Kosovo flag l'Ambassade du Kosovo en Berlin

AmbassadeurBeqë Cufaj
AdresseWallstraße 65
D-10179, Berlin
Allemagne
Téléphonelocal: (030) 2404.7690
international: +49.30.2404.7690
Faxlocal: (030) 240.476.929
international: +49.30.240.476.929
Emailembassy.germany@rks-gov.net
Site Webhttp://ambasada-ks.net/de/

Commentaires au sujet de cette l'Ambassade

alain martial ALIMA
Wed, 3 Aug 2016 21:34 EDT
reponse
ALLAL tu n'as pas mit ton adresse E-mail
voila mon E-mail

alimsalain@yahoo.fr
veton
Wed, 6 Mar 2013 16:35 EST
demamde visa
Faut il avoir un visa pour voyager en Allemagne avec le passeport.du Kosovo ? J'ai le permis C suisse. J'habite en Suisse
Www.Radiomergimi.com
Tue, 20 Sep 2011 03:18 EDT
Blerim Zeqiri
Të ndëruar vllezer dhe ju motra Kosovare,ju pershendes ne emer te Staffit Realizues te Www.Radiomergimi.com me seli ne Oyonnax te Frances,dhe kam nje lloj keshille per te gjith juve te cilet thyeni,shani vllezrit tane te cilet punojne ne sherbimin tone ne Ambasada te frances,ju kisha Lutur te gjithve qe mos ti beni keto gjera,sepse ne si popull i paster Shqiptare nuk na kan hije keto gjera,prandaj duane njeri tjetrin,sepse e dim se cili nga ne se deri me tani nuk kemi pasur as Konsullata Kosovare as nuk kemi pas as nje te drejt ne si Migranta Kosovare ne Franace,prandaj edhe pse te gjitha keto pune nuk varen nga kosnsulata por nga Ministria e jashtme ne Kosove,ne duhet me qen me koke larte qe Kemi Konsulatin ton ne Paris,as gje mos te punofshin vetem se egziston KONZULA,per inati te disa popujve te tjere te cillet jan munduar te na zhdukun dhe mundohen ende per te na zhdukur,ne nuk duhet ta thyejme ta shajme njeri tjetrin,duhet me shum te kerkoni shqyrtime,bisedime,dhe te merni informata se si shkojne Punet ne Konsullate Kosovare ne Paris !!! Ju pershendes shum te gjithve dhe ju ftoj qe te vini ne valet e Wwww.Radiomergimi.com dhe aty do te informoheni me shum per keto gjera !!!!
Me Respekte Www.Radiomergimi.com me Pronar:Blerim Zeqiri.
sali sakip
Wed, 27 Oct 2010 20:35 EDT
pasport
kerkesa e pasaportit
maxhuni
Sun, 12 Sep 2010 17:53 EDT
pasaport
Mirmbrema ambasada jone e kosoves ne Paris...
Une kame nje pasaport te Kosoves°°Unmik°°qe ika dalur afari qe nga viti 2005.Tashe pytja ime eshte se akam drejt ta marr ne Ambasad tek ju Pasaporten e REPUBLIKES SON???
Ju faliminderit per mirkuptim
allal
Mon, 21 Dec 2009 17:04 EST
demande de capacite de mariage
je suis de Kosovo et je veux me marie avec une marocaines et ils ont me demander un certificat de capacité de mariage
bah drandofile
Thu, 28 May 2009 15:44 EDT
besoint d'aide
ou et quend une ambassade de kossovo va tele ouvrire en suisse ou en france ou en allemagne .merci de votre reponce

Écrivez un commentaire ici

Nous vous invitons à partager vos expériences avec l'Ambassade de Kosovo — obtenant des visas et d'autres services, localisant le bâtiment, etc.

Votre nom
Titre
Votre message
Limité à 2000 caractères
 

Ce site web n'est pas fourni par la l'Ambassade et vos commentaires ne pourraient pas être vus par son personnel. Veuillez noter que ce n'est pas un forum pour la large discussion au sujet de la politique extérieure du Kosovo, et de telles matières seront supprimées.