Albanie flag le Consulat Général du Albanie en Milan

AdressePiazza Duomo, 17 C.A.P
20127 Milano (Milan)
Italie
Téléphonelocal: (02) 8699.5396
international: +39.02.8699.5396
Faxlocal: (02) 8699.5396
international: +39.02.8699.5396
Emailconsulate.milan@mfa.gov.al

» Puis-je visiter Albanie sans visa?

Commentaires au sujet de cette le Consulat Général

alizoti maksim
Fri, 21 Feb 2014 16:14 EST
france
a mund te na tregoni arinovohen patentat e reja zamet keni na ktheni pergjigje flm
Xheka
Mon, 11 Nov 2013 05:27 EST
luli1983@hotmail.fr
Miredita
Jam nje shtetas shqiptar dhe francez
Deshiroj te pajisem me carte identiteti dhe pasaporte shqiptare
Disponoj nje vertetim nga policia e Tiranes per denoncimin e humbjes te cartes te identetit ,qe e kisha nxjerre ne Shqiperi,nje çertifikate te gjendjes civile te ketij viti si dhe nje pasaporte te vjeter shqiptare e skaduar
Normalisht si dhe carte identeti franceze dhe pasaporte franceze
Lutemi me shkruani nqs eshte e mundur qe te filloj keto proçedura prane konsullates tuaj si dhe nqs deshironi dokumenta shtese
Pershendetje
V.Xheka
wade modou mamoune
Thu, 20 Jun 2013 06:40 EDT
demande de visa
bonjour je suis senegalais et je voudrai aller en albanie je vis en italy et jai le permis de sejour.je ve aller pour avoir des contacts avec des usines qui fabriquent des carraux.je veux les formalites pour lobtention dun visa.merci
Aurora
Sat, 4 May 2013 15:46 EDT
Info
Mirmbrema , punon konsolli ne gushte n'a hapen pune me keto pashaportene Faleminderit
Shqiponja
Tue, 26 Mar 2013 07:44 EDT
Leje kalimi
Ne te pamunderen per me marre nje leje kalimi per djalin tone ne ambasaden e shqiperis ne zvicer ju lutemi na jepni nje takim ose nje numer direkt qe eshte i vlefshem nga Zvicera qe te marim nje takim tek ju sepse numri qe ju keni ne mesazh vokal per te mare takim nuk na del, ose ne nuk dime se me çfar prefiksi me i rene.Ju drejtohemi juve sepse personi i duhur qe e leshon lejen e kalimit nuk ndodhet ne amsade dhe askush per çudi nuk e zevendeson ate. Ai kthehet me 1 prill. Por per fat te keq femijet kane pushim vetem dy jave dhe ato fillojne me 28 mars.

Kemi marre çertifikaten e lindjes te djalit tone me opostile te prefektures Zvicerjane per Shqiperine, dhe po ashtu kemi mere nje çertifikate nga Shqiperija me fax per ambasaden tuaj siç na e keni kerkuar ne email.

Ju faleminderit per nje pergjigjje te shpejte, dhe ju lutemi te prononi pershendetjetet tona.
Papiwona
Sun, 3 Mar 2013 09:04 EST
Pièces à fournir
je suis une jeune marocaine je réside au Maroc,j'aimerais avoir des informations concernant les pièces demandés pour un mariage avec un homme albanais qui réside en Italie. merci
salataj fisnik
Thu, 22 Nov 2012 13:27 EST
fisnik1990@hotmail.fr
Pershndetje jame nje persson qe banoi ne france dhe jame i interesuare per de bere un kerkes per passporte per prindrit . Mundet de me thoni cfare decumentashe duhen? sepse prindrit kane vetem nje certificat personale pore eshte e dantes plus ke 6 muaj ! dhe mundete de me lini nje date per ty paraqitur aty . faleminderit per mirkuptimin : ju lutem me dergoni nje pergjigje :
salataj
Thu, 22 Nov 2012 13:18 EST
mimbrema
Pershndetje jame nje persson qe banoi ne france dhe jame i interesuare per de bere un kerkes per passporte per prindrit . Mundet de me thoni cfare decumentashe duhen? sepse prindrit kane vetem nje certificat personale pore eshte e dantes plus ke 6 muaj ! dhe mundete de me lini nje date per ty paraqitur aty . faleminderit per mirkuptimin : ju lutem me dergoni nje pergjigje :
DANIELA SULA
Tue, 13 Nov 2012 13:52 EST
daniela1146@live.com
PERHSENDETJE JAM NJE SHTETASE SHQIPTARE QE TANI JETOJ NE FRANCE ME DY FEMIJET DHE BURIN DHE DY FEMIJET .TANI SHTETI FRANCEZ ME KERKON PASAPORTAT BIOMETRIKE JU LUTEM A MUND TE ME CAKTONI NJE DATE QE TE VIJMEATJE PER TI PREGATITUR . ME RESPEKT DANIELA SULA.
Dutilh Georges
Sun, 25 Mar 2012 04:32 EDT
Ing
Quel document est-il necessaire de la part du consulat pour transformer un permis de conduire albanais en permis de conduire italien

Écrivez un commentaire ici

Nous vous invitons à partager vos expériences avec le Consulat Général de Albanie — obtenant des visas et d'autres services, localisant le bâtiment, etc.

Votre nom
Titre
Votre message
Limité à 2000 caractères
 

Ce site web n'est pas fourni par la le Consulat Général et vos commentaires ne pourraient pas être vus par son personnel. Veuillez noter que ce n'est pas un forum pour la large discussion au sujet de la politique extérieure du Albanie, et de telles matières seront supprimées.