 ... 6 7 8 > >>
Gashi
Tue, 5 Sep 2017 14:08 EDT
Gashi
Une kam qen ne zvicer ne vitin 2015 dhe kam qen azilant po jam kthy vullnetar nga zvicra tash jam martuar po nuk e di a muj me xjerrin problem tash per martes
emina
Tue, 26 Jan 2016 14:05 EST
oruqi
ju lutem me tregoni ni pergjegje ka koh qe prset me 28 mars kom apliku per per viz po ende nuk ka as ni pergjigje ju lutem me tregoni
emina
Tue, 26 Jan 2016 13:58 EST
oruqi
Psh jam emina oruqi ka koh qe kom kom apliku per vuz badhkim familjar por ifejuari im matthias butler shkon ne komun dhe i hoj komuna nuk ka kurfar pergjegje te lutem me tregoni ku esht problemipriblemi qe nuk ka as ni pergjigje flm per mirkuptim
konor
Sun, 4 Jan 2015 04:35 EST
kosove
Hi une jam nga Canada kam mendjen per me ba kunor ne kosov me nje djal te kosoves Po du me dit kur dojm me gjit kunor a me duhet donje dokument mus me ardh badihava
Bedriu CH
Fri, 28 Feb 2014 08:29 EST
GUXIMI
Përshendetje vetem atyre qe e meritojnë.
I lexova të gjitha komentet tuaja. Komentuës te nderum dhe disa të pa ndergjegjëshem fare. Teksti i juaj ne shumicën e fjalive nuk po ua jep kuptimin e plotë fjalisë. Ndërsa fjalët qoroditëse, dhe shumë fyjëse, në anenë e moralit, si ati pësonalë, poashtu edhe ati kombëtarë, e prekunë kulmin. Unë përsonalisht nuk e njofë përsonelin sherbyes, qe ndodhen brënda ne ambasaden e KOSOVËS, në Bern(Ch)
por mendojë se duhet ti kemi pak parasysh se janë ambasada me te vonëshme, te nji shteti ma te ri: !Eshtë KOSOVA jonë ma e shtrëjta, qe nuk ka qmim, e nuk ka me pasë kurrë. Kurse ju komentuës te pa ndershem,
nuk ua ka fajinë paqyrja, përderisa jeni vëtë te shëmtuarë. TMERRSISHT URREJENI SHKJAUN.
Dumonal Deborah
Wed, 23 Oct 2013 14:51 EDT
Mademoiselle
Bonsoir,

Je suis une jeune fille qui va entreprendre un tour de l'Europe, je voulais donc savoir s'il me fallait un visa pour aller au Kosovo avec ma carte d'identité suisse?

Merci de votre réponse.
Cordialement Dumonal Deborah
fehmi
Tue, 30 Apr 2013 04:53 EDT
pasaport
hhhh
hetem
Wed, 13 Feb 2013 06:37 EST
pershendetje
mirdita te nderuar,desha te pys diqka,qka duhet te posedojm prej dokumenteve,ne qe jem ne zvicerr ejem,pa status te zgjedhur,nete zez,me familje qfar duhet te bejm per meu pais me pasaporta te r.te kosoves flm,pres pergjigjje,heta_ch@hotmail.com.flm
alketa
Fri, 7 Sep 2012 03:40 EDT
mir dita i deruar e kam ni problem masi ka baru lufta ne kosova jam rixhistru ne fshat te xhith fshati po une si person jetoj ne zvicerr e pom duhet qertifikata e lindjes ne kosov nuk po egzistojsha e rixhistrume une jam e interesune mu rexhistru po une te kosoves nuk kam as xhé kam qef si ti kam po nuk jan,nuk kam derejt me shku ne kosov se kam premi F ketu ne kunzulat me thojn thir neser kur i thirri prap thojn thirr neser xhdo dit me bajn keshtu,une jam nentesi te kosoves ju lutem merrni masa ndaj ksaj pune ju falemenderit
RIFATI
Sun, 5 Aug 2012 03:43 EDT
QFAR SHERBIMESH
I PYS Perfaqsuesit e ambasades ,se qfar sherbimesh konkrete kryni ju ne ket shtetper te ja lehtsu jeten e e emigrantve.
e kam fjalen per dokumente udhtimi.
faleminderit.

Écrivez un commentaire ici

Nous vous invitons à partager vos expériences avec l'Ambassade de Kosovo — obtenant des visas et d'autres services, localisant le bâtiment, etc.

Votre nom
Titre
Votre message
Limité à 2000 caractères
 

Ce site web n'est pas fourni par la l'Ambassade et vos commentaires ne pourraient pas être vus par son personnel. Veuillez noter que ce n'est pas un forum pour la large discussion au sujet de la politique extérieure du Kosovo, et de telles matières seront supprimées.