Belgique flag le Consulat du Belgique en Pristina

AdresseTaslixhe 1, 23A
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Téléphonelocal: (038) 518.918
international: +381.38.518.918
Faxlocal: (038) 518.919
international: +381.38.518.919
Emailpristina@diplobel.fed.be
Site Webhttp://www.diplomatie.be/pristina

» Puis-je visiter Belgique sans visa?

Commentaires au sujet de cette le Consulat

Visar mustafaj
Mon, 11 Jan 2021 12:40 EST
Vize pune
Prsh i nderuar z.Ambasador lidhur me disa shpallje qe po behen neper portalet e kosoves doja te dija se a mundem une si shtetas i kosoves te pajisem me vize Pune me qellim punesimi ne shtetin e Belgjikes
Sefedini
Mon, 10 Feb 2020 12:48 EST
Pershendetje
Po me duhet me dit per viz turistike te belgjikes c far dokumenatsh me duhen dhe si mundem te marr takimin . Mos te harroj me cek qe dokumentat me kan ardh nga belgjika
Valentina
Thu, 21 Nov 2019 08:44 EST
Termin per vize
Pershendetje si mundem me caktu nje termin per mi dorezu vizat qe jan pranuar ne Belgjike
pA EMER
Wed, 7 Aug 2019 17:08 EDT
JAM
pershendetje si mund te aplikoj per viza
Ferataj Gafur
Fri, 14 Jun 2019 16:14 EDT
Pershndetj deshta me pytë per aplikim vise turstike ne Belgjik Dukmnte e nevojshme te personi Nga Belgjika
Flm
Aliu
Thu, 27 Dec 2018 13:26 EST
Hajriz
Ne kemi degjuar se ambasada belge nuk ështê ma aty ku ka qenë në taslixhe, a bon me dit adresen e re se prinderit kan takim me 4 janar e ju duhet adresa për me dorzue dokumentat e nevojshum për viza. Ju faleminderit për mirkuptim.
Mehrit Alija
Sat, 13 Oct 2018 18:09 EDT
Pershendetje jetoj ne belgjik kom apliku per bashkim familjar per dy femijet ne kosov i kom dorzu dokumentet ne ambasad bullgare mka ardh pergjigja per testin e ADN qe 1 vit gati po asnje pergjigjje skam mar ju lutem a ka naj pergjigje mem drejtu si duhet me vepru
Nexhat
Thu, 4 Jan 2018 13:51 EST
Pershendetje
Si mund te behet bashkimi familjar ne kosove
Dmth gruan e kam shtetase e rusis por ajo do qe te vij e te jetoj ne kosove por nuk di se ku te drejtohem ...!
gjyltene luli
Fri, 3 Nov 2017 11:50 EDT
si mund te aplikoj per vize turistike ne ambasaden belge?Cilat dokumente jane te domosdoshme?ju lutem me njoftoni ne imel adresen gjyltene_hasani@hotmail.com
Mentor
Sun, 1 Oct 2017 13:13 EDT
Mehaj
si mund te aplikoj per viza bashkim familjar sepse kam femijet ne kosov dhe gruan

Écrivez un commentaire ici

Nous vous invitons à partager vos expériences avec le Consulat de Belgique — obtenant des visas et d'autres services, localisant le bâtiment, etc.

Votre nom
Titre
Votre message
Limité à 2000 caractères
 

Ce site web n'est pas fourni par la le Consulat et vos commentaires ne pourraient pas être vus par son personnel. Veuillez noter que ce n'est pas un forum pour la large discussion au sujet de la politique extérieure du Belgique, et de telles matières seront supprimées.