Albanie flag l'Ambassade du Albanie en Paris

Adresse57, Avenue Marceau
75116 Paris
France
Téléphonelocal: (01) 4723.3100
international: +33.1.4723.3100
Faxlocal: (01) 4723.5985
international: +33.1.4723.5985
Emailambassade.paris@mfa.gov.al

» Puis-je visiter Albanie sans visa?

Commentaires au sujet de cette l'Ambassade

everest abdullahaj
Tue, 22 Sep 2020 14:25 EDT
everest abdullahaj
dua te bahem ni shtetas frncez
Besmir Sula
Fri, 18 Oct 2019 16:31 EDT
Prsh jam i kthyer deportiv nga franca ne shqiperi a mund te me jepni informacion per sa vite e kam
Trushi ardit
Wed, 5 Jun 2019 06:20 EDT
Leje kalim per shimeri
Mirdita deshta me di se çfar dokumete duhet me paracit ne ambasad per te marr lejet e kalimi per femijet e mi se me ju kan mbaruar pasaportat shiptare ju lutem me informoni se çfar duhet faliminderit
Emiljano bacuku
Tue, 28 May 2019 14:06 EDT
Pershendetje... Me ka humbur pashaporta ka nje vit. Isha I rregjistruar ne azil dhe me dhane negativin. Me duhet te nxjerr nje pashaporte ku duhet te aplikoj
Fifi
Fri, 22 Feb 2019 07:26 EST
Fifi
Pershendetje deshta me pyt nese i bon dikujt garancion a munesh mi mor vizen nshkup se prishtina shum po vanon
Ilia Leka
Sat, 20 Oct 2018 15:20 EDT
Pashaporte
Ju lutem a mund te nxjerim pashaporte ne Paris dhe cfare dokumentesh duhen sa kushton dhe sa kohe mer ju shkruaj nga Clermont Ferrand
Greta Petova
Mon, 27 Aug 2018 09:01 EDT
Certefikat Personale per mates
Pershendetje ju kam derguar nje certefikat personale e cila duhet ketu ne Franc per martes me vulen tuaj..jua kam derguar para nje muaj ende asnje pergjigje ju lutem me ndihmoni ...
Jam nje grua me tre femij jetoj ne strsboug franc
Wed, 6 Sep 2017 16:43 EDT
Jam nje gru nen e tre femijve me kan hubur pasapodtat dhe dua nje informacion te lutem me ndihmoni melajmeroni sa me shpejt td lutem
romina
Mon, 27 Mar 2017 11:09 EDT
acte de naissance
Prsh si kaloni.kam jetuar ne france per rreth dy vjet.linda nje djale ne france por me pas u ktheva ne shqiperi.djalin e pajisen me nje leje kalimi nga franca per ne shqiperi.certefikaten e lindjes se djalit un kam por nuk me kan vene vulen e duhur per ta regjistruar djalin ne gjendje civile.me than qe duhet vula apostille ne gjykaten e apelit ne qytetin ku ka lindur.ju lutem me thoni si te veproj se djali eshte 4vjec dhe akoma i paregjistruar ne gjendjen civile.flm
Albana Abdullahi
Mon, 1 Aug 2016 08:09 EDT
ju lutem jam nje vajz shqiptare dhe jam ne lidhje me nje shtetas francez dojm te bejm martes sebashku qfare letrash duhet te nxjerr per te ber martes ne komun me kerkoj dy letra qe nuk i njoh certificat de coutume -dhe certificat de capacité matrimoniale ju lutem me ktheni pergjigje se me duhen pa tjeter

Écrivez un commentaire ici

Nous vous invitons à partager vos expériences avec l'Ambassade de Albanie — obtenant des visas et d'autres services, localisant le bâtiment, etc.

Votre nom
Titre
Votre message
Limité à 2000 caractères
 

Ce site web n'est pas fourni par la l'Ambassade et vos commentaires ne pourraient pas être vus par son personnel. Veuillez noter que ce n'est pas un forum pour la large discussion au sujet de la politique extérieure du Albanie, et de telles matières seront supprimées.